|

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye ile diyalog sürmeli

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, Türkiye ile diyaloğun sürmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'ye karşı ülkesinin çirkin tavrını görmezden gelen Gabriel, "Türkiye dünya üzerinde yer değiştirmeyecek. Komşu ülkeyle ilişkilerimizi düzeltmeliyiz" dedi.

Yeni Şafak
10:17 - 24/03/2017 Cuma
Güncelleme: 19:11 - 24/03/2017 Cuma
DHA
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve  Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel.
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel.

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile diyaloğun sürmesinden yana olduğunu söyledi.Gabriel, Atinada Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durdurulması yönündeki çağrıları eleştirdi.Dış politikada uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini kaydeden Gabriel, düşmanca tavırlarını görmezden gelerek "Türkiye'yi gittiği yolun yanlış olduğu konusunda ikna etmek için her şeyi yapmalıyız. Zor da olsa, Türkiye ile diyalog kapılarını açık tutmak için ne yapıyoruz? sorusunun yanıtını aramalıyız" ifadelerini kullandı."Türkiye, dünya üzerinde yer değiştirmeyecek"


Hayal kırıklığı ve kızgınlıkla tüm diyalog kapılarını kapatmanın yanlış olacağını" belirten Alman Dışişleri Bakanı, Bu komşu ülkeyle ilişkilerimiz nasıl olacak? Türkiye dünya üzerinde yer değiştirmeyecek dedi. Gabriel, Türkiye ile diyalogun sürmesi gerektiğini söyledi.


#Sigmar Gabriel
7 yıl önce