Bingöl Haberleri

İngiltere'nin eski Başbakanı Churchill'in heykelindeki kaideye tekrar 'ırkçı' yazıldı

İngiltere'de düzenlenen ırkçılık karşıtı gösterilerde eylemcilerin hedefi olan ülkenin eski Başbakanı Winston Churchill'in heykeline bir kez daha zarar verildi. Çevreci grup Extinction Rebellion'ın 10 gündür süren protestolarının son gününde Churchill'in Parlamento Meydanında bulunan heykelinin kaidesinin sağ tarafı ve arkasına sarı boyayla 'Bir ırkçı' yazıldı. Churchill'in ırkçılık örneklerinden akıllara kazınanlardan biri de "gelişmemiş ırk" olarak tanımladığı Kürtler ve Afganlar için kullandı...

Bingöl'de deprem meydana geldi

Son dakika haberine göre Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 22.32'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD depreme ilişkin resmi hesabından yaptığı paylaşımda herhangi olumsuz bir ihbara ulaşılmadığını bildirerek Bingöl halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bu hafta ülkenin farklı bölgelerinde birçok deprem meydana geldi ve halk endişe dolu anlar yaşadı ancak depremlerin hiçbirinde ölü ya da yaralı olmaması büyük teselli oldu.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Bingöl'de 700 personelle dev operasyon

Güvenlik güçleri terör örgütlerine peş peşe düzenlenen operasyonlarla nefes aldırmıyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre son operasyonun adresi ise Bingöl oldu. İl genelinde başlatılan Yıldırım-6 Karacehennem Operasyonu'nda 700 personelin görev aldığı belirtildi.

Bingöl 3.6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı

Bingöl 3.6 şiddetindeki depremle sarsıldı. Saat 20.25 sıralarında merkez üstü Bingöl’ün Kıgi ilçesi olan depremin yaklaşık yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi.

Bingöl'de 4 büyüklüğünde deprem: 13 km derinlikte meydana geldi

Bingöl'de korkutan bir deprem meydana geldi. Yerin 13 km derinliğine meydana gelen depremin büyüklüğü 4 olarak açıklandı. AFAD'ın yaşanan son depremleri açıkladığı verilere göre, deprem saat 08.02'de yaşandı.

Operasyondan dönen askerleri taşıyan helikopter havada arıza yaptı: Pilot en zor bölgede herkesi sağ salim yere indirdi

Kırsal bölgede operasyona katılan askerleri alarak birliğe dönmek için havalanan askeri helikopterde teknik arıza meydana geldi. Ormanlık alana iniş yapmak zorunda kalan helikopterdeki 3 mürettebat ile 7 askeri personel sağ salim yere inebildi.

Koronavirüs korkusuyla köyüne geldi: Depremde bacağı kırıldı

Aydın'ın Köşk ilçesinden, koronavirüsten korunmak için gittiği memleketi Bingöl'ün Yedisu ilçesine bağlı Elmalı köyünün Yukarı Salkımlar mezrasında 5.7 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan Demir Sağlık (52), "20 yıldır Aydın'da yaşıyorum. Bu yıl koronavirüs vakası nedeniyle köyüme gelmek istedim. Burada depreme yakalanarak bacağım kırıldı" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Bir okul ağır, 4 okul orta hasarlı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bingöl'de gerçekleşen deprem sonrasında yapılan tespitlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bingöl depreminde sadece taştan yapılar yıkıldı: Nedeni çürüyen kereste

Doğu Anadolu ve Kuzey Anadolu fay hatlarının kesiştiği noktada bulunan ve birinci derece deprem kuşağındaki Bingöl'de meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde toprak kullanılarak taştan yapılan ev ve ahırlar yıkılırken, betonarme yapılar ayakta kaldı. Yılın yarısından fazlasını kar altında geçiren yerleşim yerlerinde depremlerden etkilenmemesi için yıllar önce inşa edilen yapılarda kullanılan kerestelerin de zamanla çürüyüp yıkımı kolaylaştırdığı ortaya çıktı.

