Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

ABDde 4 ay kalacak: Appleın yeni reklam yüzü Trabzondan

ABD'de 4 ay kalacak: Apple'ın yeni reklam yüzü Trabzon'dan

Trabzon'da lise öğrencisi Mustafa Mert Topal (17), ABD merkezli teknoloji şirketi Apple'a yaptığı reklam yüzü başvurusuna olumlu geri dönüş aldı. Milyonlarca başvuru arasında seçilmenin heyecanını yaşayan Topal, 20 Nisan'da ilk kez gideceği ABD'nin Kaliforniya eyaletinde reklam çekimlerine katılacak.
Dünyada bunu yapabilen yok: Türk savunma sanayisi şirketi, tozu milli zırha dönüştürüyor

Dünyada bunu yapabilen yok: Türk savunma sanayisi şirketi, tozu milli zırha dönüştürüyor

Türk savunma sanayisi şirketi Nurol Teknoloji, yeni nesil balistik çözümlerle zırhlı araç, ekipman ve yapıların gelişimine katkıda bulunup, bunların güvenlik seviyesini artırıyor.
Cep telefonları 27 yılda hayatın merkezine yerleşti

Cep telefonları 27 yılda hayatın merkezine yerleşti

Türkiye'de 27 yıl önce kullanılmaya başlanan cep telefonları, çeyrek asırlık sürede geçirdiği teknolojik dönüşümle ticaretten eğitime, eğlenceden sağlığa kadar pek çok alanda kullanıcıların olmazsa olmazlarından biri oldu.

NASAdan Salda paylaşımı: Marsa dair fikir verecek

NASA'dan Salda paylaşımı: Mars'a dair fikir verecek

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Mars'taki Jezero Krateri'nde yaşam izini arayacak uzay aracı Perseverance'ı göndermeye hazırlanırken, benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olan Burdur'daki Salda Gölü'ndeki araştırma sonuçlarını paylaştı. 'Mars'a geri sayım başladı' başlığıyla yayımlanan duyuruda, “Salda Gölü sayesinde ne bekleyeceğimize dair bazı fikirlerimiz var" denildi.
Selçuk Bayraktar paylaştı: Karlı havada SİHA eğitimi

Selçuk Bayraktar paylaştı: Karlı havada SİHA eğitimi

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Baykar Uçuş Eğitim ve Test Merkezinin yer aldığı görüntüler servis edildi.
Rus bilim insanlarından dikkat çeken araştırma: 50 bin yıl önceki virüsleri tespit etmeye çalışıyorlar

Rus bilim insanlarından dikkat çeken araştırma: 50 bin yıl önceki virüsleri tespit etmeye çalışıyorlar

Rusya'da bilim insanları, buzullarda 50 bin yıla kadar zarar görmeden bugüne ulaşmış hayvan fosillerinden alınan örneklerle tarih öncesi virüsleri tespit etmek için araştırma başlattı. Bilim insanlarının söz konusu araştırma için 50 farklı örnek topladığı açıklandı.
Türkiyenin uzaya açılan penceresi: Doğu Anadolu Gözlemevinde ilk ışık için sona doğru gelindi

Türkiye'nin uzaya açılan penceresi: Doğu Anadolu Gözlemevi'nde ilk ışık için sona doğru gelindi

Erzurum'da, astronomi ve uzay bilimine önemli katkı sunacak Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG), İtalya'dan getirilen teleskopla ilk ışığı almak için gün saymaya başladı. ATASAM Müdürü ve DAG Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Cahit Yeşilyaprak, "Teleskobumuz özellikle bu çapta 4 metre sınıfındaki diğer teleskoplarda olmayan hassasiyet, çözünürlük, kaliteli veri ve görüntü almak anlamında teknolojik aygıtlarla donatılmış durumda" dedi.
Türkiyenin en büyük teleskobu ilk ışığı 2022de alacak

Türkiye'nin en büyük teleskobu ilk ışığı 2022'de alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Uzay Tanıtım Programı'nda gündeme getirdiği, Türkiye'nin en büyük optik ve kızılötesi teleskobu, 2022'de ilk ışığı alacak. Doğu Anadolu Gözlemevi'nin (DAG) yol dışındaki altyapısının yüzde 95'i ise tamamlandı. Kubbesinin yüzde 90'lık bölümü tamamlanan gözlemevinin, uzay bilimleri çalışmalarına büyük katkı sağlaması bekleniyor.
Akademisyenler, Adana ve Sivasta yaptıkları araştırmalarda keşfetti: Sabiha ananın ismi verildi

Akademisyenler, Adana ve Sivas'ta yaptıkları araştırmalarda keşfetti: 'Sabiha ana'nın ismi verildi

Akademisyenler, Adana ve Sivas'ta yaptıkları araştırmalarda keşfettikleri sümbül türünü, kendilerine evinin kapılarını açan ve 2011'de hayatını kaybeden "Sabiha ana"nın ismini vererek, dünya literatürüne kazandırdı.
Üniversiteli gençler geliştirdi: 6 kilometre menzili var

Üniversiteli gençler geliştirdi: 6 kilometre menzili var

Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yaklaşık 3 sene önce kurduğu "1,5 Adana Roket Takımı" üyeleri, geliştirip deneme fırlatmasında başarılı sonuç aldıkları 6 kilometre menzilli roketle TEKNOFEST'e katılıp birincilik elde etmek istiyor.
85 milyon yaşındaki dünyanın kayıp 8. kıtası Zelandiyanın şekli ortaya çıktı

85 milyon yaşındaki dünyanın kayıp 8. kıtası Zelandiya'nın şekli ortaya çıktı

2017 yılında tescillenen dünyanın sekizinci kıtası Zelandiya'nın haritası yayınlandı. Bilim insanları Yeni Zelanda yakınlarında sular altında bulunan kıtaya 'Zelandiya' adını vermişti.
Tehlike büyüyor: Yüzde 57 daha hızlı eriyor

Tehlike büyüyor: Yüzde 57 daha hızlı eriyor

Avrupa merkezli bilim dergisi The Cryosphere tarafından yayınlanan raporda, Dünya'da 1990 yılından itibaren 28 trilyon metrik ton buzulun eridiğine ve buzulların 30 yıl öncesine kıyasla yüzde 57 oranında daha hızlı eridiğine dikkat çekildi.
Türk silahlarına hayran kaldı: Türk teknolojisi çok etkileyici

Türk silahlarına hayran kaldı: Türk teknolojisi çok etkileyici

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSAN'a ziyarette bulundu.Yakın gelecekte Arnavutluk'un şehirleri ve yollarında ASELSAN tarafından geliştirilen teknolojilerin kullanılmasını arzu ettiğini belirten Arnavutluk Başbakanı Edi Ramaa, Türk teknolojisinin çok etkileyici olduğunu söyledi.

Türksat 5A uydusu fırlatıldı: Bakan Karaismailoğlu tarihi anları böyle takip etti

Türksat 5A uydusu fırlatıldı: Bakan Karaismailoğlu tarihi anları böyle takip etti

Türksat 5A uydusu, SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketiyle ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden başarılı şekilde fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusunun fırlatılmasını Ankara'da katıldığı program ile canlı olarak takip etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.