Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Sigarayı bırakan klima ustası, 5 yılda 90 bin lira biriktirdi

Sigarayı bırakan klima ustası, 5 yılda 90 bin lira biriktirdi

Denizli'de 12 yıl önce sigarayı bırakan klima ustası Mehmet Taş, hayatını sigarayla mücadeleye adadı. Sigaraya verdiği parayı biriktirmeye başlayan Taş, 5 yılda 90 bin lira biriktirdi. Bu sayede işlerini büyüten, 2 hafif ticari araç ve 1 yarış motosikleti satın alan Taş, çevresindekileri de sigarayı bırakmaya teşvik etmeye başladı. Atıl durumdaki klima gazı dolum tüplerini rengarenk boyayan Taş, kumbara haline getirdiği tüpleri sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz olarak hediye ediyor.
Höyükten çıkan tarihi oyun setinin eksik parçaları da bulundu

Höyükten çıkan tarihi 'oyun seti'nin eksik parçaları da bulundu

Ilısu Baraj Gölü altında kalacak eserlerin gün yüzüne çıkarılması amacıyla Siirt'teki Başur Höyük'te yapılan kazıda 2012 yılında bulunan ve milattan önceki dönemlere ait olduğu belirtilen "oyun seti"nin eksik parçaları da ortaya çıkarıldı.
Dünyanın en derin ikinci kanyonuna yaptırılan seyir terası hizmete girdi

Dünyanın en derin ikinci kanyonuna yaptırılan seyir terası hizmete girdi

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde “dünyanın en derin ikinci kanyonu" olarak gösterilen Valla Kanyonu'na yaptırılan 7 metre boyunda 3 katlı Muratbaşı Seyir Terası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Bit pazarından çıkan tarih

Bit pazarından çıkan tarih

Ankara İskitler'de bulunan bit pazarında din hayat ve kültüre dair eşyalar ararken 1978 yılına ait iki tane 'Hac Günlüğü' bulan Fatih Ketancı, uzun yıllardır topladığı tüm envanterleri yakın bir zamanda herkesin erişimine açmayı planlıyor.@HacHatirasi ile ülkemize ait hac geleneklerini ortaya çıkarmayı hedefleyen Ketancı, adeta bir dedektif gibi geçmişten günümüze hac yolculuklarının izini sürüyor.
Anne karnındaki bebeklerin gülümseten pozları

Anne karnındaki bebeklerin gülümseten pozları

Anne adayları için en heyecanlı an olan karnındaki bebeğinin ilk görüntüleri, görenlere 'Adeta poz vermiş' dedirtiyor. 16'ncı haftadan itibaren yüzü şekillenmeye ve gelişmeye başlayan bebeklerin ultrasonla çekilen fotoğrafları arasında kaşlarını çatık, gülen, eliyle yüzünü kapatan, burnuyla oynayan, parmağını emen, elini çenesine dayayan bebekler olduğu gibi kendini göstermeyen bebekler de var.
Yavru köpek Fındık okulun maskotu oldu

Yavru köpek 'Fındık' okulun maskotu oldu

TOKAT'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve 'Fındık' adı verilen yavru köpek, 37 öğrencili Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu oldu. Okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşayan ve forma giydirilen Fındık, zaman zaman derslere de katılırken, öğrencilere keyifli zamanlar geçiriyor.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açılıyor: Kütüphanede 4 milyon basılı 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eser bulunuyor

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açılıyor: Kütüphanede 4 milyon basılı 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eser bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan 7 gün 24 saat hizmet verecek Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin resmi açılışını perşembe günü gerçekleştirecek. İnşa çalışmalarına 2016'da başlanan kütüphane 125 bin metrekare kapalı alana sahip ve aynı anda 5 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede. Kütüphanede 4 milyon basılı, 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eser bulunuyor.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi perşembe günü açılacak

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi perşembe günü açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan 7 gün 24 saat hizmet verecek Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin resmi açılışını perşembe günü gerçekleştirecek. Kütüphaneyi kullanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, e-Devlet üzerinden üye olabilecek, yeni kimlik kartlarıyla giriş yapabilecek. Eski kimlik sahipleri ise kütüphaneye, kapıda alacakları geçici kart ile girebilecek. Yabancı uyruklular ise pasaportları karşılığında verilecek geçici giriş kartlarıyla kütüphane hizmetlerinden faydalanabilecek.
Beyaza bürünen Türkiye havadan görüntülendi: Ülkenin doğal güzelliği gözler önüne serildi

Beyaza bürünen Türkiye havadan görüntülendi: Ülkenin doğal güzelliği gözler önüne serildi

Türkiye'nin dört bir yanından eşsiz kış manzaralarını ülkenin doğal güzelliklerini tanıtmak için havadan çeken drone pilotları ortaya çıkarttığı video klip, izleyenleri adeta masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.
Herkes göç etti sadece o kaldı: Asırlık köyde tek başına

Herkes göç etti sadece o kaldı: Asırlık köyde tek başına

Sakinlerinin tarım arazilerinin yetersiz olması nedeniyle yıllar önce terk ettiği Nevşehir'in tarihi Çekme köyünde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan İsmail Varol, tek başına yaşamını sürdürüyor. Anne ve babasının vefatının ardından anılarını bırakıp köyü terk edemediğini söyleyen 48 yaşındaki Varol, "10 yıl evvel burada sokaklar doluydu, komşularla sohbet edebilirdik. Şimdi kimseler kalmadı. Sabah akşam doğayla baş başayım ama tarihle de bir aradayım" diyor.
Covid-19’un - koronavirüsün fotoğrafları yayımlandı

Covid-19’un - koronavirüsün fotoğrafları yayımlandı

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIAID) Çin'in Hubey bölgesindeki Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19'un (koronavirüs) fotoğraflarını yayımladı. Açıklamada koronavirüslerin yüzeyindeki 'taç'ların virüs ailesine 'corona' (korona) ismini verdiği, bunun da 'taç'ın (crown) Latincesi olduğu ve çoğu koronavirüsün taç benzeri bir görünümünün olduğu belirtildi. Ayrıca, NIAID, Covid-19'e dair yapılan aşı geliştirme çalışmalarının da bir görüntüsünü paylaştı.


Rus askerin 16 tankla evlilik teklifi

Rus askerin 16 tankla evlilik teklifi

Rus ordusunda görevli bir askerin kız arkadaşına yaptığı evlilik teklifi sosyal medyanın gündemine oturdu. 16 tankın kalp şekline bürünmesi ve çiftin heyecanlı anları ordu kanalından yayınlandı. video kısa sürede binlerce beğeni aldı.
Sipsi ustası Halime Özke Yaşayan İnsan Hazinesi seçilmenin mutluluğunu yaşıyor

Sipsi ustası Halime Özke "Yaşayan İnsan Hazinesi" seçilmenin mutluluğunu yaşıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilen "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan 72 yaşındaki Denizlili sipsi ustası Halime Özke, büyük mutluluk yaşıyor. Özke, "Yaşayan insan hazinesi olmak gurur verici. Ben hep bunun için uğraşmıştım. Sonunda muradıma erdim. Cumhurbaşkanımızı Beyağaç'a davet ettim. İnşallah gelip beni mutlu eder" dedi.

Alaska değil Erzurum

Alaska değil Erzurum

Erzurum'un Oltu ilçesinde lise öğrencisi Umutcan Kul, 2 gün süren yoğun çalışmayla 3 metrekare genişliğinde ev yaptı. Kardan evine elektrik hattı da çeken genç, burada oturup çay içerek bağlama çalarak stres atıyorç.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.