Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Foto Galeri Index
,
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Foto Galerisi

Rüyasında gördü bahçesini bu hale getirdi

Rüyasında gördü bahçesini bu hale getirdi

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde bir kadın rüyasında gördüğü define için hocaya gitti. Gittiği hocanın definenin evinin bahçesinde olduğunu söylemesi üzerine bahçesini kazdıran yaşlı kadın hüsrana uğradı.


Türkiyede bir ilk: Marmarayı karış karış inceliyor

Türkiye'de bir ilk: Marmara'yı karış karış inceliyor

Türkiye'nin ilk yerli ve milli sismik araştırma gemisi MTA Oruç Reis gemisi, Marmara Denizi'nin tabanını karış karış inceliyor. Oruç Reis'in çalışmaların Marmara Denizi'nin ortasında görüntüledi. Gemi, Marmara Denizi'nde çalışmalarını sürdürürken geçtiğimiz salı günü Şarköy açıklarında meydana gelen 3.7 büyüklüğündeki deprem de kayıtlara geçti. O anda gemiye iletilen veriler de kameraya yansıdı.
3 yıl önce kuruldu: İlk defa görüntülendi

3 yıl önce kuruldu: İlk defa görüntülendi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin yüksek dağlarla çevrili İran sınırında bulunan 3 bin 200 rakımlı Aslankaraş üs bölgesinde, hudut kartalları 7 gün 24 saat nöbet tutuyor. Yaklaşık 3 yıl önce kurulan ve ilk defa bu yıl kışın da askerin nöbet tuttuğu bölgede Mehmetçik, hem sınırdan gelebilecek terör saldırılarına hem de kaçakçılık olaylarına karşı vatan savunması yapıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçı ve sporcularla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçı ve sporcularla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda sanatçı ve sporcular ile bir araya geldiği iftar programında konuştu.
Ahırdan tarih fışkırdı

Ahırdan tarih fışkırdı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bir ahırda Hitit Dönemi'ne ait olduğu tespit edilen hiyeroglif yazılar bulundu.
17 deri sayfalı bin 500 yıllık

17 deri sayfalı bin 500 yıllık

İzmir'in Gaziemir ilçesinde düzenlenen operasyonda ele geçirilen 17 deri sayfadan oluşan kitabın, Sefarad Yahudilerinden daha eski dönemlerde kullanılan İbranice el yazısı ile yazıldığı ve döneminin nadir örneklerinden olduğu kaydedildi.
Hayvan otlatırken buldu: 85 milyon yıllık

Hayvan otlatırken buldu: 85 milyon yıllık

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde çobanlık yapan 38 yaşındaki Turan Cingöz, hayvan otlattığı sırada şekilleri dikkatini çeken kayaçların fotoğraflarını çekerek sosyal medyadan paylaştı. Bir müze yetkilisinin dikkatini çeken fotoğraflardaki kayaçların, 85 milyon yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen denizkestanesi fosili olduğu anlaşıldı.
Kartal adliyesinde ele geçirilen suç eşyaları sergilendi

Kartal adliyesinde ele geçirilen suç eşyaları sergilendi

Dünyanın en büyük adliyesi olan Kartal Anadolu Adalet Sarayı'nda 2019 yılı içerisinde adliye girişinde üst aramasında ve araba bagajlarında ele geçirilen suç eşyaları sergilendi. 8 bin 500 suç eşyasının bulunduğu sergide, motorlu testere, samuray kılıcı, kartvizit ve kalem görünümlü bıçaklar ile elektroşok cihazları dikkat çekti.
Kadıköyde 6 katlı bina bu görüntü sonrası boşaltıldı

Kadıköy'de 6 katlı bina bu görüntü sonrası boşaltıldı

İstanbul Kadıköy'de yan tarafında bulunan inşaat alanında temel çalışmaları devam eden 6 katlı bir binanın bahçe zemininde ve otoparkında çatlaklar oluştu. Bina tahliye edilirken, inşaatta ise çalışmalar durduruldu.
İstanbul Boğazını görenler büyük şaşkınlık yaşadı

İstanbul Boğazı'nı görenler büyük şaşkınlık yaşadı

İstanbul genelinde etkili olan yoğun yağış sebebiyle İstanbul boğazına çamur aktı. Boğazdaki kahverengi manzarayı gören vatandaşlar denizi hayretle izledi. Çamurun aktığı İstanbul boğazı havadan da görüntülendi.
Yurt dışına kaçıracaklardı: Koruma altına alındı

Yurt dışına kaçıracaklardı: Koruma altına alındı

Yalova'da 5 yıl önce açılan Geofit Araştırma Merkezi'nde coğrafyaya özgü, yok olmaya yüz tutan ve yurt dışına kaçırılmak istenen binlerce bitki türü kontrol altında tutuluyor. Yalova Atatürk Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, bugüne kadar Türkiye'den kaçırılmaya çalışılan 200 tür bitkinin yakalandığını ve merkezde koruma altına alındığını belirtti.
Yassıadanın son hali havadan görüntülendi: Erdoğan ziyaret edecek

Yassıada'nın son hali havadan görüntülendi: Erdoğan ziyaret edecek

Yassıada'nın "Demokrasi ve Özgürlük Adası" olarak yeniden düzenlemesi projesinde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 27 Mayıs'ta Yassıada'yı ziyaret etmesi bekleniyor. Adada 125 odalı otel, 600 kişilik konferans salonu, cami, müze sergileme alanları kafeterya ve restoranlar bulunuyor. Yassıada´nın son durumunu havadan görüntüledi. İnşaatın büyük ölçüde tamamlandığı, sahil kesiminde bazı bölümlerde işçilerin yoğun olarak çalıştığı görüldü.

25 kilo topladılar 300 bin TL ceza yediler

25 kilo topladılar 300 bin TL ceza yediler

Elazığ'da 25 kilogram salep soğanı ile yakalanan 5 kişiye "biyolojik çeşitliliği tahrip etmek" suçundan toplam 300 bin TL para cezası kesildi. Koruma altında bulunan salep soğanları ise tekrar aynı bölgede toprakla buluşturuldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.