Dünya Burkina Fasodaki saldırıda ölenlerin sayısı 79a ulaştı

Burkina Faso'daki saldırıda ölenlerin sayısı 79'a ulaştı

Burkina Faso'nun Sahel bölgesinde düzenlenen silahlı saldırıda ölen sivillerin sayısı 79'a ulaştı. Ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edildi

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Burkina Fasodaki saldırıda ölenlerin sayısı 79a ulaştı
Burkina Faso'daki saldırıda ölenlerin sayısı 79'a ulaştı

Hükûmetten yapılan açıklamada, cumartesiyi pazara bağlayan gece Seytenga ilçesine kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 79'a çıktığı kaydedildi.

Ölü sayısı daha önce 50 olarak açıklanmıştı.

Öte yandan, Burkina Faso'daki askeri geçiş sürecinin cumhurbaşkanı Yarbay Paul-Henri Damiba, saldırı nedeniyle 14 Haziran 00.00'dan başlayarak 72 saatlik ulusal yas ilan etti.

Seytenga ilçesinde 9 Haziran'da düzenlenen terör saldırısında 11 jandarma yaşamını yitirmişti.

Komşu ülke Mali'deki El Kaide ve DEAŞ bağlantılı terörist gruplar, 2015'ten bu yana Burkina Faso'nun kuzeyinde ve doğusunda sık sık saldırı düzenliyor.

Hükûmet verilerine göre, saldırılarda, 2015'ten 2021 Aralık'a kadar 600'ü güvenlik gücü olmak üzere 2 bin kişi yaşamını yitirdi.

Burkina Faso’da katliam: En az 30 kişi hayatını kaybetti
DÜNYA
Burkina Faso’da katliam: En az 30 kişi hayatını kaybetti

İngiltere'de ülke genelini kapsayan sıcak hava dalgasına ilişkin
Dünya

İngiltere'de ülke genelini kapsayan sıcak hava dalgasına ilişkin "üçüncü derece sıcaklık" uyarısı yapıldı

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansınca (UKHSA) yayımlanan üçüncü derece sıcaklık uyarısı 14 Ağustos'a kadar sürecek. Ülkenin bazı bölgelerinde sıcaklığın 35 santigrat dereceye çıkması bekleniyor.
Dört yaşındaki çocukta maymun çiçeği tespit edildi
Hayat

Dört yaşındaki çocukta maymun çiçeği tespit edildi

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya’da 4 yaşındaki bir çocukta maymun çiçeği virüsü tespit edildiğini duyurdu.

Dünyada hızla artan maymun çiçeği virüsü Almanya’da çocuklara da sıçradı. Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, Pforzheim kentinde enfekte olan 2 yetişkin ile yaşayan 4 yaşındaki bir kız çocuğunda maymun çiçeği virüsünün tespit edildiği bildirildi

ABD'de tarım dışı verimlilik ikinci çeyrekte beklenenden az düşüş gösterdi
Dünya

ABD'de tarım dışı verimlilik ikinci çeyrekte beklenenden az düşüş gösterdi

ABD'de tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,6 azalarak beklenenden az düşüş gösterirken, birim emek maliyeti yüzde 10,8 artarak beklentileri aştı. ABD Çalışma Bakanlığı, nisan-haziran dönemine ilişkin tarım dışı iş gücü verimliliği ve birim emek maliyeti verilerini açıkladı. Buna göre, ülkede tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 4,6 azaldı. Söz konusu veriye ilişkin piyasa beklentisi, yüzde 4,7 azalması yönündeydi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.