Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Super Marionun 1996da çıkan oyunu 1,6 milyon dolara satılarak rekor kırdı

Super Mario'nun 1996'da çıkan oyunu 1,6 milyon dolara satılarak rekor kırdı

Nintendo tarafından 1996 yılında piyasaya sürülen “Super Mario 64'" adlı oyunun açılmamış bir kopyası ABD'de düzenlenen açık artırmada 1,56 milyon dolara (13,4 milyon Türk lirası) rekor fiyatla satıldı. Bu satışla birlikte Super Mario 64 dünyanın en değerli video oyunu oldu.
​NASA Başkanı Bill Nelsondan çarpıcı UFO açıklaması: Uzaylılar var iletişime geçecekler

​NASA Başkanı Bill Nelson'dan çarpıcı 'UFO 'açıklaması: Uzaylılar var iletişime geçecekler

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Başkanı Bill Nelson, evrende insanlardan başka akıllı varlıkların olduğuna inandığını ve dünya ile iletişime geçeceklerini açıkladı. NASA'nın dünya dışı yaşama ilişkin çalışmalarını yıllardır sürdürdüğünü aktaran Nelson, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından geçen ay yayımlanan UFO raporunun gizli versiyonunu gördüğünü belirterek, uzaylıların varlığının açık bir gerçekliğe işaret ettiğini söyledi.
Lamborghininin yeni canavarı tam 780 beygir: Aventador tarihe Ultimate ile karışacak

Lamborghini'nin yeni canavarı tam 780 beygir: Aventador tarihe Ultimate ile karışacak

Aventador'a veda etmek için 'Ultimate' isimli özel bir versiyon geliştiren Lamborghini, yeni süper otomobilini görücüye çıkardı.
Adli Tıpın kadrolu böcekleri: Kemikten doku temizleyerek bilim için çalışıyorlar

Adli Tıp'ın kadrolu böcekleri: Kemikten doku temizleyerek bilim için çalışıyorlar

Şüpheli ölümlerin otopsileri ile kemikleşmiş insan kalıntılarının kimliklendirilmesine kadar birçok alanda hizmet veren Morg İhtisas Dairesi'nde, insan kemiğindeki deri ve doku parçalarını yiyen "dermestes maculatus" böceklerine birimin kadrolu çalışanları gözüyle bakılıyor
Deniz salyasına mikro-nano kabarcık teknolojisi çözümü

Deniz salyasına 'mikro-nano kabarcık teknolojisi' çözümü

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yahya Kemal Avşar, süt fabrikası atıklarını gidermek için iki yıldır sürdürülen çalışma sırasında geliştiren mikro-nano kabarcık teknolojisinin Marmara Denizi'ndeki salyaya yol açan sorunun çözümünde kullanılabileceğini söyledi.

Manisada keşfedildi: Yeni türe Aziz Sancarın adı verildi

Manisa'da keşfedildi: Yeni türe Aziz Sancar'ın adı verildi

Böceklerin tarımsal, ekolojik ve tıbbi önemleri konusunda araştırmalar yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesinden (MCBÜ) bir grup akademisyen, İç Anadolu Bölgesinde bulduğu ve tarım yararlısı olduğu belirlenen yeni böcek türüne, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın isminden hareketle, "lobrathium azizsancari" ismini verdi.
Sivas’ta üretildi: Bu elektrikli otomobil kendi kendini şarj ediyor

Sivas’ta üretildi: Bu elektrikli otomobil kendi kendini şarj ediyor

Sivas'ta bir inşaat mühendisi tarafından üretilen elektrikli otomobil, ihtiyaç duyduğu elektriği tavanındaki güneş panellerinden elde ediyor. 8 saat güneş altında kalan araç, bataryasını tamamen doldurabiliyor. Tam dolu batarya ile 45 km ve yaklaşık 2 saat yol alıyor. İçiresindeki iki kişi ile 45 km hıza ulaşabiliyor.


Uzay merakı için 20 bin dolar harcadı: Mini gözlemevi kurdu

Uzay merakı için 20 bin dolar harcadı: Mini gözlemevi kurdu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde televizyon tamircisi Ahmet Kahraman (61), uzay merakı için yaklaşık 20 bin dolar harcadı ve çok sayıda teleskop aldı. Kahraman bahçesine de çatısı açılıp kapanan mini bir gözlemevi kurdu.
Dünyada eşi yok: Bu bitki sadece Tuz Gölü havzasında yetişiyor

Dünyada eşi yok: Bu bitki sadece Tuz Gölü havzasında yetişiyor

Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Karaman Erkul, Tuz Gölü havzasında 70'ten fazla endemik bitki yetiştiğini ve bunlardan bir tanesinin de 'tuz beğendi' olduğunu söyledi. Doç. Dr. Erkul, ''Bu bitki sadece dünyada Eskil ilçesinin doğu bölümlerinde yer alıyor ve çiçek açmış durumda'' dedi.
Türk bilim insanları keşfetti: Küçükbaş hayvanlarda paratüberküloz hastalığının önüne geçilmesi hedefleniyor​

Türk bilim insanları keşfetti: Küçükbaş hayvanlarda paratüberküloz hastalığının önüne geçilmesi hedefleniyor​

Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde yürütülen çalışmalarda, hayvanlarda ölümlere neden olan paratüberküloz hastalığına karşı direnç gösteren gen mutasyonu keşfedildi.

Kuzu göbeği mantarını laboratuvar ortamında üretmeyi hedefliyorlar: Dünyada ilk olacak

Kuzu göbeği mantarını laboratuvar ortamında üretmeyi hedefliyorlar: Dünyada ilk olacak

Düzce Üniversitesi tarafından kuzu göbeği mantarının laboratuvar ortamında yetiştirilmesi için çalışma başlatıldı. Üniversitenin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, "Bunu yetiştirsek dünyada ilk olacağız" dedi.
Ölümcül parazitin ismini Adana koydular

Ölümcül parazitin ismini 'Adana' koydular

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balık Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Argun Akif Özak, Yumurtalık ilçesinin açıklarında araştırma yaparken zargana balıkları üzerinde ilk kez görülen öldürücü bir parazit keşfettiklerini, ismini ise Adana'yı onurlandırmak için 'Caligus Adanensis' olarak adlandırıp literatüre kaydettirerek tüm dünyaya duyurduklarını söyledi.
ABDde 4 ay kalacak: Appleın yeni reklam yüzü Trabzondan

ABD'de 4 ay kalacak: Apple'ın yeni reklam yüzü Trabzon'dan

Trabzon'da lise öğrencisi Mustafa Mert Topal (17), ABD merkezli teknoloji şirketi Apple'a yaptığı reklam yüzü başvurusuna olumlu geri dönüş aldı. Milyonlarca başvuru arasında seçilmenin heyecanını yaşayan Topal, 20 Nisan'da ilk kez gideceği ABD'nin Kaliforniya eyaletinde reklam çekimlerine katılacak.
Dünyada bunu yapabilen yok: Türk savunma sanayisi şirketi, tozu milli zırha dönüştürüyor

Dünyada bunu yapabilen yok: Türk savunma sanayisi şirketi, tozu milli zırha dönüştürüyor

Türk savunma sanayisi şirketi Nurol Teknoloji, yeni nesil balistik çözümlerle zırhlı araç, ekipman ve yapıların gelişimine katkıda bulunup, bunların güvenlik seviyesini artırıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.