Ankara Haberleri

GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sürdürecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur prim borcu olanların yıl sonuna kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edeceğini bildirdi.

O alçak ifadelerin sahibi en ağır cezayı bulacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine ağır hakarette bulunan kişi için, “Çirkin sözleri kınıyorum, lanetliyorum. Bu alçak, insanlık dışı ifadeleri kullanan kişinin hukuk önünde hak ettiği en ağır cezayı bulacağına inanıyorum. Bu tür yakışıksız ifadeleri engellemek hepimizin görevidir” dedi.

Savunması pes dedirtti: 45 milyon lira kasadan taşan paraymış

Savunma Sanayii Başkanlığı’ndaki “ihale casusluğu” soruşturmasına konu olan milyonlarca avronun kaynağı merak konusu oldu. Adli kontrolle serbest kalan Emre Alp Durmaz ifadesinde, evinde çıkan 5 milyon avroyu (45 milyonTL) “Babamın kasasında yer yoktu, bana teslim etti” diye savundu. Durmaz’ın babası Mehmet Durmaz, İsrail İHA’sı Heron’u Türkiye’ye satan kişi olarak biliniyor.

İnfaz edilen DEAŞ'lıyı karısı taşımış: 10 kişilik hücre çökertildi

Ankara’da DEAŞ’ın 10 kişilik infaz timi çökertildi. DEAŞ’lıların, 2018’de öldürülmesine karar verilen yabancı uyruklu R.A.M.’yi infaz ettiği ortaya çıkarıldı. R.A.M.’nin cesedinin taşındığı görüntülerde tekerlekli sandalyeyi itenin, kurbanın karısı olduğu ortaya çıktı. İnfaz listesinde 5 kişinin daha bulunduğu öğrenilen hücrenin, DEAŞ’lı ailelere ‘Kefele’ adı altında para dağıtan kuryeleri yönettiği de tespit edildi.

Bakan Koca açıkladı: Bir ülkeye daha uçuşlar durduruldu

Sağlık Bakanı Koca, artan mutasyonlu virüs kaynaklı vakalar sebebiyle Brezilya'dan Türkiye'ye olan uçuşların geçici olarak durdurulduğunu bildirdi. Bakan Koca konuya ilişkin yaptığı paylaşımda mutasyonlu virüs sebebiyle İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlar için daha önce geçici durdurma kararı alındığını hatırlattı.

CHP yine yalana sarıldı

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafının çekilmesi olayıyla ilgili “özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçundan yargılandığı davanın “düştüğü” yönündeki iddiası yalan çıktı.

Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Dayatmalar Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının şifreli kılıfıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son zamanlarda gündeme gelen erken seçim tartışmalarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Bahçeli'nin açıklamasında "Erken seçim dayatması Türkiye’nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır. Bu kılıfın altında saklananların demokrasiyle, düşünce ve ifade özgürlüğüyle, dahası milli hedef ve özlemlerle ahlaken hiçbir bağ ve bağlantıları da kalmamıştır ifadeleri yer aldı.

FETÖ ile irtibatı saptanan hakim ve savcılar meslekten çıkarıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibat ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle 9 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti, 4 hakim ve savcının görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Askerlik yerleri ve sevk tarihleri açıklandı

2021 yılında 'bedelli askerlik' statüsünde silah altına alınacak yükümlüler ile Ocak/Şubat/Mart 2021 döneminde "Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş/Erler"in yerleri belli oldu. Yerler asal.msb.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

Emir subayı ankesörde: 2020'ye kadar görevdeymiş

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ’nün TSK’daki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde büyük bir operasyon düzenlenmiş ve 218’i muvazzaf 238 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Teşkilatta yüzde 70 değişim

AK Parti “1 milyon yeni üye” hedefini aşıp 1 milyon 400 bin yeni üye kaydetti. 7. Olağan Kongre süreci devam ederken belde ve ilçe kongreleri tamamlandı. İl kongrelerinin de büyük büyük bölümü yapıldı. Kongrelerde teşkilatlardaki değişim %70’lere ulaştı.

