Şanlıurfa Haberleri

Tel Abyad'da en kritik nokta ele geçirildi: Akçakale'ye saldırılar son buldu

Barış Pınarı Harekatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu askerlerince terör örgütü PKK/YPG'den arındırılan Tel Abyad'da stratejik öneme sahip tepede de kontrol sağlandı. Altına tünel inşa edilen alanda kontrolün sağlanmasıyla Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesini hedef alan roket ve havan saldırıları da sonlandırılmış oldu. Bu arada, Tel Abyad'da teröristlerin kullandığı bir çok depo ve karargah da ele geçirildi.

Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde eğitime 5 gün ara verildi

Şanlıurfa Valiliği sınıra yakın ilçelerde eğitime ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 21-25 Ekim'de 5 gün eğitime ara verildiği belirtildi.

Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde eğitime 5 gün ara verildi

Şanlıurfa Valiliği sınıra yakın ilçelerde eğitime ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 21-25 Ekim'de 5 gün eğitime ara verildiği belirtildi.

Ceylanpınar’a atılan havanla şehit olan Mazlum’un hayali doktor olup annesini iyileştirmekti

Suriye’deki PKK/YPG’li teröristler tarafından Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki sivilleri hedef alan havan saldırısında şehit olan 11 yaşındaki Mazlum Güneş’in göz doktoru olup annesini iyileştirmeyi istediği öğrenildi.

Terör örgütü YPG/PKK'lı teröristler yine Ceylanpınar'a havan saldırısı düzenledi

YPG/PKK'lı teröristler tarafından Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine havan mermili saldırı düzenlendi. Rasulayn kırsalından atılan 4 havan mermisi ilçedeki bazı evlere ve boş alana isabet etti. Ölen veya yaralanın olmadığı saldırı nedeniyle bir evin çatısında çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

Nusaybin’e 300 havan

Barış Pınarı Harekatı ile sıkışan teröristler, sivilleri hedef alıyor. Dün Akçakale’ye atılan havan mermilerinden biri iki katlı eve, ikisi de boş bir araziye düştü. Suruç’ta hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükselirken, Nusaybin’deki 8 şehit ise Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi. İçişleri Bakanı Soylu, “Kamışlı’dan Nusaybin’e 300 havan düştü” dedi.

Akçakale'ye havan topu düştü: Basın mensuplarının kaldığı otelin yakınına hava topu atıldı

Terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'de işgali altındaki bölgelerden, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine havan saldırısı düzenlendi. Basın mensuplarının kaldığı otelin yakınına hava topu atıldı.

YPG/PKK yine sivilleri hedef aldı: Suruç'ta havan mermili saldırıda 2 kişi şehit oldu

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgelerden, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan mermili saldırıda 2 kişi şehit oldu, 2 kişi yaralandı.

Mehmetçik ve vatan için sınırda 50 kurban kesildi

Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki Akçakale ilçesinde, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için 50 kurban kesildi. Yetiş-Tim Derneği Bursa Şube Başkanı Şerife Sağlam, "Hayvanlarımızı aldık. Allah'ın izniyle bugün de burada Allah için, Mehmetçiğimizin selameti için, vatanımızın selameti için hayvanları kurban edeceğiz" dedi.

PKK/PYD'li teröristlerin saldırısında şehit olan sivillere veda

PKK/YPG’nin Tel Abyad’dan Akçakale’ye yaptığı roketli saldırıda şehit düşen 9 aylık Suriyeli Muhammed Omar ile kamu görevlisi Cihan Güneş’in cenazeleri, Şanlıurfa’da düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'da hedefler obüslerle vuruldu

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'daki terör hedefleri, sabahın ilk saatlerinden itibaren obüs atışlarıyla vuruluyor. Terör örgütü üyeleri ise Tel Abyad ilçe merkezinin batısı ve doğusunda, TSK'ye ait SİHA'ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor.

Terör örgütü PYD/PKK Türkiye'deki sivilleri vurdu: Biri bebek ikisi çocuk 6 kişi şehit oldu

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyle birlikte Suriye tarafındaki teröristler Türkiye'deki sivil yerleşim alanlarını hedef alıyor. Akçakale, Ceylanpınar ve Nusaybin'de 6 kişi şehit oldu, 68 kişi yaralandı. Öte yandan Akçakale'ye teröristler tarafından atılan havan mermisiyle bir bebek şehit düştü. Nusaybin'de ise 2 çocuk hain teröristler tarafından şehit edildi.

Terör örgütü YPG/PKK Ceylanpınar'daki sivillere saldırdı: 6 yaralı

Kaymakam Mehmet Keklik, "Ceylanpınar'daki terör saldırılarında 6 kişi yaralandı" açıklamasında bulundu.

Teröristler işgal ettikleri Suriye topraklarından Akçakale'ye 4 havan mermisi attı

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasından itibaren teröristler tarafından Suriye'de işgal edilen bölgelerden atılan havan mermilerinin ardından bugünde Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine 4 havan mermisi atıldı.

Suriye Milli Ordusu sınırda askeri gözlem yaptı: Askeri hareketlilik yaşanıyor

Türkiye'nin başlatacağı sınır ötesi harekat için gece Akçakale'ye gelen Suriye Milli Ordusu unsurları Suriye sınırında gözlem yaptı. Bazı noktalarda duran ve görüş alışverişinde bulunan askeri unsurlar, daha sonra sınırda bulunan TSK'ye ait birliğe katıldı.

