Terör örgütü YPG/PKK’nın Münbiç'te döşediği mayına basan iki kardeş öldü

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’nin kuzeyinde işgal ettiği Münbiç ilçesinde sivil yerleşim yerine döşediği mayına basan iki kardeş hayatını kaybetti. YPG/PKK, Münbiç’in Dadat köyünde Suriye Milli Ordusu’na karşı cephe hatlarına ve sivil yerleşimlerin bazı noktalarına el yapımı patlayıcı ve çok sayıda mayın yerleştirdi.

Haber Merkezi AA
Arşiv.

Ömer Abdullah (8) ve Abdullah Abdullah (10) isimli iki kardeş oyun oynadıkları sırada teröristlerin döşediği mayının patlamasıyla yaşamını yitirdi.

Türkiye ve SMO'nun Afrin ve Fırat'ın doğusunda YPG/PKK işgalindeki bölgelere gerçekleştirdiği Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarında çok sayıda mayın tespit edilerek imha edilmişti.

Tel Rıfatlılardan terör örgütü YPG/PKK'ya protesto
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK tarafından topraklarından zorla göç ettirilen Tel Rıfatlılar, Türkiye sınırında sığındıkları Azez ilçesinde YPG/PKK ve Beşşar Esed rejimini protesto ederek topraklarının terörden arındırılmasını istedi.
YPG/PKK'lı teröristlerin kazdığı tüneller havadan görüntülendi
Terör örgütü YPG/PKK, sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak için Suriye'nin kuzeyinde işgal ettiği Tel Rıfat ilçesi ve çevre köylerdeki yerleşim yerlerinde tünel kazıp silah saklıyor. Tel Rıfat ve çevresindeki köylerde tüneller kazan, bölgede silah ve tanklar saklayan terör örgütü havadan görüntüledi. Sivil köylerde kazdıkları tünellerin etrafındaki YPG/PKK'lı teröristler, kameralara yansıdı.