Ankara Haberleri

Ankara merkezli 4 ilde DEAŞ operasyonu: 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca silahlı terör örgütü DEAŞ ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı verilen 6 şüpheliden 3'ü yakalandı.

Yine Tanal yine yalan

Yalanlarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Mahmut Tanal, bu kez Paris’te sahneye çıktı. Kendisinin de yer aldığı Türk heyetinin Fransa Meclisi tarafından kabul edilmediğini ileri süren Tanal’a yanıt heyet başkanı Çavuşoğlu’ndan geldi: Acaba siz başka bir programda mıydınız?

Bu kez elçilere sahip çıktı

Milli güvenlik konularında Türkiye karşıtlığıyla gündeme gelen CHP’li Ünal Çeviköz, bildirici büyükelçilerin dostça Türkiye’nin AİHM yükümlüğünü hatırlattığını ileri sürdü.

Alkol kadına şiddeti 8 kat artırıyor

Kadına yönelik şiddet olaylarının üçte ikisinde failin, mağdurun bir yakını veya onun tanıdığı kişiler olduğuna dikkat çekiliyor. Alkol kullanımı şiddetin düzeyini ve şiddete başvurma riskini de en az sekiz kat artırıyor.

Denklemi Kürtler bozar

HDP ve Millet İttifakı arasındaki iş birliğinin 2023 seçimlerinde de kurulabilmesi için sistemli işleyen bir stratejinin bulunduğuna dikkat çeken AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, denklemi Kürt vatandaşların oylarının değiştirebileceğini söyledi.

Türkiye’nin gri listeye alınması Dünyanın en büyük tiyatrosu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörizmin finansmanını engellemediği iddiasıyla Türkiye’nin ‘gri listeye’ alınmasına sert tepki gösterdi. TVNET canlı yayınına katılan Soylu, “Batı’da ‘Türkiye nasıl bu noktaya gelebildi?’ hasedi var. Bizi gri listeye alıyorlar. Ya terörü destekleyen Amerika? Bu, dünyanın en büyük tiyatrosudur” dedi.

CHP'li Özel ve TTB Başkanı Fincancı'nın katıldığı törende PKK yayın organlarına ödül

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), terör örgütü PKK'nın yayın organları Mezopotamya Ajansı ve Jin News'e ödül verdi. Ödül törenine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Sözcüsü Ebru Günay ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı da katıldı.

Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. MSB'den yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/YPG'nin Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamını bozmasına izin verilmeyeceği vurgulandı.

Doğu Karadeniz için fırtına uyarısı

Meteorolojiden yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Doğu Karadeniz'de bugün öğle saatlerinden itibaren fırtına bekleniyor.

Pençe-Yıldırım operasyonu bölgesinde 3 PKK’lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım Operasyonu bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Rusya-NATO gerilimini Türkiye bitirecek

Rusya casusluk suçlamasıyla 8 diplomatının NATO’dan ihraç edilmesinin ardından NATO’daki diplomatik faaliyetlerini 1 Kasım itibariyle durdurmaya hazırlanırken, konu geçtiğimiz hafta toplanan NATO Savunma Bakanları toplantısında masaya yatırıldı.

İşte HDP’ye gönderilen mektup: Kandil'den ittifak talimatları

CHP, İyi Parti ve HDP arasındaki devam eden ittifak görüşmelerine Kandil de dahil oldu. Kandil’deki PKK elebaşları HDP’ye gönderdikleri mektupta, kendileriyle açık ilişkiye girmeyen CHP ve İyi Parti’ye “Biz olmazsak kaybedersiniz” mesajının açık şekilde verilmesini istiyor. Yeni Şafak’ın ulaştığı mektupta Kandil, HDP’ye şu talimatları veriyor: HDP olmadan AKP ve MHP’den kurtulamayacaklarını biliyorlar. HDP bu partilere ‘Bize yaklaşırsanız biz de yerel seçimdeki gibi yaklaşabiliriz, aksi takdirde...

