Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

750 saatte 1 milyon kibritle roket yaptı

750 saatte 1 milyon kibritle roket yaptı

Bir YouTuber 1 milyon kibrit kullanarak roket yaptı. Kanalında paylaştığı roketin ateşlenme anına ait görüntüler ise sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gördü.
Bakanlık, kare pistonlu araç motoru tasarlayan usta ile temasa geçti

Bakanlık, kare pistonlu araç motoru tasarlayan usta ile temasa geçti

Tekirdağ Oto Sanayi Sitesi'nde motor tamirciliği yapan ve 1978 yılında LPG'yi otomobilde kullanma fikrinin mucidi olarak tanınan Halit Avcıoğlu'nun (69), yerli ve milli biri kare pistonlu diğeri yuvarlık pistonlu olmak üzere iki araç motoru tasarlaması büyük ilgi gördü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın talimatı ile Avcıoğlu ile görüşüp, motor üzerinde inceleme yapan heyet, ön raporunda olumlu görüş bildirdi.
Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı yapıldı

Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı yapıldı

Güvenlik güçlerinin bomba atar ihtiyacının karşılanması için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen ihaleye katılan Konya'daki Akdaş Silah firması, üretimini tamamladığı "AK40-GL" bomba atarın ikinci partisini Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim etti.
12 taksitle satın alınabilecek 24 cep telefonu

12 taksitle satın alınabilecek 24 cep telefonu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), fiyatı 3.500 liranın üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilere yönelik dün vade sınırını 6 aydan 3 aya düşürdü. Buna karşılık çoğu aynı özelliğe sahip 3.500 liranın altındaki telefonlarda ise taksit sayısı 12 olarak devam edecek.
Eski model cipi off-road aracına dönüştürdüler

Eski model cipi off-road aracına dönüştürdüler

Trabzon'da girişimci Hasan ve Ferhat Aksoy, satın aldıkları eski model cipi, 250 bin liralık masrafla off-road aracına dönüştürdü. İki arkadaş, 'Hoyrat' adını verdikleri arazi aracıyla, Karadeniz'in zorlu coğrafyasında dere tepe demeden ilerleyerek adrenalin yaşıyor. Kışın yaylada mahsur kalanlara da yardım ettiklerini belirten Ferhat Aksoy, "Yolda aracımızı görenler fotoğraf çekilmek için durduranlar oluyor. Yaptığınız emeğin ilgi görmesi harika bir duygu. Her gören şaşkına dönüyor" dedi.
Türk bilim insanlarından lityum iyon pillerin ömrünü uzatan yöntem

Türk bilim insanlarından lityum iyon pillerin ömrünü uzatan yöntem

Türkiye'nin farklı üniversitelerinde görev yapan akademisyenler, 7 yıllık araştırma sonucu lityum iyon pillerin ömrünü uzatan yöntem geliştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Devrimin direksiyonuna geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Devrim'in direksiyonuna geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze'de "Bilişim Vadisi"nin resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programına katıldı. Fuaye alanında bulunan "Devrim" arabasını inceleyen Erdoğan, direksiyona geçti.
ODTÜde şekil değiştirebilen uçak kanadı yapıldı

ODTÜ'de şekil değiştirebilen uçak kanadı yapıldı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Yaman ve ekibi, Türkiye'de ilk defa şekil değiştirebilen göreve uyumlu uçak kanatları yapmayı başardı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAİ) ortaklığıyla hayata geçirilen TÜBİTAK projesi kapsamında şekil değiştirebilen kanat sistemi kullanılan uçak başarıyla uçuruldu.

Google çöktü kullanıcılar yeni arayışa girdi: İşte Google alternatifi en iyi 13 arama motoru

Google çöktü kullanıcılar yeni arayışa girdi: İşte Google alternatifi en iyi 13 arama motoru

ABD merkezli teknoloji devi Google ve servislerinde erişim sorunu yaşandı. Sorun kapsamında kullanıcılar arama motorunu kullanamadı. Google'ın çökmesinin ardından kullanıcılar yeni bir arama motoru arayışına girdi. İşte alternatif olacak birçok arama motoru...

Gazzeli mühendis çevre dostu briket üretti: İsrail ablukası altındaki Gazzeye taşıdı

Gazzeli mühendis çevre dostu briket üretti: İsrail ablukası altındaki Gazze'ye taşıdı

Gazzeli mühendis, atıklardan çevre dostu briket üretmeyi başardı. Metalürji ve Malzeme Mühendisi 48 yaşındaki Filistinli Husam el-Akra, Fransa'da aldığı eğitim ve edindiği tecrübeyi İsrail ablukası altındaki Gazze'ye taşıdı.
Kara Şahin Türk aklı ile uçacak

Kara Şahin 'Türk aklı' ile uçacak

Türk savunma sanayisi şirketleri tarafından yüksek yerlilik oranıyla üretilecek T70 Genel Maksat Helikopteri, 2020'de test uçuşlarına, 2021'de teslimata başlayacak.

Bayraktar TİHA Akıncının ilk uçuşu için hazırlıklar tamam

Bayraktar TİHA Akıncı'nın ilk uçuşu için hazırlıklar tamam

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2 modeliyle İHA-SİHA alanında kendini dünyaya kanıtlayan Baykar Makina, Akıncı TİHA ile bir üst lige çıkıyor. Türkiye'nin göklerdeki yeni gücü üzerinde çalışmalar tamamlandı. İlk uçuş denemesi için geri sayım başladı.
Ağacın sır yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı: İlk kez lüminesans tarihlendirme yöntemi kullanıldı

Ağacın 'sır' yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı: İlk kez 'lüminesans' tarihlendirme yöntemi kullanıldı

Ankara Üniversitesi nükleer fizikçileri, Muğla'nın Milas ilçesindeki bir zeytin ağacının yaşını, ilk kez "lüminesans'" tarihlendirme yöntemini kullanarak tespit etti. Ağacın köklerine yakın toprak numunelerin laboratuvar ortamında yapılan analizlerinde, ağacın 3 bin yıl önce dikildiği ortaya çıktı.
Türkiyenin ilk yerli otomobili Devrim 58 yaşında

'Türkiye'nin ilk yerli otomobili' Devrim 58 yaşında

"Türkiye'nin ilk yerli otomobili" olan ve üretilmesinin üzerinden 58 yıl geçen Devrim, Eskişehir'de sergilendiği fabrikada 20 ayda yaklaşık 250 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.