Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Koronavirüs daha da zengin etti:  8 milyarderin sermayelerinde büyük artış

Koronavirüs daha da zengin etti: 8 milyarderin sermayelerinde büyük artış

Dünya koronavirüsle mücadele ederken 8 büyük milyarderin sermayelerinde büyük artış yaşandı.
Fransızların rokfor peynirine rakip Divle obruk peyniri, mağaraya bırakıldı

Fransızların 'rokfor' peynirine rakip Divle obruk peyniri, mağaraya bırakıldı

Karaman'ın Ayrancı ilçesinde, mağarada üretilen Fransızların dünyaca ünlü 'rokfor' peynirine rakip olarak görülen Divle obruk peyniri, koyun ve keçi derilerine basılıp, olgunlaşması için mağaraya bırakıldı. Aromasını, halk arasında obruk olarak da bilinen mağaranın mikroflora bakteri yapısından alan peynir, eylül ve ekim ayında çıkartılıp, sofraları süsleyecek. Mağaranın kapasitesinin 45 ton olduğunu belirten Divle Köyü Muhtarı Tacettin Durna, sahte Divle peynirlerinden ayırt edilmesi için bu yıl peynirlere barkot sistemi uyguladıklarını belirtti.
Milli tren 29 Ekimde yollarda

Milli tren 29 Ekim'de yollarda

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay TÜVASAŞ'ta milli elektrikli tren setini inceleyerek, trenin yollara ineceği tarihi verdi. Trenin 29 Ekim'de yollarda olabileceğini belirten Atalay, test sürüşlerinin ağustos ayında başlayacağını söyledi.
Marmaraydan geçen yük treni Tekirdağda

Marmaray'dan geçen yük treni Tekirdağ'da

Ankara'dan 72 konteyner ile yola çıkan ve İstanbul'da, Marmaray'dan geçen yük treni, Tekirdağ Garı'na ulaştı. Soda külü yüklü konteynerler, Asyaport Limanı'ndan deniz yoluyla Güney Afrika Cumhuriyeti Durban Limanı'na gönderilecek.
1 Hazirandan itibaren 20 farklı alanda yasak ve sınırlamalar kaldırılıyor

1 Haziran'dan itibaren 20 farklı alanda yasak ve sınırlamalar kaldırılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün paylaşılan yeni normalleşme adımı kapsamında 1 Haziran'dan itibaren restoranlardan, kafelere, kreş ve bakım evlerinden seyahat sınırlamasına kadar çok sayıda alanda yasaklar kademeli olarak kaldırılacak.
İkinci elde hareket başladı: 100 bin TLye kadar araç arıyorlar

İkinci elde hareket başladı: 100 bin TL'ye kadar araç arıyorlar

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm yurtta normalleşme sürecine girilirken, salgın sürecinde fiyatları artan ikinci el araç piyasası hareketlendi. Havaların ısınması ve insanların artık toplu taşımalara binememesinden dolayı ikinci el araçların daha cazip hale geldiğini belirten sektör temsilcileri telefonlarının yeniden çalmaya başladığını ve arayanların ağırlıkla 100 bin TL'ye kadar araç baktığını ifade ediyor.
Hem sıcak hem de don vurdu: Yüzde 50 kayıp bekleniyor

Hem sıcak hem de don vurdu: Yüzde 50 kayıp bekleniyor

Çöl sıcakları Antalya'da narenciye ve zeytini vurup, rekoltede yüzde 50 düşüş yaşanmasına yol açarken, Eskişehir'de ise hissedilen soğuk hava ile birlikte etkili olan don; domates, biber, ayçiçeği ve mısır gibi ürünlere büyük oranda zarar verdi.
Trabzon ’Fatih’i bekliyor

Trabzon ’Fatih’i bekliyor

Karadeniz'de sondaj faaliyeti gerçekleştirecek olan Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih Sondaj Gemisi'nin 29 Mayıs'ta Karadeniz'e açılarak 1 Haziran'da Trabzon Limanı'nda olması bekleniyor. Fatih Sondaj Gemisi, Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarından sonra Karadeniz'de arama faaliyetinde bulunacak.
Rize’ye gelmeye devam ediyorlar: Sayıları 16 bini buldu

Rize’ye gelmeye devam ediyorlar: Sayıları 16 bini buldu

Rize dışında yaşayan çay müstahsilleri çay toplamak için Rize'ye gelmeye devam ediyor. Sayıları 50 bini bulan çay üreticilerinden 38 bininin ilgili yerlere başvurularını yaptığı belirlenirken, şuana kadar 16 binin üzerinde çay üreticisinin Rize'ye geldiği öğrenildi.
Yüksek hızlı trende iki ay sonra ilk sefer

Yüksek hızlı trende iki ay sonra ilk sefer

Koronavirüs salgını nedeniyle 28 Mart'ta durdurulan yüksek hızlı tren seferleri de bu sabah yeniden başladı. Tren, Ankara'dan İstanbul'a doğru hareket etti.
YHT seferleri yarın başlıyor: Gar ve trenlerde koronavirüs salgınına karşı temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı

YHT seferleri yarın başlıyor: Gar ve trenlerde koronavirüs salgınına karşı temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri, yarın sabah Ankara-İstanbul seferi ile başlatılacak. Sefer öncesi gar ve trenlerde Kovid-19 salgınına karşı temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapıldı.
Koronavirüs sonrası ikinci elde en çok satan 20 model

Koronavirüs sonrası ikinci elde en çok satan 20 model

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını sıfır araç bulunabilirliğini azaltırken, tüketici ise ikinci el araca yönelişini sürdürdü. İşte ikinci elde en çok satan ilk 20 model..
Avrupa’nın en büyüğünde enerji üretimi başladı

Avrupa’nın en büyüğünde enerji üretimi başladı

Geçtiğimiz günlerde Ilısu Barajı'nda enerji üretimine başlanmasının ardından bir güzel haber de Siirt'ten geldi. Dicle Nehri üzerinde yapılan ve silindirle sıkıştırılmış beton tipine göre Türkiye ve Avrupa'nın en büyük barajı olan Çetin Barajı'nın enerji üretimine başlandı. Bakan Pakdemirli, barajın milli ekonomiye yıllık 500 milyon lira katkı sağlayacağını söyledi.
Abdülhamidin rüya projesi yükseliyor: 12 bin istihdam hedefi

'Abdülhamid'in rüya projesi' yükseliyor: 12 bin istihdam hedefi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 'Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in rüya projesi' olarak bilinen projenin önemli ayaklarından Filyos Limanı inşaatının yüzde 67'si tamamlandı. Yetkililer, bölgeye yapılacak yatırımlarla 12 bin doğrudan istihdam hedeflendiğini söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.