Bitlis Haberleri

Mustafa’ya veda: Başıboş köpek onu hayattan kopardı

Bitlis’te köpeklerin saldırısına uğradıktan sonra kuduz olan ve kaldırıldığı hastanede 20 gün sonra hayatını kaybeden 10 yaşındaki Mustafa Erçetin gözyaşları içinde toprağa verildi.

Kuduzdan dolayı hayatını kaybetmişti: 11 yaşındaki Mustafa toprağa verildi

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde, başıboş köpeklerin ısırması sonucu kuduz tanısıyla tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Mustafa Erçetin'in cenazesi, köyünde toprağa verildi.

Bitlis'te peş peşe iki deprem: Çevre illerde paniğe neden oldu

AFAD verilerine göre saat 07.57'de Bitlis'in Ahlat açıklarında merkez üssü Van Gölü olan 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi. Bölgede saat 06:08'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.

Bitlis 3.9 büyüklüğünde deprem ile sallandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Bitlis'in Ahlat ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Bitlis'te kuduz köpek paniği: Yoğun bakımda 10 yaşındaki M.E hayatını kaybetti

Bitlis'te sokak köpeklerinin ısırması sonucu kuduz şüphesi konulan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bitlis'te köpek saldırısına uğrayan çocuğun babası konuştu: Bilseydik daha önce götürürdük

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde sokak köpekleri iki çocuğa saldırdı. Köpekler tarafından ısırılan çocuklardan birine kuduz teşhisi konarken biri de müşade altına alındı. Kuduz olduğu için tedavi altına alınan M.E.'nin babası Murat E., "Köpek ısırdığını bilseydik daha önce hastaneye götürürdük. Yoğun bakımda. Sadece dua ediyoruz" dedi.

Kuduzda geç kalma ölüm demektir

Bitlis’te köpeğin ısırması sonucu rahatsızlanan 3 çocuktan birinde kuduz virüsünün tespit edilmesi hastalığı yeniden gündem haline getirdi. Uzmanlar kuduza erken müdahalenin hayati önemde olduğunu belirtti.

Çocuklar köpek korkusundan okula gidemiyor

Bitlis’te köpeğin ısırdığı ve kuduz teşhisi konulan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin’in tedavisi Ankara’da sürüyor. Başı boş köpeklerin korku saldığı Göldüzü Köyü’nün Muhtarı Halis Uruçlu, “Köyümüz 600 haneli ve bizim köy de çok dağınık. Çocuklar köpeklerin korkusundan okula gidemiyor” dedi.

Köpeğin ısırdığı iki çocuktan biri evine döndü: Aileden 'Köpekler toplatılsın' çağrısı

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde köpeğin ısırması sonucu rahatsızlanan ve Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan çocuk, sağlığına kavuşarak evine döndü. "Allah diğer arkadaşıma da şifa versin." diyen P.E., "Köyümüzdeki köpekleri inşallah alıp götürürler." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Bitlis'te 570 personelin katılımıyla dev operasyon

İçişleri Bakanlığı, Bitlis'te 570 personelin katılımı ile 'Eren Abluka Sonbahar Kış - 9 Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak Operasyonu' başlatıldığını açıkladı.

Bitlis'te sokak köpeğinin ısırdığı 10 yaşındaki çocukta kuduz tespit edildi

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde geçtiğimiz günlerde sokak köpekleri iki çocuğa saldırdı. Köpekler tarafından ısırılan çocuklar müşade altına alınarak Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'ne sevk edildi. Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ali Bülent Cengiz, "İlk vaka 21 Ekim'de geldi. 10 yaşında erkek çocuk. İlk 2 tetkiki negatif geldi, yalnız 3. örneğinde tükürükte kuduz virisünün saptandığı belirtildi. Tanı kesinleşti" dedi.

Bitlis'te kuduz paniği: Ekipler harekete geçti

Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Göldüzü köyünde sokak köpeklerinin ısırdığı 3 çocuk, kuduz teşhisiyle Ankara’ya sevk edilmişti. Bitlis Sağlık Müdürlüğü, Ankara'ya sevk edilen 3 çocuktan 2'sinin tedavisinin sürdüğünü, bir çocuğun da taburcu edildiğini bildirdi.

Süphan Dağı’nın zirvesi kar yağışı sonrası beyaza büründü

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırları içerisinde bulunan 4 bin 58 rakımlı Süphan Dağı’nın zirvesi kar yağışı sonrası beyaza büründü.

Sultan Alparslan dönemine ait altın sikke ilgi görüyor

Ahlat Müze'si Müdürü Mikail Ercek, gazetecilere, Sultan Alparslan dönemine ait altın sikkenin müzede sergilenmesiyle ziyaretçi sayısında artış yaşandığını söyledi.

Kaybolan koyun sürüsü polisin dronlu aramasıyla bulundu

Bitlis'te kaybolan 55 koyun polisin dronlu aramasıyla bulundu. Koyunlarını teslim alan Mesut Çevik, ekiplere teşekkür etti.

