Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

150 yıllık yöntemle yapılıyor dünyaya ihraç ediliyor: Siparişlere yetişemiyorlar

150 yıllık yöntemle yapılıyor dünyaya ihraç ediliyor: Siparişlere yetişemiyorlar

Gaziantep'te yaklaşık 150 yıldır geleneksel yöntemlerle imal edilen, coğrafi işaret tescilli Nizip sabununa, organik olması sebebiyle yurt içinden ve dışından yoğun talep geliyor. Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "50 sanayi tesisimizde üretilen Nizip sabunu, Avrupa ve Orta Doğu'ya ihraç ediliyor. Sabunun tanıtımı, ihracatı, pazar payının artırılması için sivil toplum kuruluşları ve oda başkanlarıyla elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz" dedi.
Dağlardan toplayıp yurt dışına ihraç ediyor: Yılda yaklaşık 45 bin paket

Dağlardan toplayıp yurt dışına ihraç ediyor: Yılda yaklaşık 45 bin paket

Balıkesir'de yaşayan Aslan Bayram, 15 yıldır dağlardan ve doğadan topladığı bitki çaylarını paketleyerek yurt dışına ihraç ediyor.

Türk mühendisler tarafından geliştirildi: İki günlük iş üç saate kadar indi

Türk mühendisler tarafından geliştirildi: İki günlük iş üç saate kadar indi

TUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor. Geliştirilen optik ölçüm yöntemiyle bütün yüzeyin bütün ölçümünün bir anda elde edilebilediğine dikkat çeken TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, ''Dünyada bunu yapabilen ilk şirketiz." ifadelerini kullandı.
Diyarbakırdan dünyaya ihraç ediliyor: Günlük 3 bin kişiye istihdam

Diyarbakır'dan dünyaya ihraç ediliyor: Günlük 3 bin kişiye istihdam

Diyarbakır domatesi kurutularak dünya mutfağına girdi. 3 bin kişilik istihdam sağlanan bu ürün görsel şölen oluşturdu.
1915 Çanakkale Köprüsünde son durum: 3üncü tabliye montajına başlandı

1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum: 3'üncü tabliye montajına başlandı

1915 Çanakkale Köprüsü'nün yolunu oluşturacak, her biri 45 metre genişliğinde, 48 metre uzunluğunda ve 700 ton ağırlığındaki 3'üncü mega tabliye blok montajı, köprünün 2 kulesi arasındaki 2023 metre uzunluğa sahip orta açıklığında başladı. Toplam 87 tabliyenin montajı yaz sonuna kadar tamamlanacak. Montajlarının tamamlanmasıyla köprünün geçiş yolu kullanıma hazır hale gelmiş olacak. Köprünün tamamlanmasıyla birlikte Çanakkale Boğazı 6 dakika gibi kısa bir sürede geçilebilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, 18 Mart 2022'de tamamlanarak hizmete açılacağını bildirmişti.
Ömür boyu garantili: Çorumlu usta yapıyor yurt dışından sipariş yağıyor

Ömür boyu garantili: Çorumlu usta yapıyor yurt dışından sipariş yağıyor

Çorum'da, sıcak demir ustası babasından öğrendiklerini mesleğiyle birleştirip 5 yıl önce atölye açan Abdulsamet Poyraz'ın ürettiği bıçaklar, yurt dışından da ilgi görüyor.
Mavi Vatanda nefes kesen tatbikat

Mavi Vatan'da nefes kesen tatbikat

Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı personelinin, sınıfında dünyanın en büyüğü olan TCG Bayraktar gemisinden çıkarak, 'Mavi Vatan'da yaptıkları nefes kesti. Ekiplerin eğitim tatbikatları gerçek savaş sahnelerini aratmadı.
Burayı görmek için yurt dışından geliyorlar: 40 dakikası 25 TL

Burayı görmek için yurt dışından geliyorlar: 40 dakikası 25 TL

Dicle Nehri üzerindeki, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan, gövde bakımından dünyanın en uzun, güç bakımından ise Türkiye'nin 4'üncü büyük barajı Veysel Eroğlu (Ilısu) Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi. Hasankeyf'te 18 tekneyle gezilerin yapıldığını ifade eden tekne kaptanı "Turlarımız yaklaşık 40 dakika sürüyor. Kişi başı kooperatifin belirlediği ücret ise 25 TL" ifadelerini kullandı.
Satışa çıkacağı takvim belli oldu: Türkiyeden sadece 25 kişi sahip olabilecek

Satışa çıkacağı takvim belli oldu: Türkiye'den sadece 25 kişi sahip olabilecek

DS Automobiles, DS 7 CROSSBACK'in sınırlı üretim LOUVRE özel serisini yılın son çeyreğinde ülkemizde de satışa sunmaya hazırlanıyor. Sınırlı üretim araca Türkiye'den sadece 25 kişi sahip olabilecek.
Öğretmenliği bırakıp bu işe girdi: Şimdi paraya para demiyor

Öğretmenliği bırakıp bu işe girdi: Şimdi paraya para demiyor

Adana'nın İmamoğlu ilçesinde öğretmenliği bırakarak tavşan çiftliği kuran Kasım Mesutoğlu, ayda yaklaşık iki ton tavşan eti üretip turistik bölgelere gönderiyor.
41 çiftçiye 200 bin adet verildi: Tekirdağdan ABD ve Almanya dahil 7 ülkeye ihraç ediliyor

41 çiftçiye 200 bin adet verildi: Tekirdağ'dan ABD ve Almanya dahil 7 ülkeye ihraç ediliyor

Tekirdağ'daki Ganos Dağı eteklerinde yetiştirilip 7 ülkeye ihraç edilen ada çayı bölge halkına ek gelir sağlıyor.
Güney Koreden getirildi: Hem ithalatı azaltacak hem kazanç kapısı olacak

Güney Kore'den getirildi: Hem ithalatı azaltacak hem kazanç kapısı olacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ), Güney Kore'den getirilen 400 soya genotipinden erkenci özelliğe sahip 65'inin deneme ekimini yaparak soya ithalatının azaltılmasını hedefliyor. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy "Çok ciddi bir soya ithalatımız var. Bu ithalatın bir miktar önüne geçebilirsek buradaki çiftçimize de alternatif bir baklagil bitkisi olarak soyayı sunabilirsek bölgemiz çiftçisine ve memleketimize çok büyük hizmet etmiş olacağız" diye konuştu.
Avusturya’da Türk dondurmacı İtalyanları kendisine hayran bıraktı

Avusturya’da Türk dondurmacı İtalyanları kendisine hayran bıraktı

Avusturya'nın Salzburg eyaletinde ürettiği dondurmalarla girdiği yarışmalarda İtalyan rakiplerini geride bırakarak birincilikler elde eden iş insanı Celal Karaaslan, 280'e yakın dondurma çeşidiyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor.
Almanyadan Türkiyeye bunun için geldi: Kilosu 100 lirayı buluyor

Almanya'dan Türkiye'ye bunun için geldi: Kilosu 100 lirayı buluyor

Almanya'da yaşayan Muzaffer Bilkoç (55) geçen yıl Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 dekarı örtü altı, toplam 15 dekara passiflora (çarkıfelek meyvesi) bahçesi kurdu. Bilkoç'un bu yıl ilk hasadını yaptığı ürünler kalitesine göre kilosu toptan 40 ila 75 lira arasında alıcı bulurken, market fiyatı ise yaklaşık 100 lira oldu. Muzaffer Bilkoç, "Verimli bir sezon olacak" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.