|

CANLI İZLE! Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nden CANLI izle!

CANLI İZLE! Yenikapı miting alanından ilk görüntüler ve CANLI görüntüleri izlemek için haberimizin detayına bakınız. Yenikapı miting alanında saat 17.00'de başlaması planlanan Demokrasi ve Şehitler Mitingi için katılımcılar sabahın erken saatlerinde alana gelmeye başladı. 15 Temmuz darbe girişiminde halkın tek yürek olup darbeye karşı direnmesi ile darbe girişimi püskürtüldü. Tüm siyasi partilerin ve sanatçıların da katılacağı dev Yenikapı mitinginde milli irade vurgusu yapılacak. Yenikapı mitingini CANLI izlemek için haberimize bakınız.

Yeni Şafak
15:38 - 7/08/2016 Pazar
AA

CANLI İZLE! Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nden CANLI görüntüler! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmaları CANLI olarak yayınlanacak. Milli birlik, beraberlik ve milli irade vurgusunun yapılacağı dev Yenikapı mitingi CANLI olarak haberimi üzerinden yayınlanacak.Polisin trafiğe kapattığı caddelerden yürüyerek gelen vatandaşlar, güvenlik kontrol noktasına kurulan metal dedektörleri ve xray cihazlarıyla arandıktan sonra miting alanına alındı. Sıcak hava nedeniyle mitinge katılan vatandaşlar için alanın çeşitli bölgelerine koliler halinde içme suyu yerleştirildi. Arama noktasının hemen arkasında da Türk bayrakları dağıtıldı. Sahnenin sol tarafında kalan basın platformunun hemen önüne geniş bir protokol alanı oluşturulurken sahnenin her iki yanına da Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dev posterlerinin asıldığı görüldü. Ayrıca basın plantformunun hemen üstüne 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların isimlerinin yazıldığı her iki yanına da "Vatan size minnettardır" notunun yazıldığı pankart asıldı. Dev Yenikapı mitingi tüm kanallardan canlı olarak yayınlanacak.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizi kıskandılar, bizi kıskanıyorlar. Bizi, Türkiye'yi küçültmek istediler. Türkiye'yi bölmek istediler. Ama onlar küçültmek istedikçe, bölmek istedikçe, Türkiye büyüdü, büyümeye devam ediyor" dedi.Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Çetin Can'ın Sarıyer Derbent Mahallesi'n'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Erdoğan'nı evin önünde coşkulu bir kalabalık bekledi. Ziyaretin ardından kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Erdoğan, konuşmasına, "FETÖ'nün askeri elbise giymiş bu terör örgütünün ülkemizdeki darbe girişimini sizler engellediğiniz için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum" diyerek başladı.Şu ana kadar 240 şehit, 2 bin 200'e yakın gazi olduğunu belirten Erdoğan, "Unutmayın şehitlik sıradan bir vaka değildir. Onlar diridirler, ama bilemezsiniz. Şu anda Çetin ölmedi, aramızda. Onlar en yakın makamda sevgili peygamberimizin" dedi.

Türkiye'yi bölemeyeceklerini, bu milleti parçalayamayacaklarını ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Milletime inanıyorum. Milletime güveniyorum. Milletimi meydanlara davet ettiğim o gece, havalimanlarına davet ettiğim o gece, 3 saat içerisinde meydanları 10 binlerin 100 binlerin milyonların doldurduğu o gece bir darbeler tarihidir. Ve siz o tarihi tam tersine çevirdiniz. Püskürttünüz ve yeni bir tarih yazdınız. Dünya bunu okuyacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde bir şehit diyecekler ve onunla anılacaktır. Kardeşlerim, bizi kıskandılar, bizi kıskanıyorlar. Bizi, Türkiye'yi küçültmek istediler. Türkiye'yi bölmek istediler. Ama onlar küçültmek istedikçe , bölmek istedikçe, Türkiye büyüdü, büyümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanınız, Allah'tan başka hiçbir gücün huzurunda eğilmedi, eğilmez. Sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz.""Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" diyen Erdoğan, "Bizim bir 'Rabia'mız var. Nedir bu 'Rabia'mız? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet diyorum. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Arabıyla 80 milyon biz tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tek bayrak. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Az önce şehidimiz Fatih'in evindeydik ve Fatih'in göğsündeki kana bulanmış bayrağı gördük, hakiki olarak kan. İşte bu bayrağın rengi şehidimizin kanından. Hilal bağımsızlığımız ifadesi." şeklinde konuştu. Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nden CANLI görüntüleri haberimizde sizlerle paylaştık.

Bu toprakların şehitler sayesinde vatan yapıldığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:"Paralel. Ne demek o? İşte o paralel devleti kurmak için 40 yılı aşkın zamandır çalıştılar. Askerimizin içerisinde bir azınlık, bu alçaklara uydu. Şimdi hepsi de toparlanıyor. Bu pisliği askerimizin içinden temizleyeceğiz ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz o tertemiz yapısına yeniden kavuşsun. Şu anda bunu yapıyoruz, bunu yapacağız. Ne kadar, bu vatana, bu orduya ihanet eden varsa bunları temizliyoruz, polisimizin içinde ne kadar varsa temizliyoruz, yargıda ne kadar varsa temizliyoruz, devletin kurumlarında ne kadar varsa temizliyoruz, ayıklıyoruz."Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları yarın Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne davet etti. Erdoğan, konuşmasının ardında bazı vatandaşlarla sohbet etti. Bu arada şehidin bulunduğu sokağa büyük Türk bayrağı asılırken, kalabalık sloganlar attı ve tekbir getirdi. Yenikapı mitingi CANLI İZLE!#Demokrasi ve Şehitler Mitingi
#Yenikapı
#Miting
#Darbe girişimi
8 yıl önce