Bursa Haberleri

Yaşlı kadının evinden 13 ton çöp çıktı: Ekipler şaşkına döndü

Bursa'da Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevreye kötü koku yaydığı için mahalle sâkinlerinin şikâyet ettiği evden 13 ton çöp çıkarttı.

Uludağ’da acemi kayakçılara 2 saatte eğitim: Tatilciler pistleri doldurdu

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla Uludağ’a akın eden tatilciler pistleri doldurdu. Acemi kayakçılar ise 2 saatte kayak yapmayı öğreniyor.

Yargıtay'dan emsal karar: Kocasına ’kıro’ diyen kadına tazminat yok

Yargıtay, Bursa’daki bir boşanma davasında, eşine tokat atarak şiddet uyguladığı iddia edilen erkekle, ona ’kıro, şerefsiz’ diyen kadını eşit kusurlu saydı. Yüksek mahkeme, eşit kusurlu taraf yararına maddi ve manevi tazminat ödenmeyeceğine vurgu yaptı.

Şehir zorbası yaşlı çifti öldüresiyle dövdü: Yüzde 84 görme ve ortopedik engelli olan kadının gözü mosmor oldu

Bursa’da park yüzünden çıkan kavgada, yaşlı çift öldüresiyle dayak yedi. Yüzde 84 görme ve ortopedik engelli olan 66 yaşındaki kadının gözü mosmor olurken, eşinin de ensesi yarıldı. Neden böyle bir saldırıya maruz kaldıklarına anlam veremediklerini belirten Nesrin Enözel, “Doktordan geldik. Arabayı park edecektik. Ben zor yürüdüğüm için eşim arabayı apartmanın önüne çekti. Daha sonra oradan alacaktı. Ama bize saldıran kişi, küfürler etmeye başladı. İlk başta bana vurdu. Daha sonra eşime saldırdı...

CHP döneminde satılan cami için hukuk süreci başladı: Satıldı, ev yapıldı, yakıldı, otopark yapıldı

Bursa’da CHP döneminde satılan Hoca Yusuf Mescidi’nin yeniden ayağa kaldırılması için mahkeme süreci devam ediyor. Satıldıktan sonra tinercilerin mekanı haline gelen ve yangın ile beraber bir tarafı yıkılan mescid şu anda otopark olarak kullanılıyor.

Bursa'da şafak vakti 700 polisle çok sayıda adrese eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

Bursa'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat polislerinin de katıldığı şafak operasyonunda çok sayıda adrese baskın düzenledi. Çok sayıda şüpheli gözaltına alınırken, narkotik köpeği 'Galya'nın da kullanıldığı operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi.

'Sana iş bulduk' diyerek kandırdıkları Furkan'ı çağırdıkları yerde kaçırarak öldürdüler

Bursa'da, 4 gün önce yapımı devam eden hızlı tren inşaatı yakınında ağzı bantlandıktan sonra kalbinden 2 kez bıçaklanarak öldürülen 27 yaşındaki Furkan Kahraman'ın 66 yaşındaki babası Nisan Kahraman, cinayetle ilgili detaylar verdi. Oğlu Furkan'ın 5 ay önce imam nikah kıyarak kısa süre birlikte yaşadığı 24 yaşındaki Ezgi D.'nin kaçarak resmi nikahla evlendiği eşi ve arkadaşları tarafından sosyal medyadan sahte hesap üzerinden tuzak kurularak Bursa'ya çağrıldığını belirten baba Kahraman, "'Sana i...

Kötü koku şikayeti yapılan evden çıkmamak için direndiler: Şizofreni hastası olan kadın ve oğlunu hastaneye götürdüler

Bursa'nın İnegöl ilçesinde komşuların kokudan rahatsız olduğu eve giren belediye ekipleri, her ikisi de şizofreni hastası olan kadın ve oğlunu güçlükle ikna ederek tedavi için hastaneye götürdü.