Bingöl'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

Bingöl'de bir deprem daha meydana geldi. Yedisu ilçesindeki depremin büyüklüğü 4,3 olarak açıklandı. Bingöl'de iki gün öncede 5,7 büyüklüğünde bir deprem olmuştu.

Bakan Selçuk: Bingöl İl Müdürlüğünce sahada çalışmak üzere ilk etapta 7 ekip görevlendirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen depremin ardından Bakanlığın harekete geçtiğini ve psikososyal destek ekiplerinin ilk günden bu yana sahada görev yaptığını bildirdi.

Bingöl’de ikinci deprem: Devlet Karlıova için seferber oldu

Pazar günü 5,7 İle sallanan Bingöl Karlıova dün de 5,6 şiddetinde bir deprem yaşadı.30 haneli Elmalı köyünde ilk depremde hasar gören kerpiç ev ve ahırlar dün tamamen yıkıldı. Bölgeye yardım için 1000’e yakın personel ve çadır gönderildi. 90 ekip de hasar tespit çalışmalarına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk depremde şehit olan korucu Cengiz Pullu’nun ailesini arayarak başsağlığı diledi.

Bingöl-Yedisu kara yolu artçı depremler nedeniyle ulaşıma kapandı

Bingöl'de artçı depremlerin neden olduğu heyelan nedeniyle Bingöl-Yedisu kara yolu ulaşıma kapandı. Ekipler yolun ulaşıma açılması için çalışma başlattı

AFAD tarafından Bingöl'e 500 bin lira acil yardım ödeneği gönderildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Bingöl-Karlıova'da meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedeler için 500 bin lira acil yardım ödeneği gönderildi.

Bingöl'de 5.6 büyüklüğünde bir deprem daha

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 09.51'te merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

2 saat önce çıktıkları ev depremde yerle bir oldu: Misafirliğe gelen aile faciadan kurtuldu

Bingöl'de merkez üssü Karlıova ilçesinde meydan gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden saatler önce yakınlarını ziyarete geldikleri Elmalı köyünden Erzincan'a dönen 9 kişilik Andağ ailesi, faciadan kurtuldu. Sarsıntıyla birlikte yıkılarak molaz yığını haline dönüşen evde saatler önce oturduklarını söyleyen öğretmen Tayfur Andağ, ailece felaketin eşiğinden döndüklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığı: Deprem sonrası 2'si 4 üzeri olmak üzere 90 artçı deprem meydana geldi

İçişleri Bakanlığı, merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan depremin ardından ikisi 4 büyüklüğü üzerinde 90 artçı yaşandığını bildirdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada "Deprem sonrası 2'si 4 üzeri olmak üzere 90 artçı deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle Bingöl'de 17 vatandaşımız etkilenmiş, 1 güvenlik korucumuz şehit olmuştur. Erzurum'da 4 vatandaşımız etkilenmiştir. Tedavisi tamamlanan 3 vatandaşımız taburcu edilirken, 18 vatandaşımızın tedavilerine devam edilmektedir" ifadeleri kulla...

Bingöl'deki 5,7'lik deprem korkuttu: Geçmiş olsun Bingöl

Bingöl Karlıova’da 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yedisu ilçesinin Elmalı ve Dinarbey köylerinde 10 ev çöktü. Karlıova-Kaynarpınar Jandarma Karakolu’nun nöbet kulesi de yıkıldı. 1 güvenlik korucusu göçük altında şehit olurken, 1’i korucu 21 kişi de yaralandı.

Bingöl Valiliği açıkladı: Depremde göçük altında kalan bir güvenlik korucusu kurtarılamadı

Bingöl Valiliği, bugün meydana gelen deprem sırasında göçük altında kalan bir güvenlik korucusunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Valiliğin açıklamasında, "Karlıova, Kaynarpınar Köyünde göçük altında kalan güvenlik korucumuz maalesef kurtarılamamıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz milletimize başsağlığı dileriz" ifadeleri yer aldı.

