Sel felaketinin yaşandığı Bartın’da dikkat çeken karar: Denize girmek yasaklandı

Sel ve taşkınların yaşandığı Bartın’da deniz suyu kalitesinin olumsuz etkilenebileceği değerlendirilerek, halk sağlığının korunması, bulaşıcı hastalıklar ve salgınların önlenmesi amacıyla üç plajda denize girmek yasaklandı.

Haber Merkezi İHA
Bartın’da 3 plajda denize girmek yasaklandı

Kuvvetli sağanak yağışlar sonrası taşkın ve sellerin yaşandığı Bartın’da; Ulus Çayı, Kozcağız Çayı ve Arıt Çayı’nın birleştiği Bartın Irmağı’ndaki çamurlu sular Boğaz mevkiinden Karadeniz’e döküldü.

Deniz yüzeyinde oluşan çamur tabakasıyla birlikte selin sürüklediği çöpler de kıyılara vurdu.

Deniz yüzeyi ve sahillerde yaşanan kirliliğin ardından Bartın’da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında 3 plajda denize girmek 3 gün süreyle yasaklandı.

Kararda sel felaketinin ardından deniz suyu kalitesinin olumsuz yönde etkilenebileceği ifade edilerek, “Halk sağlığının korunması, bulaşıcı hastalıklar ve salgınların önlenmesi amacıyla İnkumu, Tarlaağzı ve Gömü plajlarında tedbiren 02-03-04/07/2022 tarihlerinde 3 gün süreyle denize girilmemesine karar verilmiştir” denildi.

FOTOĞRAF 7
Bartın'da yaralar sarılıyor: Sel sularının çekildiği kent havadan görüntülendi
Bartın'da iki gündür etkili olan yağışlar sonrası meydana gelen sel suları yağışların durmasıyla birlikte çekilmeye başlandı. Sular altındaki konutlar havadan dron böyle görüntülendi.

GÜNDEM
Valilik açıkladı: Bartın'da sel riski nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanlarına idari izin

GÜNDEM
Kastamonu, Bartın, Sinop ve Zonguldak'ta sel felaketi: Köprüler yıkıldı, evleri su bastı! Uyarılar peş peşe geldi