Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

İstanbula dev konuk: 672 yolculu kruvaziyer gemisi Sarayburnunda

İstanbul'a dev konuk: 672 yolculu kruvaziyer gemisi Sarayburnu'nda

İtalya'dan yola çıkan Bahama Adaları Bandralı “Seven Seas Voyager" isimli 13 katlı ve 206 metre boyundaki dev kruvaziyer gemisi İstanbul'da Sarayburnu Limanı'na demir attı.
Şehir uçağı geliyor

Şehir uçağı geliyor

Porsche ve Boeing, şehirlerde hava hareketliliği için uçak geliştirme projelerinde iş birliğine yönelik anlaşma imzaladı.
Barış Pınarı Harekatında kullanılan yerli ve milli silahlar

Barış Pınarı Harekatı'nda kullanılan yerli ve milli silahlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna harekatın başladığını açıkladı. Erdoğan'ın harekatı açıklamasından sonra gözler TSK'nın kullanacağı yerli ve milli silahlara çevrildi. İşte Barış Pınarı Harekatı'nda kullanılan yerli ve milli silahlar:
Cezaevi değil kafe: Büyük ilgi görüyor

Cezaevi değil kafe: Büyük ilgi görüyor

Zonguldak'ta bir işletmeci kafesini cezaevi gibi tasarlayarak ilginç bir görüntüye imza attı. İçeriye giren müşteriler kafe ortamı yerine cezaevi ortamı yaşıyor.
Sırtlarında 4 kilometre taşıyıp, ABDye ihraç ediyorlar

Sırtlarında 4 kilometre taşıyıp, ABD'ye ihraç ediyorlar

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki kayalık alanda yetişen defne bitkisi köylülerin hasadına açıldı. Ormanlık alanlardan defneleri toplayan köylüler, bitkileri yaklaşık 4 kilometre boyunca sırtında taşıyor. Kozmetik ve gıda gibi birçok alanda kullanılan defne bitkisi Amerika, Çin, Fransa gibi çok sayıda ülkeye ihraç ediliyor.
1999 depreminde ağır hasar alan Avcılardaki binanın yıkımının unutulduğu ortaya çıktı

1999 depreminde ağır hasar alan Avcılar'daki binanın yıkımının 'unutulduğu' ortaya çıktı

Marmara Bölgesini vuran 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi sırasında ağır hasarlı olduğu tespit edilen Avcılar'daki bina, 20 yıl sonra tahliye edilerek mühürlendi. Avcılar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Suat Ektiren, binanın yıkılmasının unutulduğu yönündeki sözleri ise kafaları karıştırdı. Ektiren, "AFAD tüm ilçelere 'Şu binalar hasarlıydı. Yıkıldı mı?' diye sorduğunda listelerimizin tetkikinde baktık o binanın unutulduğu, aslında yıkılmadığını tespit ettik" dedi. Öte yandan bina sakinleri, güçlendirme yaptıkları yapının sağlam olduğunu öne sürerken, belediye ağır hasarlı binalarda güçlendirmenin teknik olarak mümkün olmadığını bildirdi.
Karadenizli balıkçılar deniz salyangozuna yöneldi

Karadenizli balıkçılar deniz salyangozuna yöneldi

Karadeniz'de balık sezonunun kötü gittiğini belirten balıkçılar, deniz salyangozu avcılığına yöneldi. Fabrikalarda işlendikten sonra Uzak Doğu ülkelerine ihraç edilen deniz salyangozları, ülke ekonomisine yılda yaklaşık 15 milyon dolar katkı sağlıyor.
Dalında 10 lira, mangalda 70 lira

Dalında 10 lira, mangalda 70 lira

Bursa'nın meşhur kestane şekerinin yapıldığı kestaneler Uludağ'ın eteklerindeki ağaçlardan toplanmaya başladı.
İzmit Körfezi’nin yalıları, boğazdakilere rakip oldu

İzmit Körfezi’nin yalıları, boğazdakilere rakip oldu

İzmit Körfezi'nde Körfez ve Darıca ilçeleri kıyılarında bulunan yalılar, fiyatlarıyla İstanbul boğazındaki yalılara rakip oldu. Yalıların fiyatları büyüklüklerine göre 1 milyon liradan başlayıp, 25 milyon liraya kadar ulaşıyor.
Çorumun 70 yıllık rüyası gerçek oluyor

Çorum'un 70 yıllık rüyası gerçek oluyor

Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu'ya bağlayan en önemli güzergahlar arasında yer alan Çorum'da yüzlerce metrelik sarp kayalıklar ile uçurum arasında bulunan Kırkdilim mevkisindeki kara yolunda yaklaşık 570 milyon liralık yatırımla inşa edilen dev tünellerde 780 metrelik ilerleme kaydedildi.
Kayısılı künefe yaptı, talebe yetişemiyor

Kayısılı künefe yaptı, talebe yetişemiyor

Malatya'da, 2 yıldır künefe işiyle uğraşan Yücel Altuğ (44), Malatya'nın meşhur kayısısını küfene ile buluşturdu. Kayısılı künefenin müşteriler tarafından ilgi gördüğünü belirten Altuğ, talebe yetişemediğini ifade etti.
Bu pazarda ‘1 TL’ 2 bin 200 TL’den satılıyor

Bu pazarda ‘1 TL’ 2 bin 200 TL’den satılıyor

Denizli'de iki haftada bir kurulmaya başlanan antika pazarı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Pazarda en çok dikkat çekici ürünler ise fiyatı yaklaşık 2 bin 500 TL'yi bulan ve İsmet İnönü döneminde basın antika paralar oldu.
Bakan denizden inceledi: 21 bin yapı yıkılacak

Bakan denizden inceledi: 21 bin yapı yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Muğla'nın Bodrum ilçesinde villa, rezidans ve otel inşaatlarının Kıyı Kenar Kanunu'na aykırı kısımlarıyla ilgili başlatılan yıkım işlemlerini hem karadan hem de denizden inceledi. Bakan Kurum yaptığı açıklamada imar barışına uymayan 21 bin yapının yıkılacağını kaydetti.
Altında ayar vurgunu

Altında ayar vurgunu

Türkiye'de altın işlemeciliğinin en çok yapıldığı ikinci şehir olan Kahramanmaraş'taki kuyumcular, ayar hilesiyle altın dolandırıcılarına karşı alıcıları uyardı. İmalatçı Ali Demirciler, dolandırıcıların kullandıkları kimyasallar nedeniyle yeni çıkan ayar cihazlarının dahi yanıldığını söyleyerek "Bizler de zaman zaman dolandırılıyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.