Çorum Kırkdilim T1 Tüneli'nde sona gelindi

Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu'ya bağlayan ve Çorum'da inşa edilen Kırkdilim Tünelleri'nin sonuncusunda yapılan çalışmalarda sona gelindiği ve 15 gün sonra ışık görüleceği açıklandı.

Haber Merkezi Diğer
Çorum

Ulaşımda bölgeleri birbirlerine yaklaştıran, kazaları en aza indiren ve akaryakıttan tasarruf sağlayan güvenli tünellerin yapımına devam ediliyor.

Kırkdilim Tünelleri'nin sonuncusu üzerinde çalışılıyor

Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu'ya bağlayan en önemli güzergahlar arasındaki Çorum'da inşa edilen Kırkdilim Tünelleri'nin sonuncusunda 15 gün sonra ışığın görülmesi planlanıyor.

Karayolları 7. Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Dinç, Kırkdilim'de yürütülen çalışmalar hakkında Çorum İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda bilgi verdi.

Proje kapsamında 3 çift tüp tünel yapılacak

Kırkdilim mevkisindeki yol ve tünel çalışmalarının Osmancık-Çorum kara yolundaki yaklaşık 9 kilometrelik alanı kapsadığını belirten Dinç, proje kapsamında toplam 4 bin 99 metre uzunluğunda 3 çift tüp tünel yapılacağını anlattı.

"15 gün sonra T1 Tüneli'nde ışık görmeyi hedefliyoruz"

AA'nın haberine göre, Dinç, "1.553 metre uzunluğundaki T3 Tüneli'nde kazı desteği ve nihai betonu tamamlandı. 1.157 metre uzunluğundaki T2 Tüneli'nde kazı desteği tamamlandı. Beton imalatında sona yaklaşıldı. Yaklaşık 15 gün sonra da T1 Tüneli'nde kazı desteğini bitirmeyi, ışık görmeyi hedefliyoruz." dedi.

FOTOĞRAF 12
Çorum'un bitki özleri kimya tesisinde işlenip 10 ülkeye ihraç ediliyor
Çorum'daki üç ortağın kurduğu firmada oje, krem ve otomobil torpido parlatıcısının da aralarında bulunduğu 200'ün üzerinde kimyasal ürün, yurt dışından talep görüyor.

Çorum'da hasta yakınının sağlık personelini darbettiği anlar kamerada
Çorum'da, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli tıbbı sekreter Mehmet Küçük, hasta yakını 5 kişinin uğradığı tekme ve yumruklu saldırısı sonucu yaralandı. Şüpheliler gözaltına alınırken, saldırı anı hastanenin güvenlik kameralarına anbean yansıdı.