Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Antalyada izinle ormandan topluyorlar: Kilosu 350 lirayı buluyor

Antalya'da izinle ormandan topluyorlar: Kilosu 350 lirayı buluyor

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde orman köylüsü, baharın gelmesiyle kesimi yapılmış orman sahalarında yetişen kuzugöbeği mantarını toplayıp, ekonomisine katkı sağlıyor. Dönemine göre kuzugöbeğinin kilosu 150-350 liradan alıcı buluyor.

Tam bir şifa deposu doğunun muzu ışkın tezgahlarda yerini aldı

Tam bir şifa deposu 'doğunun muzu' ışkın tezgahlarda yerini aldı

Bir çok sağlıkçı tarafından beyin, tiroit, kalp, karaciğer dostu ve tam bir şifa deposu olarak anılan "Doğunun Muzu" diye adlandırılan 'ışkın' Elazığ'da tezgahlarda yerini aldı.
Dünya rekoru kıran ilk yerli ve milli gemisavar füze motoru ekonomiye 40 milyon dolar katkı sağlayacak

Dünya rekoru kıran ilk yerli ve milli gemisavar füze motoru ekonomiye 40 milyon dolar katkı sağlayacak

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Eskişehir tesislerinde tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen orta menzilli gemisavar füze motoru TEI-TJ300 Turbojet'in başarı hikayesini anlattı. İlk etapta Türkiye'ye 40 milyon dolarlık bir katkı sağlayacak projede 240 milimetre çapındaki motorun sektörün söz sahibi Fransa, Almanya, Çekya ve Hollanda'yı geride bırakarak 1342 Newton (N) itme gücüne ulaştığını ifade eden Prof. Dr. Akşit, “Bu bir dünya rekoru, ürettiğimiz motoru testlerde zorladığımızda 1500 Newton'a kadar çıkabileceğimizi düşünüyoruz. 2,5- 3 yılda sıfırdan, düz beyaz kağıttan motor geliştirmek bayağı rekor bir hız" dedi.

Her şey küçük bir pastanede başladı: Şimdi Türkiyenin dört bir yanından sipariş alıyor

Her şey küçük bir pastanede başladı: Şimdi Türkiye'nin dört bir yanından sipariş alıyor

Bursa'da 40 yıl önce küçük bir pastane açarak faaliyetine başlayan Şerif Aydın, 2009'da bu işi bırakıp kurduğu fabrikada çoğu kadınlardan oluşan çalışanlarıyla marketler için höşmerim, kazandibi, tavukgöğsü, sütlaç, supangle, profiterol, muhallebi üretiyor. Firmanın sahibi Aydın, "Bazen bazı tatlıları yapacağım zaman geceleri uyuyamıyorum. Rüyamda tatlıları yapıyorum çünkü bu iş içinden gelmesi lazım. İçinden geliyorsa insanın başaramayacağı hiçbir şey yok" dedi.
Bitlis’te üretilen kültür mantarı bölge illerine pazarlanıyor

Bitlis’te üretilen kültür mantarı bölge illerine pazarlanıyor

Bitlis'te Orhan Kaçmaz adlı işletmeci tarafından üretilen yıllık 240 ton kültür mantarı, bölgede hemen hemen bütün illere pazarlanıyor.
Kocagür köylülerinin geçim kaynağı rahvan atlar: Fiyatları 500 bini buluyor

Kocagür köylülerinin geçim kaynağı rahvan atlar: Fiyatları 500 bini buluyor

Aydın'ın Efeler ilçesinin kırsal Kocagür Mahallesi'nde bazı vatandaşlar, rahvan at yetiştirerek geçimini sağlıyor. Yetiştirilip yarışlara sokulan atlar, 10 bin ile 500 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.
5,5 tonluk dev insansız hava aracı Akıncı TİHAda geri sayım başladı