Uludağ’ın zirvesinde kar helvası yaptılar: Kaşık kaşık yediler

Timsahlar Trekking Grubu ve A.V.P Cihan Spor Kulübü Dağcılık Branşı üyeleri, yeni yıl ilk yürüyüşünü Uludağ’da gerçekleştirdi. Bursa’da bir grup dağcı Uludağ’da kar helvası yapıp yedi. Timsahlar Trekking Grubu adına açıklama yapan Hasan Salihoğlu, "Osmanlılar zamanında Hazreti Mevlana’nın bir beyti var: ’Kar yağarken dudaklarımızla öpmeli. Kar ve şeker gönlü ferahlatır’. Biz de onun için bu helvayı pekmez ve Uludağ’da yağan karın üzerinde yaptık, arkadaşlarımızla beraber yedik." dedi.

120 kiloluk yayın balığının yanında yattılar: Römorkla taşıdılar

Bursa’da iki balıkçı 120 kiloluk dev yayın balığı yakaladı. Balıkçılar, römorkla taşınabilen balığın yanında yatarak fotoğraf çekildi. Daha önce İznik gölünde bu büyüklükte bir balık tutulmadığını söyleyen iki kardeş, yayın balığını traktör römorkuna koyarak taşıdı.

Bursa-Ankara kara yolunu kullanacaklar dikkat: Kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Bursa-Ankara kara yolunun İnegöl kesiminde etkili olan kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Çanakkale'de fırtınaya yakalanan gemideki 6 konteyner denize düştü

Ege'nin kuzeyi ve Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle, Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi açıklarındaki bir gemide bulunan 6 konteyner denize düştü.

BUDO olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferleri iptal etti

Marmara'da etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) bazı seferleri iptal ettiklerini duyurdu.

Ahırın çatısı kara dayanamadı: 50’ye yakın koyun telef oldu

Bursa’nın dağ ilçesi Keles’te yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Karın ağırlığını taşıyamayan bir ahırın çatısı çökerken, 50’ye yakın koyun telef oldu.

Asma ağacı kış ortasında ikinci meyvesini verdi: 1 ay sonra üzüm hasat etmeyi bekliyor

Bursa’da havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi üzerine asma ağacı ikinci meyvesini verdi. Ev sahibi Nurettin Yurt, havaların sıcak gitmesi halinde asmadan 1 ay sonra üzüm hasat etmeyi bekliyor.

Olumsuz hava koşulları deniz ulaşımını etkiledi: Bazı seferler iptal edildi

Marmara Bölgesinde birkaç gündür hakim olan fırtınalı hava bazı illerdeki deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu. Öte yandan, Bursa Deniz Otobüslerinin de (BUDO) yarınki bazı seferlerinin, elverişsiz hava koşulları nedeniyle iptal edildiği bildirildi ve Çanakkale'de de GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ, fırtına nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.

Balıkçıların ağına 200 kiloluk köpek balığı takıldı: Kanser hastalığına iyi geldiği bilindiği için araştırma amaçlı göndereceğiz

Bursa’da balıkçıların ağına takılan 200 kilo 3,5 metre boyundaki köpek balığı, vatandaşların ilgi odağı oldu. İşletme sahibi Ahmet Kocaman, "Vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Ancak biz bunu Uludağ Üniversitesi Su Ürünleri bölümüne bağışlayacağız. Yurt dışında kanser hastalığına iyi geldiği bilindiği için araştırma amaçlı göndereceğiz" dedi.

İDO ve BUDO seferlerine hava engeli: Bazı seferler iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın yapacakları bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Restoranlar artık menülerinde gıdaların alerjen bilgisini de paylaşacak

Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği ’uyum zorunluluğu’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kuraklık görüntüsünü andırıyordu: Bugün itibariyle su tutulmaya başlandı

Bursa’nın su ihtiyacını karşılayan Doğancı Barajı ile paralel olarak hizmet veren Nilüfer Barajı, yağışların düşük seyretmesi üzerine bakıma alınmıştı. Kuraklığın da etkisiyle boşalan ve Bursa’nın yüzde 50 içme suyunu karşılayan Nilüfer Barajı’ndaki bakım çalışmalarının bitmesiyle yeniden su tutulmaya başlandı. Doğancı Barajı’ndaki doluluk seviyesi ise yüzde 50 oranında seyrediyor.

