Meteorolojiden İstanbul'a uyarı! Çanakkale, Zonguldak, Balıkesir, İstanbul hava durumu

Meteorolojiden İstanbul için yeni uyarı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerini açıkladı. İstanbul'da bugün akşam saatlerinde ara verecek yağışların perşembe günü öğle saatlerinde tekrar başlaması ve akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek cuma günü öğleden sonraki saatlere kadar aralıklı olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İstanbul için yeni yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu tahminlerine göre, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde devam eden yağışların hafta sonuna kadar etkisini arttırarak aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

  • Yarın Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Akdeniz kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlı geçeceği öngörülüyor. Cuma günü ise Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  • Yağışların, perşembe günü Marmara'nın doğusu, Çanakkale'nin iç ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinde, cuma günü, Marmara'nın doğusu ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İstanbul için uyarı yapıldı

  • İstanbul'da bugün akşam saatlerinde ara verecek yağışların perşembe günü öğle saatlerinde tekrar başlaması ve akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek cuma günü öğleden sonraki saatlere kadar aralıklı olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

5 günlük İstanbul hava durumu

Rüzgarın, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yağış alan bölgelerde zaman zaman yağışla birlikte kuvvetli rüzgar görülmesi beklenmektedir.

Yağışların, 15 Eylül Cumartesi günü kuzey kesimlerde devam etmesi ve diğer kesimlerde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, yarın iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, cuma günü iç kesimlerde, cumartesi günü ise doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

5 günlük Ankara hava durumu

5 günlük Çanakkale hava durumu

5 günlük Balıkesir hava durumu