Telefon tamiri için gelen müşterilerine kitap okutuyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde telefon tamircisi olarak hizmet veren Sedat Ayaz, iş yerine gelen müşterilerin kitap okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla telefon tamiri sırasında kitap okuyanlara yüzde 20 indirim yapıyor. Ayaz amacının insanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi.

Nemrut yanardağında hareketlilik: 350 yıl sonra görüldü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Üyesi, Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Aydın Büyüksaraç, Bitlis’in Tatvan ilçesinin 2 bin 948 rakımdaki volkanik Nemrut Dağı’nın zirvesinde yer alan kalderadaki ‘Buhar Bacaları’nın kuruması ile ilgili açıklamada bulundu. Büyüksaraç, "Nemrut yanardağındaki buhar bacalarının kuruması ya da zaman zaman ortaya çıkan sıcak su girişlerinin farklı noktalara kayması olayı, bölgenin tektonik bir etkileşim içerisinde olduğunun bir göstergesi" dedi.

Binlerce çiftin nikahını kıyan baba, oğlunun nikahını da kendisi kıydı

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesinde 30 yılda binlerce çiftin nikâhını kıyan nikâh memuru Nihat Kara, oğlu Furkan Kara ve gelini Neşe Kalyoncu’nun nikâhını kendi kıydı.

İçişleri Bakanlığı: Bitlis'te Eren-Abluka operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te 520 personelin katılımıyla Eren Abluka-32 Şehit Güvenlik Korucusu Ekrem Akkaya Operasyonu başlatıldı. Operasyonun ilk gününde 4 sığınak imha edildi.

Güneydoğu'da yakıcı sıcaklar gündemde

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 40 dereceyi aşan sıcak hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Eren Abluka-24 operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te 483 Personelin Katılımıyla Eren Abluka-24 Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak Operasyonu başlatıldı.

Bitlis'te biri gri kategoride 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı: Bitlis'te biri gri kategoride olmak üzere 2 bölücü örgüt mensubu, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Defineciler 4 bin 58 metredeki tarihi mezarlığa dadandı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırında bulunan 4 bin 58 metre yükseklikteki Süphan Dağı’nın zirvesinde bulunan tarihi Kırklar Mezarlığı defineciler tarafından tahrip edildi.

Bitlis'te üç köyde sokağa çıkma yasağı

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı 3 köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri Sallıca, Özekli ve Teknecik köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı getirildiği belirtildi.

35 derece altında ekmek mücadelesi

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki mevsimlik tarım işçileri, kavurucu sıcağa rağmen ekmek parası için ter döküyor.

Bitlisliler tarihi ve manevi zenginliklerini yaşatacak 'İrfan Mektebi' istiyor

Bitlis'in kanaat önderlerinden Av. Nurullah Subaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bitlis'e irfan mektebi kurulması için çağrıda bulundu. Subaşı, yaptığı açıklamada, bölgenin tarihi ve manevi zenginliğine dikkat çekerek 'Ecdadın ilk imparatorluk kurduğu ve medeniyet bölgesi olan Ahlat'ta, ab-ı hayat pınarları fışkıran bir enstitü kurulması elzemdir.' ifadelerini kullandı.

PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen Bitlis merkezli eş zamanlı operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan çalışmalar neticesinde “PKK/KCK Bölücü Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet” suçunu işlediği belirlenen şüphelilere yönelik operasyon yapıldığı bildirildi.

HDP'li Beştaş'ın 'sokağa çıkma yasağı' iddiasına Bitlis Valiliğinden yalanlama

Bitlis Valiliği, HDP Siirt vekili Meral Danış Beştaş'ın, Hizan ve Tatvan ilçelerine bağlı 7 köyde ilan edilen sokağa çıkma yasağının devam ettiği iddiasını yalanladı.

Bitlis'te sokağa çıkma yasağı

Bitlis'in Tatvan ve Hizan ilçelerinde bazı köy ve mezralarda ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bitlis'te terör operasyonu: Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bitlis'te alınan istihbaratla harekete geçen jandarma ekipleri, Merkez ilçe Üçevler köyü kırsalında düzenledikleri operasyonda teröristlere ait yüklü miktarda mühimmat ele geçirdi.

Çamura saplanan minibüsteki 50 kişiyi AFAD ekibi kurtardı

Bitlis’te, pancar toplamaya gidenlerin taşındığı minibüsün dönüş yolunda çamura saplanmasıyla mahsur kalan 50 kişi, AFAD ekiplerince kurtarıldı.

CTE'den 'Hasta tutukluya ölüm tehdidi' iddialarına yalanlama

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden (CTE), Ahlat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki hasta tutuklu Naif İşçi'nin "ölümle tehdit edildiğine" ilişkin haber ve paylaşımların tamamen çarpıtmalardan ve gerçek dışı iddialardan oluştuğu bildirildi. Yapılan açıklamada, "İncelemeler neticesinde, habere konu olan durumun başka bir hükümlü ile arasında geçen bir olaya dayandığı ve iki hükümlü hakkında da adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı, hükümlülere 'kurumda korku, kaygı veya...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+