Zeytin Dalı Harekatı'nda 782 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 1931 terörist etkisiz hale getirildi, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar tarafından 782 terör hedefi imha edildi.

MSB 2018 uzman erbaş başvuru şartları yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2018 yılı için TSK personel alımı yapacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı'nın yayınladığı ilana başvurmak isteyen uzman çavuş ve uzman onbaşı adayları için başvuru şartları yayımlandı. Kara Kuvvetler Komutanlığı için açılan personel alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? Sözleşmeli erbaş sınavı nerede ve hangi tarihte yapılacak?

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…

Akdeniz’de geçit yok!

İtalyan ENI şirketinin “Saipem 12000” gemisinin Kıbrıs'ta 3’ncü parselde sondaj çalışmasına kalkışması Türk savaş gemilerince durduruldu. Geminin Türkiye’nin onayını almadan kalkıştığı gaz sondajı ‘gasp’ olarak nitelendirildi. Bu hamle ile Türkiye, oldu-bittilere izin vermeyeceğini Rum tarafına bir kez daha göstermiş oldu.

Polislerin çalışma saati 12/24 olarak yeniden düzenlendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine emniyet hizmetleri sınıfı personelinin çalışma saatleri 12/24 olarak yeniden düzenlendi.

Dışişleri'nden işgalci İsrail'in Doğu Kudüs'teki 'konut inşası' onayına kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs'ün güneyinde Yahudi işgalciler için 3 bin yeni konut inşasının onaylanmasını kınadı.

TBMM Başkanlığı: Hollanda'nın 1915 kararını yok sayıyoruz

TBMM Başkanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisinin 1915 olayları ile aldığını kararı yok saydıklarını açıkladı. Başkanlık, yaptığı açıklamada "Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kabul etmiyor, şiddetle kınıyor ve yok sayıyoruz" denildi.

Öğrenciler Afrin'deki askerlerimize mektup yazdı

Darüşşifa Eğitim Kurumları öğremcileri TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlerimize mektup gönderdi.

TSK'dan son dakika Afrin açıklaması

TSK, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada, "Terör örgütünden temizlenen yerleşim yerlerinde halkın evlerine dönmeye başladıkları gözlenmektedir" denildi.

Ankara cuma namazı vakti saat kaçta

Cuma namazı öncesinde Ankara namaz vakitlerini merak eden vatandaşlar internette Ankara namaz vakitleri ve Ankara için Cuma namazı vakti araştırması yapıyor. Peki, Ankara'da Cuma namazı saat kaçta? İşte 23 Şubat 2018 Ankara Cuma namazı saati ve Ankara namaz vakitleri.

Ankara ve bazı illere yağış uyarısı

Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre, göre, Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Antalya kıyıları, Muğla, Çorum, Amasya, Samsun, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul ve İzmir'de bugün yağış beklenmezken, Ankara'nın öğleden sonra ve akşam ilk saatlerinde hafif yağmurlu olması bekleniyor.

TSK: 1873 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 873'e yükseldiği açıkladı.

Cuma hutbesi: Bağımlılık bir tuzaktır

Cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı 23 Şubat Cuma Hutbesinin konusu "Bağımlılık bir tuzaktır" olacak.

Youtube skandal karardan geri adım attı

Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Suriye Rejimi yanlısı İran destekli Şii milis güçlerinin Afrin’de terör örgütü PYD/YPG’ye askeri malzeme taşıyan konvoyunun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından vuruldu. Konvoyun vurulduğu görüntüleri Genelkurmay Başkanlığı, resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak Youtube'un teröristlerin vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildi. Tepkiler üzerine Youtube videoyu yeniden erişime açtı. Youtube, konuyla ilgili bir de açıklama yaptı...

Kuveyt milli günü resepsiyonu

Kuveyt'in 57. milli günü ve 27. kuruluş yıl dönümü Ankara’da gerçekleştirilen resepsiyonla kutlandı.

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.

TSK operasyon alarmı verildiğinde yaşananları paylaştı

Genelkurmay Başkanlığınca hazırlanan videoda, operasyon alarmı üzerine muharip uçakların hazırlığı ve pilotların reaksiyonu gözler önüne serildi. Görüntülerde, gece uçuşu sırasında hedeflerin tam isabetle vurulduğu anlara da yer verildi.

