Ankara Haberleri

Pençe-2'de bulunan mayın ve patlayıcılar böyle imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-2 Harekatı'nda, terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcı ve mayınların imha edildiğini açıklandı.

Irak'ın kuzeyinde 1 asker şehit oldu

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu bir asker şehit oldu.

S-400 sevkiyatında yeni uçaklar Mürted'e indi

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevkiyatı kapsamında 12'nci uçak Mürted Hava Meydanı'na indi. Parçaların indirilmesinin ardından Mürted'e bir süre sonra onbirinci uçak da indi.

Dışişleri'nden AB'nin yaptırım kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı, AB Dış İlişkiler Konseyi'nin yaptığı toplantıda aldığı kararlar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "AB'nin aldığı kararlar, ülkemizin Doğu Akdeniz'de hidrokarbon faaliyetlerini sürdürme kararlılığını hiçbir şekilde etkilemeyecek" ifadelerine yer verildi.

Darbeye erken uyarı sistemi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı himayesinde Eylül ayında “15 Temmuz Uluslararası Anti -Darbe Hekatonu (Kodlama yarışması)” düzenlenecek. 6 kıtadan 15 takımın katılacağı yarışmada son 100 yılda yaşanan darbelerle ilgili risk analizleri oluşturulacak. Devletlerin ekonomik verileri ve askeri hareketlilikleri dikkate alınarak hazırlanacak aplikasyon muhtemel darbe girişimlerini önlemek için “erken uyarı sistemi” gibi çalışacak.

9. uçak da Mürted’de

S-400 teslimatları kapsamında, dokuzuncu uçak Mürted Hava Meydanı’na indi. 9. uçak sistemin önemli parçalarını Ankara’ya taşıdı.

ABD İncirlik’i kaybeder

Trump’ın Rusya’dan S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmayacağını söylemesine rağmen Neo-con siyasetçiler ve ABD medyasının aksi çabası devam ediyor. Wall Street Journal gazetesi Türkiye’nin F-35 programından çıkarılabileceğini yazdı. Gazeteye göre ABD de İncirlik Üssü’nü kaybedebilir ve Türkiye PYD/PKK’yı abluka altına alabilir.

İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz 2016'dan itibaren 324 bin 243 operasyon gerçekleştirdik

İçişleri Bakanı Soylu, 15 Temmuz 2016'dan itibaren tüm terör örgütlerine yönelik 324 bin 243 operasyon gerçekleştirildiğini belirterek "Tüm terör örgütlerine yönelik 69 bin 496 tutuklama yaptık, 5 bin 778 teröristi etkisiz hale getirdik." dedi.

MSB açıkladı: 174 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, 27 Mayıs'tan itibaren Irak'ın kuzeyinde toplam 174 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

S-400 sevkıyatında 4. gün

Türkiye'den Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin parçaları gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda 9. Rus uçağı da bu sabah Ankara'daki Mürted Üssü'ne az önce iniş yaptı. Sabah saatlerinde 8. uçak daha önce belirlenen program kapsamında Ankara'ya inmişti.

3 teröriste daha 'Pençe' indi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-2 harekatında 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıklayarak 27 Mayıs tarihinden bu yana Pençe Harekatı’nda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 71 olduğunu duyurdu.

S-400’le barışı garantiye alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 alımının Türkiye için keyfi, isteğe bağlı bir tercih değil zorunluluk olduğunu söyledi. Erdoğan, “Biz, S-400’leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz” diye konuştu. Vahdettin Köşkü’nde gazete, televizyon temsilcileriyle bir araya gelen Erdoğan, Pençe harekatıyla ilgili şu bilgileri verdi: Sürecin sonunda artık Kandil diye bir tehdit kaynağı kalmayacağına inanıyorum. Kandil’e alternatif Sincar’ı inşa etm...

Aramaya devam

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, önceki gün Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis’e hidrokarbonlar konusunda ortak komite kurulması yönünde öneri sundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz diplomasisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Doğu Akdeniz konusunda telefon diplomasisi sürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Finli ve İsveçli bakanlarla telefonda görüştü.

Teröristlerin cesedi mağarada bulundu

Hakurk bölgesinde başarıyla devam eden Pençe Harekatında bir mağarada 3 terörist cesedi bulundu. Böylece, Pençe Harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 64 terörist oldu.

S-400'lerde 7. uçak Mürted'e indi

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevkiyatı kapsamında yedinci uçak Mürted Hava Meydanı'na indi. bugün için planlanan 3 uçak da inmiş oldu.

Kıyıma başladı

31 Mart yerel seçimleri sonrası kadrolaşma için 'mobbing'e başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EGO'da çalışan 30'a yakın bürokrata siyasi faaliyetlere katıldıkları gerekçesi ile soruşturma açtı.

Teşekkür zamanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim sonrası teşekkür ziyaretlerine başlıyor. Ağustosta sahaya inecek olan Erdoğan, 31 Mart’ta AK Parti’nin yüzde ellinin üzerinde oy aldığı illere öncelik verecek.