CHP kılınıza dokunamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit ettiği memur ve bürokratlara güvence verdi. Erdoğan, "Buradan milletimin memuruna sesleniyorum, sakın bu oyunlara gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz" ifadelerini kullandı.

HDP PKK’ya ‘terör örgütü’ dedi mi?

HDP’nin teröre karşı durduğunu iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na AK Parti’den cevap geldi. TBMM İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Alpay Özalan, Kılıçdaroğlu’nun “HDP’nin demokrasiyi savunması, teröre karşı durması, insan haklarını ve özgürlükleri savunması son derece önemli ve değerlidir” şeklindeki sözlerini Yeni Şafak’a değerlendirdi.

Gölbaşı Hacılar’a kültür merkezi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, söz verdiği prestijli projeleri bir bir hizmete açıyor.

10 elçi istenmeyen adam ilan edilecek: Türkiye’yi tanımıyorlarsa burayı terk edecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Kavala’nın bırakılması için bildiri hazırlayan ABD büyükelçisi öncülüğündeki 10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edileceğini açıkladı. Erdoğan açıklamasında, “Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Bu ne terbiyesizliktir. Talimatı Dışişleri Bakanı’mıza verdim, ‘Bu 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini hemen halledeceksiniz’ dedim. Bunlar Türkiye’yi tanıyacak, anlayacak, bilecekler. Türkiye...

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in Batı Şeria’da yeni konut inşasını onaylama planına kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Yüksek Planlama Konseyinin gelecek hafta Batı Şeria’daki çeşitli İsrail yerleşimlerinde 3 bin 100 yeni konutun inşasını onaylama planını kınadı.

Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu’nun ilk toplantısı yapıldı: İki devlet ortak medya

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temasıyla İstanbul’da düzenlenen Türk Konseyi Medya Forumu kapsamında Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu’nun ilk toplantısı da yapıldı. Toplantıda, “iki devlet, tek millet ve ortak medya” düsturu çerçevesinde iki ülkenin dostane ilişkilerinin iletişim alanında da geliştirilmesi hedefiyle görüşmeler yapıldı.

Düdüklü tencere bomba gibi patladı: Üç kişi saniyelerle kurtuldu

Ankara’da bir restoranda düdüklü tencere bomba gibi patladı. 3 kişi patlamadan son anda kurtulurken o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İşletme sahibi Tayfun Doğan, düdüklü tencere patlamasının üretici firmadan kaynaklandığını, bu olayın ikinci kez yaşandığını belirtti. Doğan, “Ölümden döndük burada. Bu ayıplı malların denetlenmesini istiyoruz. Bu ikinci kez geldi başımıza. Fabrikalar biraz dikkatli yapsın mallarını. zararımız var.” dedi.

Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı'nca yürütülen terörle mücadele operasyonlarında son 4 yılda 951 telsizin ele geçirildiğini, bunlardan 141'inin uzun menzilli ve ülkeler arası görüşme yapılabilme özelliğine sahip olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Hastanelerde yeni uygulama başlıyor: 81 ile genelge gönderildi

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "Bebek ve Küçük Çocuk Beslenme Programları" konulu genelgeye göre, bu birimlerde görev yapacak yetkin sağlık profesyonelleri, annelerin, anne sütü ve emzirme konusunda yaşayabilecekleri sorunların çözümü için hizmet verecek. Yılda bin ve üzerinde doğumun olduğu hastanelerde anne sütü ve emzirme konusunda annelerin karşılaşabilecekleri problemlerin çözümlenmesi için "Emzirme Destek Birimleri" oluşturulacak.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Sözlü izin aldı tazminatsız kovuldu

Çalıştığı şirketin şantiye şefinden sözlü izin alarak işyerinden ayrılan işçi ‘devamsızlık’ iddiasıyla kovuldu. Kıdem tazminatı için mahkemenin kapısını çalan işçiye Yargıtay’dan "Sözlü izin aldığın için tazminat alamazsın" cevabı geldi.

