Karadeniz’de dalgaların boyu üç metreye ulaştı

Ordu'da akşam saatlerinde şiddetli rüzgar sonrası denizde oluşan dev dalgalar korkuttu. Dalgaların boyu üç metreye ulaşırken iskeleye girişler tedbir amacıyla kısıtlandı.

Haber Merkezi İHA
Altınordu ilçesi sahil şeridinde dalgaların boyunun 3 metreye ulaştığı görüldü.

Ordu sahilinde denizdeki rüzgarın etkisiyle dev dalgalar oluştu. Altınordu ilçesi sahil şeridinde dalgaların boyunun 3 metreye ulaştığı görülürken, Rıhtım mevkisinde bulunan iskeleye giriş, muhtemel bir yaralanmanın önüne geçmek için Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından bariyerler ile kısıtlandı.

Deniz havası almak ve dolaşmak için iskeleye gelen vatandaşlar bu kadar şiddetli dalgaları yıllar sonra ilk kez gördüklerini söylediler.

Erdem Kahya isimli vatandaş yıllardır dalgaları bu kadar hırçın görmediğini belirterek, “Denizi bu halde görmeyeli çok zaman oldu. Biz olta balıkçılığı yapıyoruz ve denizin bu halde olması bizler için çok iyi değil ama doğa bu şekilde. Kolluk kuvvetleri de burayı insanların emniyeti için kapattılar ve biz de dalgaları izliyoruz. Neredeyse 4 yıldan bu yana böyle dalgalar görmedik, ilerleyen günlerde daha da artacak” dedi.

Emirhan Vayni isimli öğrenci dolaşmak için iskeleye geldiklerini ifade ederek, “Sürekli olarak geldiğimiz bir yer. Bugün geldik ama durum bu şekilde, kapatılmış. Ben ilk defa bu kadar dalga görüyorum” şeklinde konuştu.

Oğuz Karaman ise Gülyalı ilçesinden dolaşmak için rıhtım mevkisine geldiklerini, dalgaları bu kadar hırçın bir şekilde ilk kez gördüklerini ifade ederek, alınan tedbirlerin yerinde bir karar olduğunu aktardı.

FOTOĞRAF 8
Karadeniz’de dalgalar korkuttu: Şiddetli rüzgarla boyu üç metreye ulaştı
Ordu'da akşam saatlerinde şiddetli rüzgar sonrası denizde oluşan dev dalgalar korkuttu. Dalgaların boyu üç metreye ulaşırken iskeleye girişler tedbir amacıyla kısıtlandı.

FOTOĞRAF 22
Yüksekova'ya Meksikalı gelin: İşte mutlu çiftin tanışma hikayeleri...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden 20 yıl önce İstanbul'a yerleşen iç dekorasyon ustası Menaf Yeşil (41), hayatını Meksikalı iç mimar Paola Uyagdalina Vıveros Guriel (32) ile birleştirdi. Yaklaşık 2 ay önce ağabeyini kaybettiği için ailesini isteği üzerine memleketinde sade bir düğünle dünyaevine giren Yeşil ve Guriel, bir süreliğine Meksika'da yaşayacak. Guriel, Yüksekova'yı çok sevdiğini, en kısa zamanda eşinin memleketine dönüş yapacaklarını söyledi.