Bitlis Haberleri

Bitlis'te kar kalınlığı 40 santim: 160 köy yolundan 110'u ulaşıma açıldı

Bitlis ve çevresinde, 3 gündür kar yağışı etkili olurken, kent merkezindeki kar kalınlığı, 40 santimetreye ulaştı. Kardan kapanan 160 köy yolundan 110'u ise ekiplerin çalışmalarıyla ulaşıma yeniden açıldı.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Bitlis'te etkisiz hale getirilen teröristlerden biri turuncu kategoride

İçişleri Bakanlığı, Bitlis'te etkisiz hale getirilen 3 PKK'lı teröristten birinin, turuncu kategoride aranan Kurban Pehlivan olduğunu bildirdi.

Bitlis'te PKK'lı teröristlere ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis'e bağlı Harmanyeri köyünde terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis'te 10 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis merkeze bağlı 10 köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak ile barınak tesis ettikleri bilgisi alınması üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildiği kaydedildi.

Bitlis'te tespit edilen PKK inleri imha edildi

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda tespit edilen 10 sığınakta ele geçirilen malzemeler imha edildi. Sığınaklar ise kullanılamaz hale getirildi.

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon: Silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alındı, diğer malzemeler ise yerinde imha edildi. Sığınaklar da kullanılamaz hale getirildi.

Bitlis’te PKK operasyonu: 630 kilo amonyum nitrat ve mühimmat ele geçirildi

Bitlis kırsalında, jandarma ekiplerinin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonunda 3 sığınak tespit edilirken, 630 kilo amonyum nitrat, çok sayıda patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

1 ton bomba ele geçirildi

Jandarma, Bitlis’teki “Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonları” kapsamındaki arama tarama faaliyetlerinde PKK’ya ait 1 ton 50 kg amonyum nitrat ele geçirdi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre teröristlerin bomba yapımında kullandığı madde, mazotla güçlendirilmiş ve 30 kg’lık tenekeler içerisinde tuzaklanmaya hazır durumdaydı.

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya ait 1 ton 50 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Bitlis kırsalında terör örgütü PKK'ya ait 1 ton 50 kilogram amonyum nitrat ele geçirildiğini bildirdi.

Bitlis'te teröristlere ait roketatar mühimmatı ve mayın ele geçirildi

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda roketatar mühimmatı ve mayın ele geçirildi. Ele geçirilenler, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yerinde imha edildi.

Bitlis’te PKK'ya ait yüzlerce kilo gıda malzemesi ele geçirildi

Bitlis’te PKK terör örgütüne yönelik operasyonda, toprağa gömülü 2 ayrı depoda yüzlerce kilo gıda malzemesi ele geçirildi. Delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alındı, diğerleri ise imha edildi.

Bitlis'te 30 kilogram el yapımı patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis'in Hizan ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda araziye gizlenmiş el yapımı patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Meteoroloji'den iki il için kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden iki il için kar ve yağmur uyarısı geldi. Kurumdan yapılan açıklamada Muş ve Bitlis’in batısının yağışlı geçeceğini duyurdu. Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenirken yurt genelinde il il havanın durumu şöyle olacak.

Bitlis'te dev operasyon: 46 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis Valiliği, PKK'lı teröristlerin yakalanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla merkeze bağlı 46 köy ve bağlı mezralarda ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Bitlis merkezli 3 il ve KKTC'de düzenlenen FETÖ operasyonunda 6 şüpheli yakalandı

Bitlis merkezli 3 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.

Bitlis'te teröristlerce toprağa gömülmüş el yapımı patlayıcı ve gıda malzemesi bulundu

Bitlis kırsalında PKK'lı teröristlerce toprağa gömülmüş halde el yapımı patlayıcı ve gıda malzemesi ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.

Lav zulası patlatıldı: Bitlis'te PKK'lı teröristlerce toprağa gizlenen dört lav silahı bulundu

Bitlis’te güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonda dört adet lav silahı ele geçirildi. Lav silahları gerekli incelemerin ardından imha edildi.

İçişleri: Bitlis'te etkisiz hale getirilen 6 teröristten 1'i, 'kadın yapılanması sorumlusu' çıktı

İçişleri Bakanlığı, Bitlis Sehi Ormanları'nda dün gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 6 teröristten 1'inin, 'terörden arananlar listesi'nde 'turuncu kategori'de yer alan, örgütün sözde 'kadın yapılanması'ndan sorumlu, 'Ronahi Dersim' kod adlı Özlem Atsak olduğunun belirlendiğini duyurdu.