Önce radarı kurulacak

S-400 parçalarının Ankara’daki Mürted Üssü’ne sevkiyatı devam ediyor. İlk günkü 3 uçağın ardından dün 4. uçak geldi. S-400 sistemlerinin ilk grup nakliyesi yaklaşık 2 hafta sürecek. 120’yi aşkın füze gemiyle gelecek. S-400’ün öncelikli olarak radarı kurulacak. Sevkiyat sürerken Mürted’de Rus ve Türk uzmanlar hummalı şekilde çalışıyor.

Matematik profesörü, dolandırıcıların kurbanı oldu

Ankara'da üniversitede öğretim görevlisi, Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın, telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu. Akın, telefonda kendisini polis-savcı olarak tanıtarak, kredi kartının farklı ülkelerde kullanıldığını, ülke olarak bunlara karşı operasyon yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara, otomobilini satarak 99 bin lirasını kaptırdı. Profesör Akın, kredi çekmek için gittiği bankadaki görevlilerin 'dolandırıcılık' uyarısına ise "Ben profesörüm, beni kimse dolandıramaz" ya...

Pençe-2'den ilk fotoğraflar geldi

Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı “Pençe-2 Operasyon Planı” çerçevesinde başlatılan ve Komando Tugaylarının katıldığı harekât planladığı gibi başarıyla devam ediyor. Terör örgütü PKK hedefleri kara ateş destek vasıtaları ile ateş altına alındı. Operasyonla ilgili dikkat çeken fotoğraflar geldi.

Irak'ın kuzeyine yeni operasyon: Pençe-2 Harekatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, "Dün saat 22.00'de Irak'ın kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldı" açıklamasında bulundu.

S-400 teslimatında 2. gün: Rus uçağı Mürted'e indi

Rusya'dan satın alınan S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatında ikinci güne girilirken bir uçak daha Mürted Havalimanı'na iniş yaptı.

Irak kuzeyinde PKK hedefleri vuruldu

Pençe Harekâtı kapsamında Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerinde düzenlenen hava harekâtlarında PKK bölücü terör örgütü tarafından kullanılan hedefleri imha edildi.

Ankara turizmin de başkenti olacak

Sincan Belediyesi Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’nin temelini attı. 16 bin metrekare alanda inşa edilen merkez tamamlandığında; konser, toplantı, uluslararası seminer ve sempozyumlara da ev sahipliği yapacak. AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan, “Ankara aynı zamanda turizmin de başkenti olma yolunda” dedi.

Alışın

S-400 sisteminin Türkiye’ye ‘asla gelmeyeceğini’ savunan siyasilerle bazı gazeteciler, dünkü sevkiyatın ardından özellikle sosyal medyada alay konusu oldu.

Ve S-400 Türkiye'de

Türkiye, ABD ve AB’den gelen yaptırım tehditlerine rağmen geri adım atmadı ve S-400’ün ilk parçaları dün sabah Ankara’ya geldi. S-400’ü taşıyan Rus kargo uçakları arka arkaya Mürted Üssü’ne indi. Tarihi anlar tüm dünyada yakından izlenirken Türkiye gelişmiş füzelerle savunmada yeni bir döneme girdi.

Bakan Akar Esper ile görüştü: S-400'ler tercih değil zorunluluk

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Mark Esper ile telefonda görüştü. Bakan Akar, Esper'e Türkiye’nin ciddi bir hava ve füze tehdidi altında bulunduğunu, bu çerçevede S-400 savunma sistemi alımının tercih değil bir zorunluluk olduğunu, Patriot teklifi konusundaki değerlendirmelerinin de devam ettiğini iletti.

Satterfield'den Bakan Yardımcısı Önal'a ziyaret

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Satterfield'ın Bakan Yardımcısı Büyükelçi Önal'ı ziyaret ettiğini açıkladı.

50 milyon kişinin kimlik bilgisine ulaşan suç örgütü çökertildi

GSM firmalarından birine ait kurumsal şifreyi yasa dışı yollarla ele geçirip abonelere ait kimlik bilgilerine ulaşarak dolandırıcılık yapan suç örgütünün 16 üyesi, 8 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Dijital materyallerde yapılan incelemelerde 50 milyon kişiye ait kimlik ve adres bilgisi, ayrıca GSM firmasının sorgulama sayfasında bulunan yüz binlerce kimlik bilgisinin yasa dışı yollarla üçüncü şahıslara satıldığı tespit edildi.

Aslı Aydıntaşbaş ve Nevşin Mengü'ye S-400 dalgası

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemeleri bugün Rusya'dan Ankara'ya geldi. Türkiye'nin S-400'leri teslim alamayacağını iddia eden Aslı Aydıntaşbaş ve firari FETÖ'cü Emre Uslu'nun yazdıkları ile Nevşin Mengü'nün geçen hafta söyledikleri dalga konusu oldu.

S-400 parçaları böyle teslim alındı

Milli Savunma Bakanlığı, bugün Rusya'dan Ankara'ya getirilen S-400 hava savunma sisteminin ilk parçalarının teslimatının görüntülerini paylaştı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.