|

3 yaşındaki çocuk hayata böyle tutundu

Kolombiya'da kanalizasyon çukuruna düşen 3 yaşındaki çocuk, 24 saat boyunca bir tahta parçasına tutunarak hayatta kaldı. Çocuğun kurtarılmadan önceki ölüm kalım savaşı saniye saniye görüntülendi.

00:00 - 20/07/2012 Cuma
Güncelleme: 09:16 - 20/07/2012 Cuma
Yeni Şafak
3 yaşındaki çocuk hayata böyle tutundu
3 yaşındaki çocuk hayata böyle tutundu

Olay, dün ülkenin kuzeyindeki Barranquilla kentinde meydana geldi. 2 kardeşi ile oyun oynadığı inşaat bölgesinde kanalizasyon çukurunun kapağını kaldırmaya çalışan 3 yaşındaki Jeampier Silvera Arteta, dengesini kaybedip çukura düştü. Gözden kaybolan Arteta, boyundan çok daha derin olan atık su ile dolu kuyuda bir tahta parçasına tutunmayı başararak boğulmaktan kurtuldu.


Kurtarma ekipleri, onlarca metre uzaklıkta üzeri kapalı başka bir kanalizasyon çukurunun kapağını kaldırdıklarında küçük çocukla karşılaştı. Şaşkına dönen ekipler, yaklaşık 24 saattir bir tahta parçasına tutunarak hayatta kalmaya çalışmaktan yorgun düşen çocuğu çıkardı. Güçlükle nefes alan Jeampier Silvera Arteta, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.


Kurtarma görevlisi, “Çok yoğun bir aramaya giriştik. Tanrı'ya şükür onu bulduk. Zaten kanalizasyonları aramıştık ancak ilk seferde onu bulamamıştık. Tanrı'ya şükür, ikinci kez baktığımızda oradaydı” açıklamasını yaptı.
12 yıl önce