Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Türkiyenin en pahalı pastası: 340 gram altın plaka kullanıldı

Türkiye'nin en pahalı pastası: 340 gram altın plaka kullanıldı

Ankara'da, donuk pasta üretimi yapan firma, 340 gram altın plaka kullanarak yenilebilen pasta üretti. 56 bin lira ile Türkiye'nin en pahalısı olduğu belirtilen pasta, İstanbul'daki fuar öncesi Ankara'da tanıtıldı.
Ünlü isimlerden Barış Pınarı Harekâtı’na destek

Ünlü isimlerden Barış Pınarı Harekâtı’na destek

Fırat'ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatı'na ünlü isimler sosyal medyadan paylaştıkları mesajlarla destek verdi.
En önemli ilim adamları yetiştiren tarihi medrese: El yazması eserlere ev sahipliği yapıyor

En önemli ilim adamları yetiştiren tarihi medrese: El yazması eserlere ev sahipliği yapıyor

Bursa'da Muradiye Külliyesi bünyesinde bulunan ve önemli ilim adamları yetiştiren medrese, restorasyonun ardından 9 aydır Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi olarak hizmet veriyor.
İçimdeki Çocuk: Abdülmecit Köşkü sanatseverlere kapılarını açtı

"İçimdeki Çocuk": Abdülmecit Köşkü sanatseverlere kapılarını açtı

Osmanlı İmparatorluğu'nun son döneminin önemli yapılarından biri olan Nakkaştepe'deki Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali süresince Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan eserler ile 'İçimdeki Çocuk' sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, ülkemizden ve dünyadan 60 kadar sanatçının 17'nci yüzyıldan günümüze geniş bir döneme yayılan 100'den fazla yapıtını bir araya getiriyor.
Tuncelideki kaya odalar büyük ilgi görüyor: 20 civarında odanın kim tarafından yapıldığı bilinmiyor

Tunceli'deki 'kaya odalar' büyük ilgi görüyor: 20 civarında odanın kim tarafından yapıldığı bilinmiyor

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde halk arasında "Derviş Hücreleri" ve "İn Delikleri" olarak bilinen kaya odalar ziyaretçileri cezbediyor. İlçe merkezinin batısında Tahar Çayı Vadisi'nin yukarıya doğru uzanan sarp kalker kayalarına konut amaçlı oyulan 20 civarında odanın kim tarafından yapıldığı bilinmiyor.

Diğerlerinden farklı: Atları tablodan çıkacakmış gibi resmediyor

Diğerlerinden farklı: Atları "tablodan çıkacakmış" gibi resmediyor

Sanat yaşamında 35 yılı geride bırakan ressam Esat Acet Nuhoğlu, 20 yıldır resimlerine konu edindiği atları hassas fırça dokunuşlarıyla en ince ayrıntısına kadar adeta "canlı" gibi resmediyor.
Yumurtanın içinden yumurta çıktı

Yumurtanın içinden yumurta çıktı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde İsmail Öztan'ın (53) bahçesinde beslediği tavuklardan birinin yumurtasının içinden bir yumurta daha çıktı. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, yaşanan olayın çok nadir görüldüğünü belirtti.
Tarihi köyü heyecan sardı: Gladyatör-2 çekilebilir

Tarihi köyü heyecan sardı: Gladyatör-2 çekilebilir

Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nca' Birinci Grup Anıtsal Yapı' olarak tescil edilen Fethiye'nin Kayaköy Mahallesi'nde Oscar ödüllü 'Gladyatör' filminin ikincisinin bir bölümünün çekileceği yönündeki duyumlar, heyecan yarattı. Kayaköy Muhtarı Metin Çelik, "Muhtar olarak filmde oynamaktan gurur duyarım" dedi. Havadan görüntülenen tarihi köyde, doğal güzelliklerin arasında çatıları olmayan yüzlerce evin görüntüsü ilginç manzaralar oluşturdu.
Tarihi kilisenin çatısında büyüyor: Görenlerin dikkatini çekiyor

Tarihi kilisenin çatısında büyüyor: Görenlerin dikkatini çekiyor

Gümüşhane'de tarihi Ayvalos Kilisesi'nin çatısında kendiliğinden büyüyen çam ağaçları görenlerin dikkatini çekiyor.
Özel harekat polislerinin zorlu 6 aylık eğitimi görüntülendi

Özel harekat polislerinin zorlu 6 aylık eğitimi görüntülendi

Özel harekat polisleri, Çankırı Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi'nde eğitiliyor. 6 ay süren zorlu eğitimde özel harekat polisi adayları, her türlü iklim ve arazi şartlarında, sınır içi ve sınır ötesi her türlü operasyonu yapabilecek seviyeye göre yetiştiriliyor.


Göbeklitepeye benzeyen Harbetsuvan Tepesinde kazılar başladı

Göbeklitepe'ye benzeyen Harbetsuvan Tepesi'nde kazılar başladı

Şanlıurfa'da, Göbeklitepe'ye benzeyen ve heyecan yaratan Harbetsuvan Tepe'de kazı çalışmalarına başlandı. Yine Göbeklitepe'ye benzeyen Karahantepe'den sonra Eyyübiye ilçesinde 2014 yılında keşfedilen ancak kazı çalışmalarına yeni başlanabilen Harbetsuvan Tepesi'ndeki çalışmaları yürüten Prof. Dr. Bahattin Çelik, "Harbetsuvan Tepesi'nde aynen Göbeklitepe'de olduğu gibi tapınak alanları tespit ettik.
Ahlat’taki kazılarda 5 bin yıllık seramikler bulundu

Ahlat’taki kazılarda 5 bin yıllık seramikler bulundu

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yürütülen kazı çalışmalarında 5 bin yıllık seramikler bulundu.
Necati dedenin iyilik yolculuğu

Necati dedenin "iyilik yolculuğu"

Muğla'da yaşayan 90 yaşındaki Necati Tezcan, ilerlemiş yaşına rağmen bir kilometre uzaklıktaki semt pazarında satılamayacak durumdaki sebze ve meyveleri toplayarak yolunu gözleyen hayvanlarını besliyor.
Tarsus Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Tarsus Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Mersin'in Tarsus ilçesindeki Tarsus Şelalesi, doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Şelale, sıcak havalar nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Sıcaktan bunalanlar da şelalede serinliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.