Bitlis'te 6 PKK'lı SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis'te SİHA'ların düzenlediği operasyonda 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden 2'sinin kadın olduğu belirlendi. Teröristlerden piyade tüfeği, keskin nişancı tüfeği ve çeşitli mühimmatlar ele geçirildi.

Bitlis'te 24 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı

Bitlis merkeze bağlı bazı köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis'te 24 köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı Malazgirt Zaferi kutlamalarına hazır

Bu yıl 949. yıl dönümü kutlanacak olan Malazgirt Zaferi için Bitlis’in Ahlat ilçesinde kurulan 1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı’nda çalışmalar tamamlandı. İlçenin Çarho mevkisindeki 450 bin metrekare alan üzerinde kurulan 1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı, 23-26 Ağustos tarihleri arasında okçuluk, atlı okçuluk, kökbörü gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İçişleri Bakanlığı: Etkisiz hale getirilen teröristin gri listede aranan Sultan Oruç olduğu tespit edildi

İçişleri Bakanlığı, ''Bitlis kırsalında 13 Ağustos'ta etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin Gri Liste'de aranan Sultan Oruç olduğu tespit edildi" açıklamasında bulundu.

Alparslan’ın izinde: Şanlı zaferin yeri belirleniyor

Birçok üniversiteden bir araya gelen 30 akademisyen, 26 Ağustos 1071’de kazanılan Malazgirt Savaşı’nın tam olarak nerede yaşandığını belirlemek için kolları sıvadı. Malazgirt Kalesi ile ilçedeki tarihi mekanlarda ve Malazgirt Ovası’nda incelemeler yapan hocalar, karargahların kurulduğu, muharebenin kazanıldığı yer ile savaşın taktiklerini de bütün yönleriyle ortaya koyacak.

Bitlis'te düzenlenen hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Bitlis kırsalında, Jandarma birliklerince düzenlenen hava destekli operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Bitlis'te 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis'te, PKK'lı teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında 36 köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Malazgirt Zaferi'nin 949. yılına görkemli şölen

1071 Malazgirt Zaferi’nin 949’ncu yıldönümü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla 22-26 Ağustos’ta Malazgirt ve Ahlat’ta etkinliklerle kutlanacak. Okçular Vakfı da bir anma programı düzenliyor. Beyoğlu Belediye Başkanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Ecdadımızın arkasından yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem oldu

Bitlis'in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın açıklamasına göre deprem yerin Hizan'da yerin 7 kilometre derinliğinde oldu. Depremin ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis'teki depremde hasara yönelik ihbar olmadığını, taramalara devam edildiğini bildirdi.

Lise 3 öğrencisi kendi elektriğini kendi üretiyor

Bitlis'te yaşayan ve 11. sınıf öğrencisi olan Yaren İbiş karantina günlerinde yaptığı bir düzenekle elektrik üretiyor. Sandalyeye monte ettiği sistemle pedal çevirerek hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek faydalanan İbiş, ürettiği elektrikle cep telefonu ile tablet bilgisayarları şarj etti. Yaren İbiş, "İnsanlar boş zamanlarında veya balkonlarında çaylarını yudumlarken bile oturdukları yerde pedal çevirebilirler" dedi.

Vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası: Kızımın katili yalnız değil

Muğla’da 16 Temmuz’da kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni bir varil içerisinde yakılmış ve üzerine beton dökülmüş halde bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, kızının katilinin yalnız olmadığını söyledi.

Etçil çağaboğan çekirgesi bu kez Bitlis'te görüntülendi

Bitlis’in Tatlıkaynak köyünde 20 ile 25 santimetre uzunluğuyla bilinen ve etçil olan çağaboğan çekirge görüntülendi.

Bitlis merkezli 6 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı

Bitlis merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Firari olan bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Listeye 2 çizik daha: Bitlis'te etkisiz hale getirilen teröristlerin gri kategoride arandıkları tespit edildi

İçişleri Bakanlığı, Bitlis kırsalında 20 Haziran'da etkisiz hale getirilen 2 teröristin, gri listede aranan Recep Yaşar ve Abdulkahar Çoban olduğunu açıkladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+