Teknopark İstanbul'da yönetim kurulu değişti

Prof. Dr. Metin Yerebakan'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Teknopark İstanbul'da yönetim kurulu kadrosu değişti. Figen Kılıç ve Hakan Altınay ile birlikte Varaka Kâğıt Sanayi A.Ş.’de Ar-Ge Direktörü olarak görev yapan Prof. Dr. Arif Karademir de Teknopark İstanbul'da yönetim kurulu üyesi olarak yerini aldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Teknopark İstanbul

Teknopark İstanbul yönetim kurulu, ekibe dahil olan üç yeni isim ile kadrosunu güçlendirdi.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Metin Yerebakan'ın yürüttüğü Teknopark İstanbul'da yönetim kurulu kadrosu değişti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürüttüğü, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in ve İstanbul Ticaret Odası (Takım Tezgâhları ve Otomasyon Komitesi) Komite ve Meclis Üyesi Dr. Mehmet Akif Özyurt'un Yönetim Kurulu Üyesi olduğu kadroya Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Figen Kılıç, Hakan Altınay ve Albayrak Holding bünyesinde bulunan Varaka Kâğıt Sanayi A.Ş.’de Ar-Ge Direktörü olarak görev yapan Prof. Dr. Arif Karademir dahil oldu.

Prof. Dr. Arif Karademir kimdir?

Karademir'in başarılı kariyeri ise dikkat çekti.

2001 yılında Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi’nde göreve başlayan Karademir çok sayıda bilimsel proje, sanayi danışmanlıkları ve Ar-Ge çalışmalarında yönetici ve araştırmacı olarak yer aldı.

TÜBİTAK, NATO B2, Erasmus ve diğer projeler kapsamında çok sayıda ülkeye proje çalışmaları ve konferans sunumları çerçevesinde çalışma ziyaretleri yapan Karademir, ulusal projeler yanında AB Çerçeve projelerinde de hakem ve danışman olarak görevler aldı.

2006 yaz döneminde üç ay Kanada’da University of New Bruswick, Limerik Pulp and Paper Centre’de Kanada araştırma bursu ile bilimsel çalışmalar yapan Karademir, KSÜ’de ÜSKİM (Üniversite Sanayi Kamu İşbirliği Merkezi) Merkezi Laboratuvar projesinde, yazılım, kurulum ve devreye alma süreçlerinde aktif sorumluluk aldı.

Sekiz yıllık akademik kariyere sahip

Birçok alanda başarılı bir geçmişe sahip olan Karademir, akademik kariyeri ile de adından söz ettiriyor.

2012 yılında Bursa Teknik Üniversitesi’ne gelen Karademir, Yüksekokul Müdürlüğü, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulunarak genç üniversitenin yapılanmasına destek verdi. Prof. Dr. Arif Karademir, 1 Kasım 2014 ile 24 Aralık 2022 tarihleri arasında iki dönem olmak üzere toplam 8 yıl 2 ay Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüttü.

Karademir, çalışma arkadaşlarıyla birlikte genç üniversitenin yapılanması sürecinde kamulaştırma işlemleri, inşaat projeleri, TTO/Teknokent kurulması, tüm bölümlerde uzun dönem tam zamanlı iş yeri staj uygulaması (İMEP) gibi altyapı, üstyapı, bilimsel ve araştırma temelli projeleri de yönetmiştir.