Petrol Ofisi BP Türkiye'nin akaryakıt birimini satın alıyor

Petrol Ofisi'nden yapılan açıklamada şirketin BP Türkiye'nin akaryakıt operasyonlarını devralacağı açıklandı. Rekabet Kurumu'nun onayına tabi olan satışın 2024'te tamamlanması bekleniyor.

Haber Merkezi Diğer
Petrol Ofisi - BP Türkiye

Petrol Ofisi Grubu BP'nin Türkiye'deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.


BP'nin Türkiye pazarındaki BP Petrolleri A.Ş. ve BP Turkey Refining Limited şirketlerini kapsayan ve kapanışı düzenleyici kurumun onayına tabi olan işlemin bedeli açıklanmadı.


Petrol Ofisi Grubu'nun ana hissedarı Vitol'ün yönetim kurulu üyesi Chris Bake konuyla ilgili, "Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu'nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan ötürü son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye'nin geleceğine olan güvenimiz tam" ifadelerini kullandı.


Petrol Ofisi Grubu CEO'su Mehmet Abbasoğlu da; “Pazardaki gücümüzü daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı ve yeni ekip arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Rekabet Kurumu'nun onayına tabi olan satışın 2024'te tamamlanması bekleniyor.Bankacılık sektörünün kredi hacmi geçen hafta yaklaşık 11 trilyon 32 milyar lira oldu

Merkez Bankası'nın kasası doluyor: 40 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı

İpotekli konut satışında en düşük ikinci aylık rakam