Dört ilde PKK operasyonu: Aralarında HDP'li ilçe başkanının da bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı

Tekirdağ merkezli dört ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Tekirdağ, İstanbul, Van ve Ağrı'da 12 adrese yapılan baskınlarda, aralarında HDP Marmaraeğlisi İlçe Başkanının da olduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden DBP genel merkez meclis üyesi A.G., HDP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı R.U. ile C.Y. ve Ş.A., ‘Silahlı terör örgütü kurma yönetme ve üye olma’ ile ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’ suçlarından tutuklandı.

Haber Merkezi DHA
Tekirdağ merkezli dört ilde PKK operasyonunda dört tutuklama.

Tekirdağ merkezli dört ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden dördü tutuklandı.


Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü PKK/KCK'nın ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik soruşturması kapsamında, İstanbul ve çevre illerinden PKK/KCK terör örgütüne eleman temin edenlerle Tekirdağ'da örgütün şehir gençlik yapılanması alanında sorumlu olarak faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi. Aralarında, Tunceli- Pülümür karayolunda yol kesme ve yağma olaylarına katıldığı tespit edilen, örgüt içerisinde faaliyet yürütürken çeşitli terör olaylarına katılanlar ile ülke içinde ve dışında örgütsel çağrılar doğrultusunda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde örgüt propagandası yapıp slogan atanlar ve sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandası yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.


HDP'li ilçe başkanı tutuklandı


Tekirdağ, İstanbul, Van ve Ağrı'da 12 adrese yapılan baskınlarda, aralarında HDP Marmaraeğlisi İlçe Başkanının da olduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve pankartlar ele geçirildi.Tekirdağ’a getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden DBP genel merkez meclis üyesi A.G., HDP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı R.U. ile C.Y. ve Ş.A., ‘Silahlı terör örgütü kurma yönetme ve üye olma’ ile ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’ suçlarından tutuklandı. Diğer şüphelilerden 5’i hakkında adli kontrol şartı verilerek serbest bırakıldı.


MİT'ten nokta operasyon: 'Rozerin Şemzinan' etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK'da çözülme sürüyor: Teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

İkna çalışması sonucu teslim olan PKK'lı terörist ailesiyle buluşturuldu