Nusret restoranına saldırmışlardı! Bakan Yerlikaya paylaştı: 'Mahzen' operasyonunda beş kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Beşiktaş'taki Nusr-Et'e yapılan silahlı saldırının organize suç örgütü elebaşı Barış Boyun ve Volkan Reçber’in talimatıyla düzenlendiğini bildirdi. Söz konusu saldırı eyleminin ardından beş kişi yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonun detaylarını paylaştı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beşiktaş Etiler'de Nusret Gökçe'ye ait 'Nusr-et' isimli restoranda 2 farklı tarihte yapılan silahlı saldırı ile ilgili geniş çağlı inceleme başlattı.

Saldırının arkasından suç örgütü elebaşı çıktı

Yapılan çalışmalar neticesinde saldırıyı motosikletli 2 kişinin gerçekleştirdiği belirlendi. Ekipler çalışmaların devamında yurt dışında bulunan ve firari olarak aranan organize suç örgütü lideri Barış Boyun'un, yine yurt dışında olan firari suç örgütü lideri Volkan Reçber'e saldırıyı gerçekleştirmeleri için talimat verdiğini, bunun üzerine Reçber grubunun saldırıyı gerçekleştirdiğini belirledi. Ekipler bunun üzerine tespit ettikleri şüphelilerin adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 4 adet ruhsatsız tabanca, Çok sayıda fişek, çelik yelek ve kar maskesi ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya paylaştı

Operasyonla ilgili detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaştı. Yerlikaya "Halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı operasyonlarımız şafak sökerken de gün batarken de kararlılıkla devam edecek. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Yurt dışında firari olarak bulunan elebaşı Barış Boyun'un yine yurtdışında firari olarak bulunan elebaşılığını Volkan Reçber'in yaptığı organize suç örgütüne, Beşiktaş'ta bulunan “Nusr-Et" isimli iş yerine yönelik motosikletli 2 şahıs tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı eyleminin talimatını vermesi üzerine, Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin eylemi gerçekleştirdikleri tespit edildi" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Bakan Yerlikaya duyurdu: 81 il valiliğine seçim tedbirleri genelgesi gönderildi

GÜNDEM
Bakan Yerlikaya hainlerle mücadelede kararlılığı vurguladı: Terör örgütlerinin nefesini kesiyoruz

GÜNDEM
Şişli'de trafik magandası terörü! Aracın kaputuna sıçrayıp yumruk atmıştı: Bakan Yerlikaya yakalandığını açıkladı