Aydin Haberleri

11 yaşındaki oğlunu balkonda oklavayla dövdü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan Z.K., evde yaramazlık yaptığı iddiasıyla 11 yaşındaki oğlu H.K.'yi balkonda oklavayla dövdü. Küçük çocuğun çığlık seslerini duyan mahalleli, yaşanan şiddeti cep telefonlarının kameralarıyla görüntüledi.

Üç ilde peş peşe korkutan depremler

Gece yarısından sonra üç ilde meydana gelen depremler, vatandaşlar arasında kısa süreli endişeye yol açtı. Malatya ve Aydın 3,8, Çorum ise 4.2 büyüklüğündeki deprem ile sallanırken, depremlerin ardından ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Kayıp Fatma'nın annesi: Kızımın evlenmesine onay vermemiz için 50 bin TL teklif edildi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, babası ile kahvaltı yaptıktan sonra ortadan kaybolan Fatma Sarı'dan (16), 3 aydır haber alınamıyor. Kızının İzmir'in Kiraz ilçesinin kırsal Olgunlar Mahallesi'ndeki Olcay S. tarafından kaçırıldığını ileri süren Afife Betül Sarı (42), "Kızımın yaşı küçük olduğu için kaçırdığı kişinin ailesi, evlenmeleri için gereken onayı vermemiz için 50 bin lira teklif etti. Kabul etmedim" dedi. Eşi Mustafa Sarı (48) da kızını kaçıran kişilerin kendilerini televizyon programlarına çı...

Dünyada ilk defa Kuşadası’nda görüldü: 'Türkiye' adı verildi

Kuşadası’nda keşfedilen ve dünyada ilk defa görülen yeni bir mantar türü bilim dünyasına tanıtıldı. 2015 yılında Kuşadası’nda yapılan saha araştırmaları esnasında toplanan mantar, 5 yıllık bir çalışma sonucunda dünya literatüründe Türkiye’ye atfen “Volvariella turcica” olarak tescillendi.

Aydın'da 'pes' dedirten olay: Polis yurttan firar eden koronavirüslü şahsı arıyor

Aydın'da koronavirüs testi pozitif çıkan ve evde izole olması gereken şahıs dışarıda olduğu tespit edilince kurallarına aykırı davrandığı için yurda yerleştirdi ancak akşam saatlerinde virüslü şahsın yurttan da firara ettiği ortaya çıktı. Polis ekipleri her yerde Faruk O. isimli şahsı arıyor.

Aydın’da 4.0 büyüklüğünde deprem

Aydın Kuşadası açıklarında meydana gelen Riçhter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğündeki deprem endişeye yol açtı.

Kuşadası'nda vatandaşlar evlerine giremiyor: Çadırda konaklıyorlar

İzmir'de meydana gelen deprem sonrası Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan ve binalarına girmek istemeyen vatandaşlar AFAD tarafından kurulan çadırlarda yaşamaya başladı.

Kuşadası açıklarında 4.5 büyüklüğünde deprem

Kuşadası Körfezi'nde deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 4,5 olarak açıkladı.

Kuşadası'nda 5.1 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre Ege Denizi'nde Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında saat 18.14'te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir Seferhisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem İstanbul dahil çevre illerden de hissedilmişti. Saat 14.51'de meydana gelen bu depremi Kuşadası da kuvvetli bir şekilde hissetmiş ve sonrasında artçılar yaşanmıştı.

Kovanların içindeki esrarengiz olaylar arıcıları da şaşırttı: Allah yazıp gidiyorlar

Aydın’ın Efeler ilçesi Orta Kayacık Mahallesi’nde konuşlandırılan arılar, kovanlarının içerisine ‘Allah, Hasbinallah’ gibi Arapça yazılar yazıp kovanı terk ediyorlar. İlk defa böylesine ilginç arı hareketleri ile karşılaştıklarını belirten arıcılar, tabiatta hissiyatı en güçlü canlı olarak bilinen arıların bu durumunun önemli bir mesaj olduğunu inandıklarını söyledi. Kovanlarda yiyecek olmasına ve arıların oğul verme dönemi olmamasına rağmen arılar, kovana Allah’ın isimlerini yazarak siliyor, so...

Elektrik akımına kapılıp iki kolunu kaybeden Samet, protezle hayata dokunmak istiyor

Aydın'da yaşayan 17 yaşındaki Samet Aktepe, 7 ay önce inşaatta çalışırken, elektrik akımına kapılıp, iki kolunu da kaybetti. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden protez kol tedavisi için Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne umuda doğru yolculuğa çıktı. Aktepe, "Protez kollara kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bir an önce hayata dokunmak istiyorum" dedi.

