Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Kara Şahin Türk aklı ile uçacak

Kara Şahin 'Türk aklı' ile uçacak

Türk savunma sanayisi şirketleri tarafından yüksek yerlilik oranıyla üretilecek T70 Genel Maksat Helikopteri, 2020'de test uçuşlarına, 2021'de teslimata başlayacak.

Bayraktar TİHA Akıncının ilk uçuşu için hazırlıklar tamam

Bayraktar TİHA Akıncı'nın ilk uçuşu için hazırlıklar tamam

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2 modeliyle İHA-SİHA alanında kendini dünyaya kanıtlayan Baykar Makina, Akıncı TİHA ile bir üst lige çıkıyor. Türkiye'nin göklerdeki yeni gücü üzerinde çalışmalar tamamlandı. İlk uçuş denemesi için geri sayım başladı.
Ağacın sır yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı: İlk kez lüminesans tarihlendirme yöntemi kullanıldı

Ağacın 'sır' yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı: İlk kez 'lüminesans' tarihlendirme yöntemi kullanıldı

Ankara Üniversitesi nükleer fizikçileri, Muğla'nın Milas ilçesindeki bir zeytin ağacının yaşını, ilk kez "lüminesans'" tarihlendirme yöntemini kullanarak tespit etti. Ağacın köklerine yakın toprak numunelerin laboratuvar ortamında yapılan analizlerinde, ağacın 3 bin yıl önce dikildiği ortaya çıktı.
Türkiyenin ilk yerli otomobili Devrim 58 yaşında

'Türkiye'nin ilk yerli otomobili' Devrim 58 yaşında

"Türkiye'nin ilk yerli otomobili" olan ve üretilmesinin üzerinden 58 yıl geçen Devrim, Eskişehir'de sergilendiği fabrikada 20 ayda yaklaşık 250 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
Türk sularında 56 yeni canlı türü tespit edildi: Dünya literatüründeki yerini aldı

Türk sularında 56 yeni canlı türü tespit edildi: Dünya literatüründeki yerini aldı

Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesinde yapılan bilimsel çalışmalar sonucu Türk denizlerinde rastlanan 56 yeni canlı türü, dünya literatürüne girdi.
Telefonla konuşabilmek için çatılara, tepelere tırmanıyorlar

Telefonla konuşabilmek için çatılara, tepelere tırmanıyorlar

Muğla'nn Milas ilçesine bağlı Akkovanlık Mahallesi Hacıimamlar mevkisinde yaşayanlar, GSM operatörlerinin şebekelerinin çekmemesi nedeniyle, telefon görüşmelerini çatılara ve yükseklere çıkarak yapıyor. Mahalle halkı, baz istasyonu istediklerini belirtti.
Üniversitede üretildi, saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor

Üniversitede üretildi, saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor

Gümüşhane Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı, Bilgisayar Programcılığı ve Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrenci ve akademisyenlerden oluşan ekip, TÜBİTAK desteğiyle yüzde 95'i yerli elektrikli otomobil üretti. Kentteki 'Tomara' şelalesinin adı verilen otomobil, saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor.
iPhonelarda yeni dönem: Ekran ikiye bölünüyor

iPhone'larda yeni dönem: Ekran ikiye bölünüyor

Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 14 ile iPhone kullanıcılarına pek çok yenilik sunulacak. Bunlardan en dikkat çekeni ise ekranın ikiye ayrılması.
MC-21in Rusya dışında uçtuğu ilk ülke Türkiye oldu

MC-21'in Rusya dışında uçtuğu ilk ülke Türkiye oldu

Uluslararası ilk uçuşunu Rusya'dan İstanbul'a yapan Rus yapımı MC-21 yolcu uçağının test pilotu Oleg Mutovin, "Bir ülke için kendi uçağını üretmek çok önemli. Çünkü kendiniz üretiyorusunuz kendi uçağınızı ve tüm teknik gelişmelerini kendiniz yapıyorsunuz. Bu durum ulusal seviyeyi de yükseltiyor." dedi.


Öğrencilerin yaptığı araçlar ödül için piste çıktı

Öğrencilerin yaptığı araçlar ödül için piste çıktı

TÜBİTAK tarafından bu yıl 15.'si düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda üniversite öğrencilerinin tasarladığı elektrikli araçlar, Körfez pistinde ödül için yarıştı. Araçları dereceye giren öğrenciler büyük heyecan yaşarken, dereceye giren takımlar ise İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.
ASELSANdan büyük görevlere küçük asker

ASELSAN'dan büyük görevlere 'küçük asker'

ASELSAN, bir süredir üzerinde çalıştığı akıllı Nano İnsansız Hava Aracı'nı (İHA) TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) görücüye çıkardı.
TEKNOFEST İstanbul başladı

TEKNOFEST İstanbul başladı

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) başladı.
Apple iPhone 11 serisini tanıttı

Apple iPhone 11 serisini tanıttı

Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max modellerini tanıttı.
Yüksekovalı genç yaptı: 30 dakika havada kalabiliyor

Yüksekovalı genç yaptı: 30 dakika havada kalabiliyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Bedran Tüner, hurda malzemeler kullanarak 4 kilo ağırlık kaldırabilen ve yaklaşık 30 dakika havada kalabilen drone (insansız hava aracı) yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.