Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Elazığdaki tarihi yapılar 6.8lik depremde zarar görmedi

Elazığ'daki tarihi yapılar 6.8'lik depremde zarar görmedi

Elazığ'ın Harput Mahallesi'nde bulunan tarihi Ulu Cami'nin 7 derecelik eğime sahip minaresi, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenmedi. Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, tescilli tarihi yapılaroa ciddi bir etkilenme olmadığını söyledi.
Sınırda koronavirüs alarmı: Önlemler en üst düzeyde

Sınırda koronavirüs alarmı: Önlemler en üst düzeyde

Edirne'nin Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan sınır kapılarında, koronavirüs önlemleri kapsamında görevlilere maske ve eldiven dağıtıldı. Sınır Kapılarında İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele birimi de aktif hale getirildi, UMKE ekipleri görevlendirildi.
Orduda heyelan tedirginliği: Son günlerde arttı

Ordu'da heyelan tedirginliği: Son günlerde arttı

Ordu'da son haftalarda kar ve sağanak yağışlar nedeniyle toprak zeminin yumuşamasıyla irili- ufaklı heyelanlar meydana gelmeye başladı. Kentte, Fatsa-Perşembe sahil yolu ulaşıma kapanırken, trafik alternatif mahalle yollarından sağlanmaya başlandı. Ordu Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, il genelinde son günlerde heyelanların arttığını açıkladı.
Hamile eşi aş erince bakın ne yaptı: Bahçe sahibi notu okuyunca duygulandı

Hamile eşi aş erince bakın ne yaptı: Bahçe sahibi notu okuyunca duygulandı

Bursa'nın İnegöl İlçesinde aş eren hamile işi için bahçeden elma koparan genç elmanın parasını ağaca astı. Aylar sonra parayı bulan bahçe sahibi notu okuyunca duygulandı.
Kapıköy Gümrük Kapısına sahra hastanesi kuruluyor: Türk vatandaşlar sahra hastanesinde gözetim altında tutulacak

Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor: Türk vatandaşlar sahra hastanesinde gözetim altında tutulacak

Türkiye'nin sınır komşusu İran'da koranavirüs nedeniyle ölümlerin artması üzerine, sınır kenti olan Van'da tedbirler artırıldı. Giriş ve çıkışlara kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor. İran'dan Türkiye'ye gelecek olan Türk vatandaşları buradaki sahra hastanesinde gözetim altında tutulacak. Ayrıca Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda, koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında sahra hastanesi kuruluyor.
Okul bahçesindeki heyelanı fark eden servis şoförü faciayı önledi: Okul tatil edildi

Okul bahçesindeki heyelanı fark eden servis şoförü faciayı önledi: Okul tatil edildi

Gümüşhane'de bir ortaokulunun bitişiğinde dün meydana gelen heyelan nedeniyle, toprak ve taş kütleleri istinat duvarını yıkarak okulun bahçesine doldu. Okulun tatil edildiği olayda, düşen küçük kaya parçalarını önceden fark edip öğrenci ve öğretmenleri uyararak tahliyelerini sağlayan servis şoförü Yaşar Meral (43) olası faciayı önledi.
Koruma altına alınan kaplumbağalar Ormanyada rehabilite ediliyor

Koruma altına alınan kaplumbağalar Ormanya'da rehabilite ediliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından sosyal medya aracılığıyla satılmak istenirken el konularak koruma altına alınan 8'i "timsah yiyen" (alligator tortoise) ve 4'ü "mahmuzlu" (sulcata tortoise) kaplumbağalar, "Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı" Ormanya'daki merkezde rehabilite ediliyor.
En çok deniz çöpü çıkan şehir Samsun oldu

En çok deniz çöpü çıkan şehir Samsun oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de en fazla deniz çöpü 58 bin metreküp ile Samsun'da toplandı. Kentte, deniz çöplerinin toplanması, ayrıştırılması ve depolanması için çalışmalara ağırlık verildi.
Bu köyde 600 yıldır müzikli düğün yasak

Bu köyde 600 yıldır müzikli düğün yasak

Bursa'da bulunan bir köyde 600 yıldır davul çalınmıyor.
55 yıllık selvi ağacı hiç bir zarar görmeden işte böyle taşındı

55 yıllık selvi ağacı hiç bir zarar görmeden işte böyle taşındı

Bursa'da bir rezidans inşaatında 55 yıllık selvi ağacı kesilmek yerine başka yere nakledildi. Dev selvi, 100 kişiden oluşan 5 ekibin bir haftalık çalışmasıyla taşındı.
Evlerinde gördükleri akrepler korkuttu: Görünce ne yapacaklarını şaşırdılar

Evlerinde gördükleri akrepler korkuttu: Görünce ne yapacaklarını şaşırdılar

Kars'ın Sukapı Mahallesi'ndeki 4 evde akrep görülmesi vatandaşları korkuttu.
İzmirde faciaya davetiye: Yan yatan binalar hala yıkılmadı

İzmir'de faciaya davetiye: Yan yatan binalar hala yıkılmadı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, depreme dayanıksız olduğu belirlendikten sonra sakinlerinin tahliye edilmesi kararlaştırılan Çiğdem Apartmanı tamamen boşaldı. Karşıyaka ilçesine bağlı Bostanlı semtinde bulunan ve sakinleri daha önce tahliye edilen eğik binaların yıkım işlemlerinin başlaması için de imar planı değişikliği bekleniyor.
Balıkları besleyebilmek için yürüdükleri yer şaşkına çeviriyor: Hızarla kesip yem atıyorlar

Balıkları besleyebilmek için yürüdükleri yer şaşkına çeviriyor: Hızarla kesip yem atıyorlar

Sivas'ta 10 yıldır İmranlı Barajı'nda alabalık ve somon üretimi yapan 56 yaşındaki Ali Dursun Yıldızay, donan baraj gölündeki 22 kafeste bulunan balıklarını zor şartlar altında yetiştiriyor. Donan buz kütlesi altında kalan kafeslerdeki balıklar, hızarla kesilen buzların arasında oluşturulan deliklerden besleniyor.
Rizede tarihi kemer köprü yıkıldı

Rize'de tarihi kemer köprü yıkıldı

Rize'nin Çayeli ilçesinde koruma altındaki tarihi Aşıklar 1. Kemer Köprü yıkıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.