Giresun Haberleri

İkranur Tirsi soruşturmasında 20 kişiden DNA örneği alındı

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde, 27 Haziran akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaşlara bakmaya giden ve kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedenine ulaşılan İkranur Tirsi’nin (7) ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine özel ekip tarafından çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. Köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişinin DNA örneği alındı.

Kaybolduğu yaylada 33 saat sonra bulunan Elif ve ağabeyine devlet koruması

Giresun Bulancak'ta yaylada kaybolan ve 33 saat sonra bulunan 11 yaşındaki Elif Akbayrak isimli küçük kızla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yaylada hayvan otlattığı sırada kaybolan ve 33 saat sonra sağ olarak bulunan Elif (11) ve ağabeyi Hasan Akbayrak (13) devlet korumasına alındı.

Yaylada kaybolan küçük Elif'ten iyi haber: 33 saat sonra sağ olarak bulundu

Kaybolduktan sonra cansız bedenleri bulunan ve Türkiye'nin gündemine oturan çocuk cinayetleri haberlerine bugün bir yenisi daha eklenmedi. Korkulan olmadı, Giresun'un Bulancak ilçesi Aydındere Beldesi Semen Yaylası'nda kaybolan 11 yaşındaki Elif Akbayrak 33 saat sonra sağ bulundu. Siste yolunu kaybettiği ve iki geceyi açık alanda geçirdiği belirlenen küçük kızın, puslu havanın etkisini yitirmesiyle yolu bularak yaylaya döndüğü öğrenildi.

Giresun'da 11 yaşındaki Elif yaylada kayboldu: Ekipler arama kurtarma çalışması başlattı

Giresun'un Bulancak ilçesi Aydındere Beldesi Semen Yaylası'nda dün akşamdan bu yana kayıp olan 11 yaşındaki Elif Akbayrak için arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu 15 aylık görev süresini değerlendirdi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, göreve geldikten sonra geçen 15 aylık süreyi değerlendirdi. Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan yardımcılarının da katıldığı basın toplantısında konuşan Başkan Şenlikoğlu, göreve geldikten sonra çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve sürecin planlanan şekilde devam ettiğini söyledi.

Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi

Giresun'un Eynesil ilçesinde 2018 yılında şüpheli şekilde ölen 13 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin iki yılı aşkın süredir devam eden soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi. Savcılık kararında Rabia Naz'ın ölümünün yüksekten düşme sonucu meydana geldiği, başkası tarafından kasten ya da taksirle öldürülme yönünde herhangi bir delil tespit edilemediği belirtildi.

Meteoroloji açıkladı: Doğu Karadeniz'de 4 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'de Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de sağanak yağış gerçekleşecek.

Giresun'da derede cansız bedenine ulaşılan İkranur için çalışmalar sürüyor: Köy, delil için didik didik aranıyor

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde, cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaşlara bakmaya giden ve kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedenine ulaşılan İkranur Tirsi’nin (7) ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine özel ekip tarafından başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. Jandarma Suç Araştırma (JASAT) ekipleri köyde boş evler ve patika yollarda delil araması yapıyor.

Giresun'da cansız bedeni bulunnan 7 yaşındaki İkranur Tirsi için özel ekip iz sürüyor

Giresun'da cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaşlara bakmaya giden ve kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedenine ulaşılan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine özel ekip tarafından çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. Jandarma ekipleri, kızın kaybolduğu yer ile bulunduğu yer arasında muhtemel patika yol güzergahlarını drone destekli tarıyor, delil arıyor. Olayla ilgili araştırmaların devam ettiğini anlatan Serdar Tirsi, "Jandarma ekipler...

Giresun'da 5 gün önce kaybolan ve dün cansız bedeni dere içinde bulunan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi son yolculuğuna uğurlandı

Giresun’un Bulancak ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve dün öğleden sonra cansız bedeni evine 7 kilometre mesafede dere içinde bulunan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi bugün kılanan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Giresun'da dere yatağında ölü bulunan İkranur Tirsi'nin ön otopsi raporu açıklandı

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde, cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya gittikten dört gün sonra dere yatağında ölü bulunan İkranur Tirsi’nin ön otopsi raporu açıklandı. Ön otopside İkranur'un ölümünde ilk tespitlere göre travmatik bir bulguya rastlanılmadı. İkranur'un cansız bedeni kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

7 yaşındaki kayıp kız çocuğu İkranur Tirsi'nin ailesi Müge Anlı'da: Arama çalışmaları devam ediyor

Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolan kız çocuğunu arama çalışmaları sürüyor. İkranur Tirsi'nin ailesi kızlarının bulunması için Müge Anlı'ya başvurdu. Nazlı Tirsi, kızının iki kardeşi ile birlikte kaybolmadan üç gün önce köye geldiğini belirterek, “Kızımdan iki gündür haber yok. Duyan, gören varsa haber versin. Bilmiyorum ne oldu, yok haber. Büyük ihtimal kaçırılmış olabilir. Şu anlık aramalardan bir sonuç yok. Aramalar devam ediyor. Bulancak, Giresun, Ordu çevresinde gören, duyan varsa ya da ...

Giresun'da, 7 yaşındaki kayıp İkranur aranıyor: Etrafı aradık hiçbir yerde bulamadık

Giresun’un Bulancak ilçesi İcili köyünde, dün akşam evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaşlara bakmaya giden İkranur Tirsi (7) geri dönmedi. Kayıp İkranur için ormanlık alanda arama çalışması başlatıldı. İkranur’un halası Sevgican Tirsi, “İkranur dışarıda oynuyordu. Akşam eve gelmedi. Etrafı aradık hiçbir yerde bulamadık. Bir haber yok. Geceden itibaren arıyoruz” dedi.

