Çalınan telefonunun yerini uygulama ile tespit eden adam hırsızı yakalayıp dövdü

Esenyurt’ta çaldıkları telefonu satmaya çalışırken sahibini dükkanda gören hırsızlar neye uğradığını şaşırdı. Cihazındaki uygulama ile yerini tespit eden telefon sahibi, hırsızlardan birini darp edip dükkanı da birbirine kattı. Yaşanan o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber Merkezi IHA
Esenyurt’ta çalınan telefonunun yerini uygulama ile tespit eden adam, hırsızı böyle dövdü

Olay, dün sabah saatlerinde Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Cengiz D. ve Cem D. isimli iki kardeş bir otomobilde gördükleri yaklaşık 40 bin TL değerindeki telefonu çaldı. Bir süre sonra telefon dükkanına giderek çaldıkları cihazı satmaya çalışan şahıslar, telefonun sahibinin aracıyla dükkanın önüne geldiğini görünce neye uğradığını şaşırdı.


Cihazındaki bir uygulama ile yerini tespit eden adam, araçtan inerek hırsızların üzerine yürüdü. Şahıslardan biri koşarak kaçarken diğer hırsız ise sinirli adam tarafından darp edildi.


O sırada dükkan sahibine de kızan adam tezgaha vurarak monitörü ve eşyaları fırlatıp zarar verdi. Olay sonrası ihbar üzerine dükkana polis ekipleri sevk edildi. Hırsızlardan Cengiz D. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.


Telefonun sahibi cihazını geri alırken hırsızlardan Cengiz D. tutuklanarak adliyeye sevk edildi. Yaşanan o anlar ise işyerinin güvenlik kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.Cengiz Kurtoğlu'nun cezası belli oldu: Üç yıla kadar hapsi isteniyordu

Van'daki Selçuklu Mezarlığı'nda 8 sandukalı mezar gün yüzüne çıkarıldı

Genç kızın feci ölümü: Randevusuna yetişmek isterken canından oldu