5,5 tonluk dev insansız hava aracı Akıncı TİHA'da geri sayım başladı

Hava bombardımanı icra edebilecek insansız silahlı hava aracı Akıncı TİHA'da geri sayım başladı. Yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamlayan 5,5 tonluk dev insansız hava aracının Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ilk teslimatlar bu yıl içerisinde yapılacak. Dünyada sadece 4 ülkenin üretebildiği özelliklere sahip insansız hava aracı 40 bin feet yüksekliğe çıkıp 24 saat havada kalabiliyor.
Yerli su altı robotu Kaşif 2 Kanuni sondaj gemisi için yola çıktı: 5 ayda üretildi

Yerli su altı robotu Kaşif 2 Kanuni sondaj gemisi için yola çıktı: 5 ayda üretildi

Yerli su altı robotu 'Kaşif 2', Karadeniz'de toplam 405 milyar metreküp doğal gaz keşfedilen Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali kuyularında çalışmalara başlayacak olan Kanuni sondaj gemisine destek vermek için İstanbul'dan yola çıktı. Gemiyle gönderilen ve yarın bölgeye ulaşacak olan Kaşif 2'nin kurulumu 10 günde tamamlanacak.

Türkiyenin birinci dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak: Yeni yerleşim yeri inşasında sona doğru

Türkiye'nin birinci dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak: Yeni yerleşim yeri inşasında sona doğru

Artvin'de, tamamlandığında 275 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak ilçenin taşınacağı yerleşim yerinde altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlanırken üstyapı çalışmaları devam ediyor. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, "Eylül ayıyla birlikte peyderpey başlayarak 1 Ocak 2022'ye kadar yeni yerleşim yerimize taşınmış olacağız" dedi.
20 yıl sonra keşke dememek için arıcılığa başladılar: Pandemi dönemiyle 400 kiloya yakın doğal bal satışı oldu

20 yıl sonra keşke dememek için arıcılığa başladılar: 'Pandemi dönemiyle 400 kiloya yakın doğal bal satışı oldu'

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Pullu Tarla köyünde ikamet eden Mehmet Emin Tanrıkulu ile arkadaşı Sadık Ahmet Oğul, 20 yıl sonra 'keşke' dememek için, başka işlerde çalışarak biriktirdikleri parayla arıcılık işine girdi. Tanrıkulu ve Oğul, pandemide bal talebine yetişmek için ekstra mesai harcamaya başladı.
Kastamonulu kadınlar lavanta üretimine başladı: Birlikten kuvvet doğar

Kastamonulu kadınlar lavanta üretimine başladı: Birlikten kuvvet doğar

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde kooperatif çatısı altında bir araya gelen 7 kadın, yöresel ürünlerin yanı sıra lavanta üretimiyle ekonomiye katkı sunmak istiyor. Köy-Üret Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Behiye Ekinci, "Taşköprülü kadınlar olarak bir araya geldik ve üretimin içine girdik. Kadınlara tavsiyem, birlik olsunlar, beraber olsunlar. Birlikten kuvvet doğar" dedi.
Hurda otomobili 5 bin liraya aldı, 10 bin lira masraf yapıp lüks otomobile döndürdü

Hurda otomobili 5 bin liraya aldı, 10 bin lira masraf yapıp lüks otomobile döndürdü

Elazığ'da 1992 model hurda bir otomobili 5 bin TL'ye alan Halis Yıldız, işlerinden arta kalan zaman içerisinde 10 bin TL masraf ederek üstü açık lüks bir araca çevirdi.


Yerini bilen dağa çıkıyor: Kilosu 2 bin lira

Yerini bilen dağa çıkıyor: Kilosu 2 bin lira

Antalya'nın Kaş ilçesinde vatandaşlar doğadan topladıkları kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarını satarak gelir elde ediyor.
TSK için geliştirildi dünya hayran kaldı: 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs

TSK için geliştirildi dünya hayran kaldı: 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için geliştirilen balistik korumalı komuta ve kontrol konteyner üssü, NATO tatbikatında beğeniyle karşılandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.