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış devam edecek

Meteorolojinin son hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta, Burdur, Giresun ve Gümüşhane çevrelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteorolojiden Samsun, Ordu ve Giresun için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji, Samsun, Ordu ve Giresun için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli davranılması gerektiği bildirildi.

Meteorolojiden yarın için ülkenin büyük bölümünde şiddetli yağış uyarısı

Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yarın yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların Ordu ve Giresun çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması öngörülüyor.

Fındıkta çözüm önerileri sunuldu: Verimlilik için devlet teşviki yolunun açılması talep edildi

Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den, veraset yoluyla parçalara bölünen arazilerin Bakanlıkça onaylanmış müteşebbis şirketlere kiralanması ve verimli fındık tarımı için devlet teşvikinin yolunun açılmasını talep ettiklerini bildirdi. Bölük, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini Pakdemirli'ye ilettiğini belirtti.

Fındığın başkenti Giresun

Giresun şehir girişinde yenilikler ve güzellikler devam ediyor. Bulancak Durağı mevkiinde yer alan şehir girişi için genişletme, peyzaj, ışıklandırma ve modern görüntü içeriği taşıyan proje tamamlanma aşamasına gelirken, belediye tarafından aynı yerde güzel bir çalışmaya daha imza atıldı.

Giresun'un huzur veren tabiat parkları ziyaretçilerini bekliyor

Barındırdığı doğal güzellikleriyle insana huzur veren Koçkayası ve Kuzalan tabiat parkları, ziyaretçilerini ağırlamaya hazır. Koçkayası Tabiat Parkı içerisinde hizmet veren otelin genel müdürü Serkan Değirmencioğlu, "Maske takılmasını tavsiye edeceğiz. Misafirlerle ilişkilerde maske olsun, sosyal mesafe olsun, bu konulara dikkat edeceğiz. Odalarımız rutin temizleniyor ama ekstra olarak odaları temizlikten sonra dezenfekte edeceğiz. Tüm temizliği daha dikkatli ve özenli olarak gerçekleştireceğiz....

Açılacak olan işletmelere ücretsiz dezenfekte yapılıyor

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle faaliyetlerine ara verilen işletmelerin yeniden faaliyete geçmelerine ilişkin genelge yayınladı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu gönülleri fethediyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mütevaziliği, alçakgönüllülüğü ve toplumun her kesimini kucaklayan kişiliği ve yönetim anlayışıyla örnek bir Belediye Başkanı profili sergilemeye devam ediyor.

Annelerini memleketlerine götürürken aynı yerde kaza yaptılar: 1 ölü, 4 yaralı

İstanbul’da ikamet eden 2 ayrı aile, 65 yaş üstü annelerini İstanbul’dan Giresun’a götürürken aynı yerde kaza yaptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Sakinleri bir çuval altına değişmiyor: Gölyanı 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi

Giresun'da doğal ortamıyla insanları cezbeden Gölyanı Yaylası'nın 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan edilmesi, yaylanın doğallığının korunması adına yöre halkında sevinç yaşattı. Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, "Yayla sit alanı vasfını koruyor, kesinlikle yapılaşmaya müsaade edilmiyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize, bu işin peşinde koşan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. Yayacılardan Cemile Okur, "Burası bizim için çok önemli. Her şeyi doğal, bur...

Kan bağışına bir destek de Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu'ndan

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kızılay'a kan bağışlayarak vatandaşları kan bağışına çağırdı.

17 kilometrelik sahil ışıklandırma ile Giresun horona kalktı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu vaat ettiği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Yapımı devam eden Bulancak Durağı ve Şehir Girişi projesinden sonra ‘Sahil Yolu Aydınlatma Projesi’ne de başlandı.

Giresun-Gümüşhane karayolu heyelan sebebiyle ulaşıma kapandı

Giresun’u Doğankent ilçesi ile Gümüşhane iline bağlayan karayolu heyelan sebebiyle ulaşıma kapandı. Yolun açılması için çalışmalar devam ederken ulaşımın eski Tirebolu-Doğankent yolundan sağlandığı bildirildi.

Koronavirüse karşı Gazi Caddesi ve Atatürk Meydanı yıkandı

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfekte çalışmalarını sürdüren Giresun Belediyesi bu çalışmalarını vatandaşların yoğun bulunduğu cadde ve sokaklara da taşıdı.

Otobüs şoförü, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yolcu otobüsünün şoförü A.Y. (40) rahatsızlanması üzerine koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Giresun'da cenaze kar nedeniyle 3 gündür defnedilemiyor

İstanbul’da hayatını kaybeden 87 yaşındaki kadının cenazesi memleketi Giresun’daki kar nedeniyle 3 gündür defnedilemiyor.

Giresun’da heyelan sonucu kaya parçaları yolu kapattı

Giresun'un Duroğlu beldesinde meydana gelen heyelanda kaya parçaları yolu kapattı. Kaya parçalarının temizlenmesinin ardından yol ulaşıma açıldı.

Ehliyet almaya gitti, evli olduğunu öğrendi

Giresun’da ya şayan Emine Yılmaz, ehliyetini değiştirmek için gittiği nüfus müdürlüğünde, yaklaşık bir ay önce İstanbul’da evli olduğunu öğrendi. Daha önce bir evlilik yapıp boşanmış olan Emine Yılmaz, nüfus müdürlüğünde, yaklaşık bir ay önce evli göründüğünü öğrenince şoke olduğunu ifade ederek suç duyurunda bulunduğunu söyledi.

Rabia Naz'ın otopsi raporu: Düşme sonucu yaşamını yitirmiş

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın otopsi raporunun da olduğu savcılık dosyası, TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaştı. Raporda, Nabia Naz'ın düşerek, yaşamını yitirdiğinin belirtildiği öğrenildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+