CHP tacizlerde üç maymunu oynuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’deki taciz ve tecavüzlere sessiz kalan parti yönetimini eleştirerek, “Bu skandalların üzerinden 2 ay geçmiş olmasına rağmen CHP cenahı hala üç maymunu oynayıp bu meseleyi unutturmaya çalışıyor” dedi. AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, “Başçavuşundan uzman çavuşuna herkes AK Parti militanı” diyerek TSK’ya saldıran CHP’li Engin Altay’a sert tepki gösterdi: Bunlara en güzel cevabı, emekli bir astsubayın yüreğinden kopan şu ifadeler veriyor; Ben, başçav...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC'ye geçmiş olsun mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Gazimağusa kentinde meydana gelen deprem nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

MSB: 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

MSB, Tel Rıfat bölgesinden Fırat Kalkanı bölgesine yönelik ateş açarak saldırı girişiminde bulunan 3 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin son hizmeti: Işıklı Atatürk panosu

Heykel yapımına 1,5 milyon lira pay ayırdığı ortaya çıkan ve heykel çalışmalarıyla gündemden düşmeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün ışıklı panosunu yenileterek Gençlik Parkı'na yeniden yerleştirdi.

Küresel sistemin en üst seviyesinde olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi küresel, siyasi ve ekonomik sistemin en üst seviyesine çıkarmanın hazırlıklarını yaptıklarını belirterek, “Varsa bizimle bu konularda rekabet edecek birileri, her tür yarışa hazırız” dedi. AK Parti’nin 5 ildeki kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Erdoğan, Türkiye’yi 18 yılda yatırımlar ve projelerle donatırken milli iradenin üstünlüğüne sahip çıktıklarını söyledi ve milletin desteğine dikkat çekti: Hamdolsun milletimiz de her zorlu mücadelede, 15 Temmuz’da ol...

Kaçacak delikleri kalmadı: Ortak mekanizma kurulacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Irak ziyaretinde önemli kararlar alındı. Irak ordusunun yeniden yapılanmasına katkı sağlayacak olan TSK, Irak askerine de Türkçe eğitimi verecek. Akar, “Türkiye ile Irak ve Erbil arasındaki iş birliği çok önemli gelişmelere sebep olacak. Artık PKK’nın kaçacak deliğinin kalmadığını söyleyebiliriz” dedi.

Reform güvence verecek

Meclis’e şubat ayında gelmesi beklenen reform paketinin ‘ekonomi’ ayağında önemli yenilikler var. Yabancı yatırımcıya artık ‘güvence evrakı’ verilecek. AB ülkelerindeki bu uygulamanın Türkiye’de olmaması yatırımcıda bazı çekincelere yol açıyordu. Ticari davalar daha hızlı sonuçlanacak ve yatırımcıyı koruyan adımlar atılacak.

Meclis açılınca harekete geçecekler

CHP yönetimine HDP ile ittifaktan rahatsız olduklarını ileten ve partide demokrasi olmadığını belirten bir mektup yazan milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi ile Hüseyin Avni Aksoy’a henüz cevap gelmedi. 26 Ocak’ta Meclis açılınca yeni adım atacak iki vekil yakın çevrelerine, “Sabredin. Neler olacağını yakın zamanda göreceksiniz” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: Yunanistan'ın İyon Denizi'ndeki tasarrufu Ege'yi etkilememektedir

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ın İyon Denizi'nde karasularını 12 deniz miline çıkarmaya yönelik tasarrufu, Mora Yarımadası'nın güneyinde sona ermekte ve Ege Denizi'ni hiçbir şekilde etkilememektedir" dedi.

Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 2572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle kınadı.