İşçiler dehşete düştü: Poşet içinde 3 kafatası ve insan kemikleri bulundu

Aydın'da yağmur sonrası çökük meydana geldi, inşaat alanına gidip çöküğün düzeltilmesi için uğraşan işçiler poşetin içinde insan kemikleri buldu. Dehşet içerisine düşen işçiler polisi aradı. İnsan kemiklerinin poşet içerisinde olması cinayet olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

Günlerdir haber alınamayan hemşirenin cansız bedeni bataklıkta bulundu: Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Aydın'da 10 Ekim'den bu yana kayıp olarak aranan emekli hemşire Hatice Tusu'nun cansız bedeni bataklıkta bulundu. Günlerce aranan hemşirenin öldürüldüğü belirlendi. Ekiplerin yaptığı incelemeler sonucunda Tusu'nun erkek arkadaşı S.A. tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Aydın'da 77 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı: Termometreler 39,5 dereceyi gösterdi

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da, Ekim ayında 77 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı. Meteoroloji verilerine göre, Aydın'da 01 Ekim 1943 yılında 38 derece olarak ölçülen hava sıcaklığı, bugün gölgede 39,5 derece ölçülerek rekor kırdı.

Kardeşi için 51 yaşında böbreğini verdi

Aydın'da iki kardeş arasında canlıdan canlıya böbrek nakli ameliyatı gerçekleştirildi. Kardeşine böbreğini veren 51 yaşındaki Muğdat Aydemir, “Kardeş için her şey yapılır, canımın yarısını kardeşime verdim” dedi.

Aydın'da karantinaya uymayarak kural ihlali yapan 5 kişi KYK yurduna yerleştirildi

Yurt genelinde karantinada olması gereken kişilerin kural ihlali yaparak sokaklarda gezmesi bitmek bilmiyor. Aydın’da da Kovid-19 pandemisi ile ilgili alınan tedbirler kapsamında karantina sürecinde olması gereken 5 kişi, kural ihlali yapıp toplum sağlığını tehlikeye attıkları için KYK yurtlarına yerleştirildi.

Didim’de bir çiftlik evinde iş isteyen kadına tecavüz etmekle suçlanan CHP’li Başkan Atabay ifade verdi

Kendisinden iş isteyen kadına çiftlik evinde tecavüz ederek görüntülerini kaydettiği iddia edilen mağdur kadının şikayeti üzerine CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, adliyeye gelerek savcıya ifade verdi.

CHP'li Didim Belediye Başkanı'nın tecavüzle suçlandığı çiftlik evi, dikenli tellerle çevrili

Aydın'ın Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabay ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç.'nin cinsel saldırısına uğradığı iddiasıyla şikayetçi olan S.T.'nin ifadesinde yer alan, en yakın yerleşim yerine 2 kilometre mesafedeki, çevresi dikenli tellerle çevreli çiftlik evi görüntülendi. Başkan Atabay'ın da sık sık çiftlik evine gidip, zaman geçirdiği öne sürüldü.

CHP'li Didim Belediye Başkanı'nın tecavüzle suçlandığı çiftlik evi, dikenli tellerle çevrili

Aydın'ın Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabay ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç.'nin cinsel saldırısına uğradığı iddiasıyla şikayetçi olan S.T.'nin ifadesinde yer alan, en yakın yerleşim yerine 2 kilometre mesafedeki, çevresi dikenli tellerle çevreli çiftlik evi görüntülendi. Başkan Atabay'ın da sık sık çiftlik evine gidip, zaman geçirdiği öne sürüldü.

CHP'li Başkan Atabay'ın tecavüz ederek video görüntü ile tehdit edildiğini iddia eden mağdur kadın şikayetçi oldu

CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın, kendisine tecavüz ettiğini ileri süren kadın, avukatıyla birlikte geldiği Didim Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunan S.T.'nin, CHP'li Başkan Atabay'ın kendisine iş bulma vaadiyle zorla birlikte olduğunu ve videosunu çekerek tehdit ettiğini belirtti. 4 yıl sonra şikayetçi olan S.T.'ye savcı ise 'Neden bunca bekledin' sorusunu yöneltti. Mağdur kadın S.T. bu soruya "Olayın tekrar gündeme gelmesi nedeniyle ve psikologumun ...

CHP'li Didim Belediye Başkanı'na tecavüz suçlamasında önemli gelişme: Müfettişler incelemesini tamamladı

İçişleri Bakanlığı tarafından Aydın'ın Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabay ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç.'nin iş talebiyle belediyeye başvuran bir kadına iş vaadiyle cinsel saldırıda bulundukları ve bunu kameraya aldıkları iddiaları üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Tecavüze uğradığını iddia eden S.T.'nin müfettişlere verdiği ifadede, cinsel saldırının kayda alındığını ve bu görüntüleri oğluna gösterilmekle tehdit edildiğini söylediği öğrenildi.

İçişleri Bakanı Soylu, Erol Mütercimler'in imam hatiplilerle ilgili skandal sözlerine tepki gösterdi: Milletimiz gereken cevabı verdi

İçişleri Bakanı Soylu, Erol Mütercimler'in imam hatiplilere yönelik sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Milletimiz gerekli cevabı verdi. Türkiye'yi bu kadar farklı düşüncelere savurmak iyi niyetli bir girişim değil. Ben tüm bunların ahlaki boyutunun olduğunu ama aynı zamanda hukuki boyutunun da olması gerektiğini düşünenlerdenim." ifadelerini kullandı.