Su bebeğin cenazesi toprağa verildi: 'Ağabey' detayı yürekleri yaktı

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde kronik solunum yetmezliği hastalığı bulunan 1 yaşındaki Su Şahinoğulları, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bebeğin ağabeyinin de, 4 yaşındayken aynı hastalıktan 2 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bursa'da suya indirim: İhtiyaç sahiplerine içme suyu yüzde 30 indirimli

Bursa Büyükşehir Belediyesinden, kentteki ihtiyaç sahiplerinin içme suyunu yüzde 30 avantajlı fiyatla kullanmasını sağlayan kararın kabul edildiği bildirildi. Kararla birlikte 44 bin kişi indirimden yaralanacak.

Torunu için mini koltuklar yaptı: Şimdi siparişlere yetişemiyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde döşeme ustasının yaptığı mini koltuklar büyük rağbet görüyor. Döşemeci Sabri Beken, "Emekli olduktan sonra ne yapacağımı kara kara düşünürken, torunumun bu fikri ortaya atmasından sonra mini koltuk yapmaya başladım. İlk önce torunuma yaptım. Daha sonra torunumun arkadaşları da istedi. Şimdilerde mağazalar, evler ve küçük ofislere siparişler alıyorum" dedi.

Bursa'da lodosta devrilen ağacın altında kaldı

Bursa’da parkta oturan adam, şiddetli lodos sebebiyle devrilen ağacın altında kaldı. İlk tedavisinin ardından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan adamın vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar bulunduğu öğrenildi.

Gölbaşı'nın ardından İznik Gölü'nü de kuraklık vurdu

Bursa'nın en verimli ovalarını sulayan Gölbaşı'ndaki kuraklığın ardından İznik Gölü'nde yaşanan metrelerce su çekilmesi vatandaşları tedirgin etti. Uzmanlara göre üst üste gelen bu su çekilmeleri, doğada yaşanan sıradan değişimler.

Bursa'da teleferik seferlerine şiddetli rüzgar engeli

Bursa kent merkezi ile Uludağ arasında alternatif ulaşım sağlayan teleferik seferlerine ara verildi.

Uludağ’da kaybolan dağcı Mert Alparslan son yolculuğuna uğurlandı

Uludağ’da 1 Aralık’ta kaybolan Mert Alparslan ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Dağcının eşi cenaze töreninde sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan aile tören boyunca ayakta durmakta güçlük çekti.

Kimsenin yapamadığı böbrek naklini Uludağ Üniversitesi yaptı: Sağlık Bakanlığı, her yıl Türkiye Cumhuriyetlerden gelen 400 hastaya ücretsiz olarak yapmaktadır

Azerbaycan’da 3 yıl boyunca diyalize giren ve nakil olamayan 13 yaşındaki böbrek hastası Aygül Ahmetova'a Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarılı şekilde annesinden nakil yapıldı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nefroloji ve Çocuk Romatoloji Birim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Dönmez, "Halen ülkemizde çocuklarda böbrek yetmezliğine tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları sebep olmaktadır. Önlenebilir bir hastalık olan idrar yolu enfeksiyonlarının önemini bir kez daha vurgu...

Uludağ'da bulunan ikinci cansız bedenin Mert Alpaslan'a ait olduğu yakınları tarafından teşhis edildi

Uludağ'da dün bulunan ikinci cansız bedenin Mert Alpaslan'a ait olduğu, Adli Tıp Kurumuna gelen yakınları tarafından teşhis edildi.

Uludağ'da kaybolan dağcıları arama çalışmaları sırasında iki ceset bulundu

Bursa Valiliği, Uludağ’da Küreklidere Şelalesi yakınlarında ikinci cesedin de bulunduğunu açıkladı. Öğle saatlerinde bulunan cesedin Efe Sarp’a ait olduğu kesinleşirken, ikinci cesedin kime ait olduğu ise yapılan inceleme sonrası netlik kazanacak.

Para vermeyen babasının otomobiline kaldırım taşıyla saldırdı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Bahattin M. (31), kendisine para vermediğini iddia ettiği babası Resul M'nin (57) otomobiline kaldırım taşıyla saldırdı. Araçta büyük hasar oluşurken, baba Resul M., oğlu Bahattin M'den şikayetçi oldu.

Ayağını kazan temizleme makinesine kaptırdı: İşçinin ayak parmakları koptu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kazan temizleme makinesine ayağını kaptıran bir işçinin ayak parmakları koptu. Yaralı işçinin tedavisi burada sürerken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.