Kısıtlamada gevşeme şubat sonu olabilir

Birinci risk grubundan yaklaşık 850 bin sağlıkçı aşılanırken en fazla yan etki hafif baş ağrısı olarak kayıtlara geçti. İlk gün aşı olan Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, “Ancak şubat ayı sonunda parça parça gevşetilmeye başlanabileceği kanaatindeyim. Rakamların (vakaların) günlük binlerin altına indiğini görmemiz gerekiyor” dedi. Yeni Şafak’ konuşan Prof. Dr. Oğuztürk şu hususlara dikkat çekti

Pursaklar Belediyesinden polis adaylarına tam destek

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Pursaklar Belediyesi Kapalı Spor Salonunda ücretsiz olarak POMEM fiziki yeterlilik sınavına hazırlanan polis adaylarını ziyaret etti. Alanında uzman spor eğitmenleri eşliğinde, ücretsiz olarak verilen POMEM fiziki yeterlilik sınavı kursları, adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Benzinlikte kaza yapan alkollü sürücüden ilginç savunma: 'Araba kendi çalıştı, oraya gitti vurdu'

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde alkollü sürücü, benzin aldığı akaryakıt istasyonunda benzin pompasının bariyerlerine çarptı. Polisleri gören sürücü, “Kontağa bastım. Araba kendi çalıştı. Oraya gitti vurdu” dedi.

2016'dan beri firari olan FETÖ üyesi firari eski emniyet müdürü yakalandı

Ankara'da FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesi ile meslekten ihraç edilen ve 2016 yılından beri firari olduğu belirlenen, eski emniyet müdürü Ömer Faruk Çoban polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Ankara’dan Bağdat’a teklif: Sincar’a ortak harekat yapalım

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Bağdat temaslarında Irak ordusuna eğitim ve danışmanlık desteği, ülkenin kuzeyindeki TSK üslerinin durumu ve terörle mücadelede işbirliği konuları öne çıktı. Sincar’daki PKK varlığı da gündeme gelirken Irak tarafına, “Soruna kalıcı çözüm için inisiyatifi Irak’ta olacak bir ortak operasyon yapalım” teklifi yapıldı.

Bir de şikayetçi oldular

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran grupta bulunan Gülahmet T. ve Abdurrahman G. ifadelerinde olayın planlı değil “FETÖ ve vatanseverlik” tartışmasından sonra yaşandığını iddia etti. İkili kamerada 5 kişi görünmelerine rağmen 2 kişi olduklarını, silah ve sopa kullanmadıklarını söyledi. Her iki saldırgan da Özdağ’dan şikayetçi oldu.

Reformlar yakında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 şehirdeki AK Parti kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, tek taahhütleri Türkiye’yi 18 yıl öncesine geri götürmek olanlara cevabı bir asırlık vizyon koyarak vereceklerini söyledi: Reform gündemini oluşturmaya başladık. Ekonomi ve hukukta atacağımız reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir. Günü geldiğinde milletimizle paylaşacağız.

İkna yoluyla PKK/KCK'lı 1 terörist daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu terör örgütü PKK/KCK'dan kaçan 1 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. Böylelikle 2021'de ikna yoluyla terör örgütü PKK/KCK'dan kaçarak teslim olan terörist sayısı 10'a yükseldi.

Ankara buz tuttu: -17 dereceyi gördüler

Ankara’da mevsimin en soğuk gecesini yaşandı. Hava sıcaklığı, yer yer sıfırın altında 17 dereceye kadar düşerken Kuğulu Park havuzu buzla kaplandı. Kuğuların bile buz tuttuğu gecede köprü ve üst geçitlerin altında buz sarkıtları oluştu.

İstikşafi görüşmeler öncesi provokasyon: Yunanlılar geriyor!

İstanbul’da 5 yıl aradan sonra Yunanistan ile başlayacak olan istikşafi görüşmeler öncesi, Atina yönetimi bildik yöntemlerle ortamı germeye çalışıyor. Türkiye’nin “ön şartsız diyalog” çağrılarına karşın Yunanistan, politik gerilimle süreci baltalama gayreti taşıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+