Aydın'da dere kenarında bir kişinin cesedi bulundu

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde dere kenarında silahla vurulmuş ceset bulundu. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde vücudunda kurşun izleri bulunan Ekrem Fidan'ın cesedi Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

İki gündür kayıptı otomobili bu halde bulundu: Kendisinden iz yok

Aydın'da evli ve iki çocuk babası olan cezaevi personeli Hüseyin Arslan'dan iki gündür haber alınamayınca yapılan çalışmalar sırasında otomobili, sazlık alanda suya batmış halde bulundu.

Kuşadası'nda ağaçları yakıp, çöpleri denize dökmüştü: Mahkeme akıl hastanesine gönderdi

Aydın Kuşadası'nda 3 gün önce bir okul, ardından bir mesire yerindeki ağaçları ateşe veren dün de dünyaca ünlü kadınlar plajındaki şezlong ve şemsiyeleri kırıp çöpleri denize atan ve gözaltına alınan 41 yaşındaki bir kişi, mahkeme kararıyla Manisa'daki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

11 yıl önce cinayet işlediği yerde yine silahını ateşledi: Bir ölü, bir yaralı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, husumetli iki grup arasında çıka silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden kişinin kavgayı ayırmaya çalışan Hasan Kuruoğlu olduğu, cinayeti işleyen Ali E.'nin ise aynı yerde 2009 yılında bir kişiyi daha tabancayla vurarak öldürdüğü öğrenildi. Kaçan cinayet şüphelisi aranıyor.

Cezaeinden çıktı, devletten aldığı destekle kendi iş yerini kurdu: Bu iş yerini açtığımdan beri herhangi bir suça karışmadan ekmeğimin peşinde oldum

Özden Güney, Aydın'da 12 yıl cezaevinde kalıp tahliye olduktan sonra devletten 13 bin liralık hibe alarak mesleği olan demirciliği sürdürebileceği bir iş yeri açtı. Güney, "Bu iş yerini açtığımdan beri herhangi bir suça karışmadan ekmeğimin peşinde oldum. Allah devletimizden razı olsun. Büyüklerimizin bize böyle bir imkan sağlamasından dolayı çok mutluyum ve memnunum" dedi.

Hasar büyük! Sıcak hava ve yüksek nem ormanları vurdu

Sıcak hava ve yüksek nemin etkisiyle 11 şehirde 14 ayrı noktada çıkan orman yangınları güçlükle kontrol altına alındı. Manisa’nın Turgutlu ve Ahmetli ilçelerindeki orman yangınında 10’a yakın ev ağır hasar aldı. Aydın Çine’de başlayan yangın Muğla’ya kadar ulaştı. Yangın 24 saatte söndürülebildi. Yangında evi yanan Halil Erakbaba’nın bayramda sattığı 15 kurbanlıktan kazandığı para da kül oldu.

Türk balıkçılarına Yunan askerinden taciz: Sık sık bu olaylarla karşılaşıyorlar

Aydın'da denize açılan balıkçıların, Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından taciz edildiği anlar kameralara yansıdı. Türk balıkçıları uluslararası sularda olduklarını anlatmaya çalıştı buna rağmen Yunanlı askerler oralı olmadı. Balıkçılar sık sık bu tarz olaylar ile karşılaştıklarını belirtti.

Aydın güne 35 derece sıcaklıkla başladı: 5 gün boyunca Afrika sıcakları etkili olacak

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan ve geçtiğimiz haftalarda termometrelerin 52 dereceye kadar yükseldiği Aydın'da önümüzdeki 5 gün boyunca Afrika sıcakları hakim olacak. Bugün güne 35 derece sıcaklıkla başlayan Aydınlılar önümüzdeki 5 gün boyunca adeta sıcaktan kavrulacak.

Hırsız girdiği evde her şeyi bırakıp maske çaldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde evlilik hazırlığında olan Mustafa Türkan ve Ebru Hamamcıoğlu çiftinin evine hırsız girdi. Evdeki tüm teknolojik eşyaları pas geçen hırsız, evden sadece maske çaldı.

Zeytinyağı uzmanı uyardı: Acı olan, gerçek zeytinyağıdır

Aydın'ın Germencik ilçesinde, 1926 yılında dedesinin başlattığı zeytinyağı üretimi ve ticaretini sürdüren Hilmi Yıldırım, acı olanın gerçek zeytinyağı olduğunu belirterek, "İyi zeytinyağı boğazı yakacak ancak mideyi yakmayacak" dedi. Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak ise, "Natürel sızma zeytinyağının içerisine ayçiçeği yağı, mısır özü yağı, fındık yağı gibi yağları katılıyor. Pamuk yağının içerisine zeytinyağı katıp rengini koyulaştırıp, elde edilen yağı zeytinyağı olarak sa...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+