,
282 hileli gıda açıklandı!

282 hileli gıda açıklandı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürün kamuoyuna açıklandı.

Sivrihisar cebesi hala gelinlik kızların hayali

"Sivrihisar cebesi" hala gelinlik kızların hayali

Sivrihisar cebesinin 1600 yıllık tarihi olduğu biliniyor. 15 yıl içinde Sivrihisar ilçesinde bazı vatandaşların sandıklarından tedarik ettiğim 350 yıllık cebeler var.

1 milyon 400 bin aktif askeri var

1 milyon 400 bin aktif askeri var

GlobalFriePower isimli şirket, 50 farklı kriterle 135'ten fazla ülkenin askeri sahadaki gücünü araştırdı. Savunma bütçesi, nükleer güç, zırhlı savaş aracı gibi bir çok etmenin olduğu sıralamaya göre işte dünyanın en güçlü 10 ordusu... Bakın Türkiye kaçıncı sırada?
TSK'ya 8 yeni SİHA

TSK'ya 8 yeni SİHA

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) envanteri, yeni silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) güçlendi. Baykar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kullanılmak üzere 8 Silahlı Bayraktar Taktik Blok 2 (TB2) daha teslim etti.
120 ay taksitli ev

120 ay taksitli ev

TOKİ'nin Kayaşehir'deki evleri 160 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.
Bu sayede 2 yılda 2 milyon kazandı!

Bu sayede 2 yılda 2 milyon kazandı!

Av baskısı nedeniyle Ege Denizi'nde artık ender görülen trança, sinarit ve mercan gibi balık türlerini çiftlik ortamında yetiştirmeyi başaran girişimci, bu türlerle 2 milyon avroluk ihracat yaptı.
ASELSAN tanksavarla hedefi 12'den vurdu

ASELSAN tanksavarla hedefi 12'den vurdu

ASELSAN'ın Ejder Yalçın 4x4 Zırhlı Muharebe Aracı'na entegre ettiği Tanksavar Füze Atıcı Sistemi'ne ilişkin atış testleri başarıyla yapıldı.
İşte Gebze-Haydarpaşa banliyö hattı

İşte Gebze-Haydarpaşa banliyö hattı

Dört yıl önce durdurulan Haydarpaşa-Gebze banliyö hattının yeniden hizmete girmesi için sürdürülen çalışmalarda rayların döşenmesinde Maltepe'ye kadar gelindi.
ATAK, sınırda görücüye çıktı

ATAK, sınırda görücüye çıktı

Kilis'te, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında görev alan yerli üretim T-129 ATAK helikopterinin tanıtımı yapıldı.
e-Devlet'in 11 faydalı hizmeti

e-Devlet'in 11 faydalı hizmeti

e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetleri elektronik ortamda sunuyor. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedefleniyor. e-Devlet'te birbirinden faydalı hizmetler var. İşte onlardan bazıları.
Modifiye araçlar görücüye çıktı

Modifiye araçlar görücüye çıktı

ABD'nin Chicago kentinde düzenlenen modifiye araç fuarı “World of Wheels”te 500'den fazla araç sergilendi.Otomobilde büyük kampanya

Otomobilde büyük kampanya

Otomobil markaları mart ayında müşterileri özellikle 2017 model yılı araçlara yönelik fiyat avantajı, faizsiz veya düşük faizli kredi, nakit veya takas indirimi ya da balon ödeme gibi seçeneklerle karşılıyor. Bu yılın iki ayında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 0,25 azalarak 82 bin 85 adet olarak gerçekleşen Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarında markalar, ellerinde bulunan 2017 model araç stokunu eritmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Altının güne yükselişle başladı

Altının güne yükselişle başladı

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 162,9 lira seviyelerinde dengelendi. Dün altının ons fiyatındaki yükselişlerin etkisiyle 163,3 lirayı gören altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,67 değer kazancıyla 162,6 liradan tamamladı.
Türk mühendisler buldu: Kanamayı durduran sargı bezi

Türk mühendisler buldu: Kanamayı durduran sargı bezi

Senelerdir üzerinde çalıştırdıkları projenin Ar-Ge çalışmalarını tamamladıklarını belirten kimyagerler, kendilerine destek sağlanması halinde ürünün bir an önce seri üretime geçerek Afrin operasyonunda terör örgütleriyle kahramanca savaşan Türk askerinin gücüne güç katmak istiyor. Türk kimyagerler, TSK için kanı durduran sargı bezi, yaraları iyileştiren jel üretti.