|

Ermenistan'da ipler kopuyor: Muhalif lider taraftarlarını sokağa çağırdı

Ermenistan'da ipler kopma noktasında geldi. Ermenistan parlamentosundaki oylamada başbakan seçilemeyen muhalif hareketin lideri Paşinyan, taraftarlarından sabah itibariyle ülkede genel greve gidilmesini ve havaalanı dahil bütün yolların kapatılmasını istedi.

Yeni Şafak
22:17 - 1/05/2018 Salı
Güncelleme: 08:30 - 2/05/2018 Çarşamba
AA
Ermenistan'da sular durulmuyor.
Ermenistan'da sular durulmuyor.

Ermenistan’da parlamentoda yapılan başbakanlık seçimini kazanamayan muhalif hareketin lideri Nikol Paşinyan, iktidara tepki olarak ülke genelinde greve gidilmesi, havaalanı yolları, caddeler ve metroların kapatılması çağrısında bulundu.


Ermeni halkının şu anda en parlak dönemini yaşadığını dile getiren Paşinyan, iktidara cevap olarak eylem planlarını açıkladı. Paşinyan, “Yarın bütün Ermenistan’da genel grev ilan ediyorum. Yarın 08.15’ten itibaren ne kapatabilirsek, bütün Ermenistan caddelerini, metroları, havaalanı yollarını kapatıyoruz. Başbakan adayı olarak bütün devlet görevlilerine sesleniyorum, grev ilan ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

  • Paşinyan, verdikleri mücadeleden bir milimetre daha geri adım atmayacaklarını ifade ederek, güvenlik güçlerinin eylemcilere müdahale etmemesini ve onlara katılmasını istedi.

Ermenistan Parlamentosu'nda düzenlenen özel oturumda yapılan başbakanlık seçimine tek aday olarak katılan muhalif hareketin lideri Paşinyan, gereken 53 oyu alamamış ve başbakan seçilememişti.


#Ermenistan
#Nikol Paşinyan
6 yıl önce