Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

59 yıl sonra bir ilk: Gözler gökyüzüne çevrilecek

59 yıl sonra bir ilk: Gözler gökyüzüne çevrilecek

Jüpiter bugün, 59 yıl sonra Dünya'ya en yakın geçişini yapacak ve o akşam gökyüzü gözlemcileri için görsel şölen oluşturacak
Dahası, Jüpiter karşı konumda olacak, yani Güneş batıda batarken gökyüzünde doğu yönünde yükselecek, bu durum güneş sistemimizin en büyük gezegenini özellikle akşam saatlerinde görünür kılacak.

Birçok şehirde görüldü: Vatandaşlar telefona sarıldı

Birçok şehirde görüldü: Vatandaşlar telefona sarıldı

Elon Musk'ın roket, uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX'in Starlink uydularının geçişi gökyüzünü aydınlattı. Türkiye'nin birçok şehrinde akşam 19.30 sıralarında gökyüzünde ortaya çıkan ışıklar merak uyandırdı.
Japon bilim insanları açıkladı: Asteroit tozunda bulundu

Japon bilim insanları açıkladı: Asteroit tozunda bulundu

Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), bugün, Dünya'ya 300 milyon km uzaklıkta olan asteroit Ryugu'dan elde edilen numunede su bulduğunu açıkladı. Uzmanlar, buluşun 'yaşamın dünya dışında ortaya çıktığı' teorisini güçlendirdiğini belirtti.
Otomobil göstergelerindeki arıza ve uyarı işaretleri ne anlama geliyor?

Otomobil göstergelerindeki arıza ve uyarı işaretleri ne anlama geliyor?

Otomobillerdeki teknolojiler geliştikçe arıza ve sorunlar da değişiyor. Teknolojiye ayak uyduran gösterge panellerindeki uyarı ve ikaz ışıkları da arttı. Bu işaretler araçların modeli ve yaşına göre değişkenlik gösterse de çoğu evrensel olarak standart. Peki göstergelerdeki arıza işaretleri nelerdir? Hangi ikaz ışığı hangi arızayı işaret eder?
Instagramda küresel çapta sorun

Instagram'da küresel çapta sorun

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da küresel çaplı bir sorun yaşanıyor. Kullanıcılar, uygulamaya girdikten sonra atıldıklarını, girmeyi başaranlar ise mesajlaşmada sıkıntı yaşadıklarını bildiriyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram'da global kaynaklı kesinti yaşanmakta olduğunu ve Türkiye'de de bu sorundan kısmi olarak etkilenildiğini bildirdi.
WhatsAppa gelecek yeni özellikler belli oldu

WhatsApp'a gelecek yeni özellikler belli oldu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz aylarda adını Meta olarak değiştiren ve sanal dünyalara adım atmaya başlayan Facebook, bünyesindeki diğer uygulamaları da metaverse evrenine sokmaya başladı. Bu kapsamda, Instagram uygulaması üzerinden 3 boyutlu avatar oluşturmaya izin veren şirket, şimdi de bu özelliği WhatsApp'a ekleyecek.

Dünyada kaç tane karınca var: Bilim insanları açıkladı

Dünyada kaç tane karınca var: Bilim insanları açıkladı

Karıncaların hayatını hepimiz merak edip araştırmışızdır. Peki dünyada kaç karınca var? Karıncalar neyle beslenir? Araştırmacılar dünyada kaça adet karıncanın olduğunu açıkladı. Uzmanlar, canlıların besin döngüsünün sürmesinde karıncaların çok önemli bir rolü olduğunu vurguladı. İşte karıncalarla ilgili bilinmeyen gerçekler...
Otomobil devi tasarladı: İşte dünyanın en hızlı kamyonu

Otomobil devi tasarladı: İşte dünyanın en hızlı kamyonu

Çinli Dongfeng Motor şirketinden bir tasarımcı dört basamaklı beygir güçlerine ulaşan ve hayal etmesi zor derecede yüksek hızlara sahip bir kamyon tasarladı.
Türkiye’de sadece bir tane var: Herkes görmek için o ile akın ediyor

Türkiye’de sadece bir tane var: Herkes görmek için o ile akın ediyor

Türkiye'nin tek radyo astronomi gözlemevi olan ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi bünyesindeki Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nün araştırmalarını yaptığı ERÜ Gözlemevi, Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYBİMER), Türkiye'nin diğer illerinde okuyan öğrencilerin de ilgisini çekiyor.
YouTubedan kullanıcıları sinirlendirecek karar: Test çalışmalarına başlandı

YouTube'dan kullanıcıları sinirlendirecek karar: Test çalışmalarına başlandı

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, ücretli abonelik sistemine yönelik yatırımlarını arttırıyor. YouTube, ücretsiz abonelik hizmeti alan kullanıcılarına arka arkaya 5 reklam göstermek için gerekli test çalışmalarına başladı.
ABden Googlea kötü haber: Dört milyar euroluk ceza onandı

AB'den Google'a kötü haber: Dört milyar euroluk ceza onandı

Merkezi Lüksemburg'da bulunan AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı yapısı içinde yer alan AB Genel Mahkemesi, ABD merkezli Google'ın AB Komisyonu'nun verdiği 4 milyar 340 milyon euroluk para cezasına karşı açtığı davayı karara bağladı.
Kararda, "AB Genel Mahkemesi, Google'ın arama motorunun hakim durumunu sağlamlaştırmak için Android mobil cihaz üreticilerine ve mobil ağ operatörlerine yasa dışı kısıtlamalar getirdiği yönündeki Komisyon kararını büyük ölçüde onaylamaktadır." ifadesi kullanıldı.

Dünyanın en ünlü oyunu: Mehter Takımı yankılanacak

Dünyanın en ünlü oyunu: Mehter Takımı yankılanacak

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından Age of Empires'ın 2021 yılında yayınladığı 4.serisine Mehter T
akımı eklenecek. Böylece tüm dünyada Mehter Marşı yankılanacak.
WhatsAppta 12 yıllık çile sona eriyor: İşte o zulümden kurtaracak özellik

WhatsApp'ta 12 yıllık çile sona eriyor: İşte o zulümden kurtaracak özellik

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp hayat kurtaracak yeni özelliği için çalışmalara başladı. Meta çatısı altında faaliyetlerini sürdüren WhatsApp, yeni özelliği ile gruplardan sessiz sedasız ayrılmaya olanak sağlayacak. Kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen şirketin getireceği bu özellik büyük beğeni topladı.
Mustafa Varanktan öğrencilere sürpriz ziyaret: Danilo şefle de görüntülü görüştü

Mustafa Varank'tan öğrencilere sürpriz ziyaret: Danilo şefle de görüntülü görüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vadi İstanbul'da bulunan 42 İstanbul'da yazılım öğrenen gençleri ziyaret etti. Varank, gençlere MasterChef yarışmasının jüri üyesi Danilo Zanna'nın özel tarifi ile yapılan tiramisu ikram etti. Vadi İstanbul'da restoranı olan ünlü şef Zanna'nın özel tarifiyle yapılan tiramisuyu yaklaşık 150 gence servis eden Bakan Varank, Danilo Şef ile de görüntülü görüştü. Bakan Varank, “Tiramisuları ben ısmarladım. Yemekler de senden şefim." derken Danilo Şef de “Hepsini ağırlayacağım, benim misafirim olsunlar." karşılığını verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.