Bakan Nebati 'hazırlıklar başlatıldı' diyerek duyurdu: EYT için işverene kredi desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin kıdem tazminatı yüküne uygun finansman koşulları için KGF paketi konusunda hazırlıkların başlatıldığını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT ile emekli olacakların işverene oluşturacakları kıdem tazminatı yükünün Hazine Destekli KGF kefaleti ile karşılanması için kredi paketi çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

Bakan Nebati'nin açıklaması şöyle:

"Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız tarafından çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çerçevede, işverenlerimizin karşılaşacağı Kıdem Tazminatı yükünü, uygun finansman koşullarıyla Hazine Destekli KGF kefaleti ile karşılayabilecekleri bir kredi paketi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığımızca hazırlıklar başlatılmıştır."

FOTOĞRAF 10
AK parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten asgari ücret ve EYT açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik katıldığı canlı yayında milyonların merakla beklediği asgari ücret ve EYT'ye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. EYT'ye yönelik çalışmalarda sona gelindiğini söyleyen Çelik, asgari ücret konusunda vatandaşları rahatlatacak ifadeler kullandı.