Göktürk-1 uydusu ile toprakların korunma seviyesi en üst noktaya taşınacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, coğrafi bilgi sistemlerinde yapılan düzenlemeyle, yerli ve milli Göktürk-1 uydusu görüntülerinin, toprakların korunması ve kullanılması noktasında etkinliğinin en üst noktaya taşınacağını bildirdi. Oktay, "Koruma altında olan mera, yayla, orman gibi verimli arazilerimiz ile tabiatımızı koruma noktasında yasal olmayan faaliyetlere karşı anında müdahale için sürekli ve anlık izleme imkanı getirilecek" dedi.

CHP’de eşe dosta ihale

İstanbul’da CHP’li Maltepe Belediyesi’nin açtığı ihale aynı belediyenin CHP’li meclis üyesinin kardeşlerine verildi. Belediye, 2020 yılında 3000 adet gıda paketi alımı için ihaleye çıktı.

10 elçinin işi artık zor: Dışişleri Bakanlığı yok sayacak

Osman Kavala’nın serbest bırakılması için bildiri kaleme alan 10 ‘militan’ büyükelçi, ‘zorlayıcı diplomasi’ ile karşı karşıya kalacak. Dışişleri Bakanlığı’nın atacağı adımların en hafifi, bu diplomatların bürokratik talep ve işlemlerinin yavaşlatılması. Son adım ise “persona non grata” (istenmeyen adam) ilan edilme. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgilere göre bu büyükelçilerin, bürokratik yavaşlıktan sonra üst düzey görüşme yapamamaları gündemde. Randevu talepleri karşılanmayacak veya ağırdan alınacak...

Etimesgut’ta Kazak ve Özbek esintisi

Etimesgut Belediyesi ve Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliğiyle Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde Özbekistan Devlet Filarmonisi Taşkent Şubesi sanatçıları tarafından “Özbekistan ve Kazakistan’dan Esintiler” konseri düzenlendi.

Akdeniz’in kalbine yerleşiyoruz: Gemiler daha hızlı ulaşacak

Türkiye, Doğu Akdeniz’deki sondaj gemilerine eşlik eden savaş gemilerinin bölgeye hızlı intikalini sağlamak için KKTC’ye deniz üssü inşa edecek. Üssün Karpaz Yarımadası’nın kuzeyine, yani KKTC’nin Türkiye’ye bakan kıyılarına inşa edileceği belirtiliyor. Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, donanmanın bu üs sayesinde Doğu Akdeniz’in kalbinde bulunacağını söyledi.

Türk dünyası kendi göbeğini kesmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayi ve askeri konularda tamamen yabancılara bel bağlamadıklarını, iletişim meselesini de başkalarına havale edemeyeceklerini belirterek, “Diğer stratejik meselelerde olduğu gibi medya ve iletişim konusunda da kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” dedi.

Sincan gençliğine sıfır atık eğitimi

Sincan Belediyesi Eko-Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi, ilçe genelinden öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Sincan Gençlik Merkezindeki gençler belediyenin sıfır atık ve geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Eko Çiftlik Sıfır Atık Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Söz veren serbest

Dördüncü yargı paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında kişi özgürlüğü ve güvenliğine dair mevzuatta değişikliğe gidilmişti. İnsan Hakları Eylem Planında da konuya ilişkin somut hedefler konuldu.

Erbakan Hoca’nın hayallerini gerçekleştirdik

ESAM tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Millî Görüş Sempozyumu’nda siyasiler önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında “Erbakan’ın hayalini kurduğu ideallerinden önemli bir kısmını son 19 yılda gerçeğe dönüştürdük” dedi.

Tekelci zihniyet

Geçtiğimiz günlerde tartışmalı bir seçimle yeniden İstanbul 1 No’lu Barosu Başkanlığı’na seçilen Mehmet Durakoğlu’nun “İktidarın düştüğü gün ikinci baro kapanacaktır” şeklindeki sözleri büyük tepki çekti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+