Ceylanpınar Kaymakamlığı sınıra yakın mahallelerin boşaltıldığı iddiasını yalanladı

Ceylanpınar Kaymakamlığı, ilçede sınıra yakın mahallelerin boşaltılması yönünde valilik kararı olduğuna ilişkin yapılan haberlerin asılsız olduğunu duyurdu. Ayrıca kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "Muhtemel sınır ötesi harekat kapsamında alınacak tedbirlerle ilgili açıklamaların Şanlıurfa Valiliği ve Ceylanpınar Kaymakamlığı resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerekmektedir" şeklinde uyarıda bulunuldu.

Suriye sınırına iş makinesi sevkiyatı yapıldı: Askeri araçlar sınır hattında gitti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı iş makinesi takviyesi yapıldı.

Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amacıyla sevkiyat yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı araç ve personel takviyesi yapıldı.

Şanlıurfa'da askerleri taşıyan midibüs ile TIR çarpıştı: 1 şehit 14 yaralı

Şanlıurfa'da askerleri taşıyan midibüs ile TIR çarpıştı. Kaza sonucunda 1 asker şehit oldu 14 asker yaralandı.

Fırat'ın doğusuna güvenli bölge için 3. kara devriyesi

Milli Savunma Bakanlığı, "Suriye'de Fırat'ın doğusunda Güvenli Bölge tesisi kapsamında üçüncü birleşik kara devriyesi; TSK ve ABD personeli, kara araçları ve İHA’ların iştirakiyle Telabyad'ın doğusunda başladı" açıklamasında bulundu.

Şanlıurfa’nın lezzeti festivalle taçlanacak

Şanlıurfa’da düzenlenecek ‘Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festivali’ hem damaklara hem de kulaklara hitap edecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, “Urfa damak tadı ve mutfak kültürünü en iyi şekilde tanıttığımız festivalimize tüm halkı- mızı bekliyoruz” dedi.

Şanlıurfa'da Suriye sınırına askeri sevkiyat: TSK tarafından askeri birliklere malzeme takviyesi yapıldı

Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığından çıkış yapan tank, zırhlı araç ve lojistik malzeme yüklü yaklaşık 20 araçtan oluşan konvoy, güvenlik önlemleri altında sınır hattındaki Akçakale ilçesine ulaştı. Konvoy, sınırdaki konuşlu askerlere malzeme takviyesi yaptı.

Kentin en işlek caddesinde iş makinesini çatıda görenler şoke oldu

Şanlıurfa'da kentin en işlek caddesinde bulunan 7 katlı atıl durumdaki bir binanın yıkılması için başlatılan çalışma görenleri şaşırttı. Vinç yardımı ile binanın çatısına çıkartılan iş makinesi yıkıma en üst kattan başlayınca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Fırat'ın doğusunda ikinci kara devriyesi

Türkiye ile ABD birlikleri Fırat'ın doğusunda oluşturulacak güvenli bölge için ikinci kara devriyesine başladı.

Şanlıurfa'da Suriye sınırına askeri sevkiyat

Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığından çıkan jeneratör ve lojistik malzeme yüklü 10 araçtan oluşan konvoy, güvenlik önlemleri altında sınır hattındaki Akçakale ilçesine ulaştı. Konvoyun Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği öğrenildi.

Şanlıurfa isotundan sabun yapıldı

Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan, rengi ve acısıyla dikkati çeken isottan sabun üretildi. Harran Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Vardin, "Kurutma öncesinde yapılan ayıklama işlemi sırasında isot tohumları atık madde olarak açığa çıkmaktadır. Biz o tohumları belirli işlemlerden geçirdikten sonra kurutuyoruz, ardından soğuk presle isot çekirdeği yağı elde ediyoruz. Bu yağ, ilaç, kozmetik ve gıda sektöründe birçok farklı şekilde kullanılabiliy...

Suriye sınırında hareketli saatler: Doktorların izinleri iptal edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon mesajı vermesinin ardından, gözler sınırdaki gelişmelere çevrildi. Şanlıurfa'da doktor ve sağlıkçıların izinleri iptal edildi. Konuyla ilgili yenisafak.com'a konuşan Sağlık Bakanlığı kaynakları, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 11 kentten çok sayıda doktorun Şanlıurfa ve Mardin'de görevlendirildiğini doğruladı. Sosyal medyada yer alan 'Mardin ve Şanlıurfa sınırındaki bazı hastanelerin, askeri hastaneye dönüştürüldüğ...

Elektrik tellerine değen 5 inek telef oldu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 5 inek, elektrik tellerine değince telef oldu.

Şehit oğlunun kabrini ziyarete giden baba kazada öldü

Şanlıurfa'da, motosikletle şehit oğlunun mezarını ziyarete giden Medet Halat, trafik kazasında hayatını kaybetti. Medet Halat'ın, oğlu 14 Haziran 2018'de Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşmüştü.

Çocuklar gülerek bindikleri akülü arabayla ameliyata giriyor

Şanlıurfa'da çocukların ameliyat korkularını yenmeleri ve ameliyathaneye eğlenerek gitmelerini sağlama amacıyla akülü araba uygulaması başlatıldı. Önceden ameliyathaneye tekerlekli sandalye veya sedyede taşınan çocuklar, artık hastane yönetimince temin edilen oyuncak akülü araçlarla ameliyathaneye götürülüyor.

Fırat'ın doğusunda dördüncü ortak helikopter uçuşu

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları, Suriye'de Fırat'ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında dördüncü ortak helikopter uçuşu başladı.

ABD'li komutanların ziyareti sırasında sınırda teröristler görüldü

ABD'li komutanların Akçakale'de bulunan Müşterek Harekat Merkezi'ni ziyaret ettiği sırada sınırın hemen öbür tarafında PKK/YPG'li teröristlerin hareketliliği gözlendi. Araçla sınıra gelen silahlı teröristler, sınır hattında bir süre dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.