Bir haftada soyağacına kaç kişinin baktığı belli oldu

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında, bir haftada 14 milyon 568 bin 890 belge üretildi- Son açıklanan verilere göre 80 milyon 810 bin 525 olan Türkiye nüfusunun 5'te 1'i "alt-üst soy raporu"nu almış oldu.

MSB şehit listesi sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet'ten aile büyüklerinin ismini öğrenenler, şimdi de Milli Savunma Bakanlığının sitesinden 'Şehit Tespit Projesi'nden ailesinden şehit olanları aramaya başladı. Yoğunluk nedeniyle askıya alınan 'Şehit Tespit Listesi' tekrardan kullanıma açıldı. Ancak Şehit listesi sorgulama sistemi, yoğunluktan dolayı yeniden hizmet veremez hale geldi.

e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti ile aile soy ağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar günler geçmesine rağmen merakla aile soy ağacını bulmak için arama yapıyor. e-Devlet ile alt - üst soy bilgisinde herkesin erişebildiği sabit bir yıl söz konusu değil. Herkesin soy kayıtlarının ulaştığı yıllar farklılık gösterebiliyor. İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve soy ağacı araştırmasının bütün detayları.

TSK: 1829 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 829'a yükseldiğini açıkladı.

'Suriyeli mültecilere yönelik yaklaşık 32 milyon poliklinik hizmeti verildi'

Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Bugüne kadar Suriyeli mültecilere yönelik yaklaşık 32 milyon poliklinik hizmeti verildi. 1 milyon 326 bin kişi hastanede yatış işlemi gördü, 1 milyon 112 bin ameliyat gerçekleştirildi, 276 bin Suriyeli çocuk hayata gözlerini Türkiye'de açtı. Biz Türkiye olarak mazlum ve mağdur coğrafyalardan yüreğimize sığınan tüm kardeşlerimize kucağımızı açacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni üniformalı polis ve bekçileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yeni tasarlanan üniformalarını giyen polis ve bekçileri kabul etti.

Yardımcı doçentlik teklifi TBMM'den geçti

TBMM Genel Kurulunda, "yardımcı doçentlik" kadrosu yerine "doktor öğretim üyesi" kadrosunun ihdas edilmesini öngören kanun teklifininin 8 maddesi kabul edildi.

TSK: 1780 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Zeytin Dalı Harekatında 65 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'li teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Afrin harekatının başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 780'e yükseldi.

Kimyasal hadım nedir

Cinsel istismar ve tecavüz haberleri ardından gündeme gelen 'kimyasal hadım nedir ve nasıl yapılır' merak ediliyor. Cinsel saldırı suçlarının cezalandırılması için kimyasal hadım yöntemi dünyanın farklı ülkelerinde uygulanıyor. Kimyasal hadım nedir, kimyasal hadım nasıl uygulanır?

63 bin bebeğe ismi verildi

15 Temmuz gecesi FETÖ’cü general Semih Terzi’yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in doğum günü unutulmadı. Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, “63 bin aile bebeklerine Ömer Halis adını verdi” dedi

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğine 'beyaz toz' bulunan zarf gönderildi

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğine, içinde beyaz toz bulunan bir zarf gönderildi. İlk belirlemelere göre zarfın içinde zararlı bir maddeye rastlanmadığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Makedon mevkidaşı İvanov için akşam yemeği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Makedon mevkidaşı İvanov'un onuruna akşam yemeği verdi.

Zeybekci: Terör unsurları Nubul Zehra bölgesine geri çekildi

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Afrin'e girmeye çalışan Esed yanlısı terörist gruplara ilişkin "Bugün rejim yanlısı teröristlerin, 20 civarında silahlı araçla Halep bölgesinden Afrin'e doğru harekete geçtiği görüldü ve tespit edildiği andan itibaren de müdahale edildi. Bu müdahale üzerine bu terör unsurları geri çekildi" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu başkanlığında Göç Politikaları Kurulu Toplantısı

İçişleri Bakanı Soylu, Göç Politikaları Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu dosya şimdilik burada kapandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan, Afrin'e girmeye çalışan Esed yanlısı terörist gruplara ilişkin "Afrin'e doğru pikaplarla hareket ettiler. Top atışları sonucu geri dönmek zorunda kaldılar. Bu dosya da şimdilik burada kapanmış oldu." dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.