Bingöl beşik gibi sallanıyor: Önce 5.7 sonra 4.7 büyüklüğünde deprem oldu

AFAD'ın verilerine göre, Bingöl Karlıova'da 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Karlıova'da saat 17.24'te meydana gelen 5,7'lik depremin ardından saat 17.34'te 4,6, saat 18.09'da ise 4,7 büyüklüğünde depremler kaydedildi.

Bingöl'de mağaraya gizlenen 50 kilo esrar bulundu

Bingöl'ün Genç ilçesinde, jandarmanın düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, mağaraya gizlenen 50 kilo esrar, narkotik köpekleri 'Vana' ve 'Öğle'nin tepki vermesiyle bulundu.

Göktaşı düşünce o köy akıllara geldi: 5 yıl önce 40 araçlık para kazanılmıştı

2015 yılında Bingöl’ün Sarıçiçek köyüne düşen göktaşından 40 araç satın alacak kadar para kazanıldığını belirten köy sakinlerinden Mehmet Nezir Ergün, “Göktaşının düştüğü ilde gürültü olur, çatışmayı andıran sesler olur. Bingöl’e düşmüş olsaydı mutlaka bir ses çıkardı" dedi.

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya darbe: Cephanelik ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Bingöl'de jandarma ekiplerince yapılan aramalarda, PKK'ya ait olduğu değerlendirilen çeşitli çaplarda 10 bin fişeğin yanı sıra çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

Bingöl'de 4.3 büyüklüğünde deprem

Bingöl Karlıova'da saat 09.38'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Torununun torununun çocuğunu gördü: Eski zamana göre şimdiki imkanlar daha iyi

Bingöl'de yaşayan 104 yaşındaki Esma Toğa ile 101 yaşında olan Hacere İnak, uzun yaşamın sırrının doğal ürünlerle beslenmek olduğunu söyledi. Toğa, "Bahçede topladığım doğal otlarla, süt, yoğurt gibi gıdalarla besleniyorum. Şimdiye kadar da bu yaşa gelmemin sebebi doğal beslenmekten kaynaklı. Herkesin doğal beslenmesini öneriyorum" dedi. Aynı beldede yaşayan Hacere İnak ise, torununun torununun çocuğunu gördüğü söyleyerek, "Daha önce günümüzdeki gibi salgın hastalıklar yoktu. Eski zamana göre şi...

Karlıova’da Nisan’ın ilk gününde kar yağışı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Nisan ayınının ilk gününde kar yağışı yeniden etkisini gösterdi, ilçe beyaza büründü.

Bingöl'de korku dolu anlar: Yere yığılan şahsa virüs endişesiyle kimse müdahale edemedi

Bingöl’de fenalaşarak yere yığılan epilepsi hastasına, koronavirüs endişesiyle kimse müdahale edemedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, şahsa müdahale ederek ambulansla hastaneye götürdü.

Bingöl’de 'Kapan-9 Karer' Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Bingöl'de 1020 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla "Kapan-9 Karer Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

Bingöl'de 1 askeri şehit eden teröristlerin, Tunceli'de etkisiz hale getirildiği belirlendi

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde 2 yıl önce 1 askeri şehit eden PKK'lı teröristlerin, Tunceli'de etkisiz hale getirildiği tespit edildi.

Bingöl'de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, Richter ölçeğine göre, 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Protokol nöbet tuttu öğrenciler ders çalıştı

Bingöl’ün Solhan ilçesinde kütüphanenin akşam saatlerinde de açık kalabilmesi için başlatılan örnek uygulamada kaymakam ve belediye başkanından kurum müdürlerine kadar herkes sırayla nöbet tutuyor, öğrenciler ders çalışıyor.

Bingöl'de 1 kilo 17 ayar altına 22 ayar baskı yapan 4 şüpheli yakalandı

Bingöl'de jandarma 1 kilogram 17 ayar altına 22 ayar baskı yapıp piyasaya sürmeye çalışan 4 şüpheliyi yakaladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+