Dünya Güney Kore yasta Seul Belediye Başkanı Park Won-soon ölü bulundu

Güney Kore yasta: Seul Belediye Başkanı Park Won-soon ölü bulundu

Güney Kore'de ailesinin polise kayıp ihbarı yaptığı Seul Belediye Başkanı Park Won-soon ölü bulundu. Park'ın kızı, yerel saatle 17.17'de polise ihbarda bulunarak, babasının "4-5 saat önce vasiyet benzeri mesaj bırakarak evden ayrıldığını ve telefonunun kapalı olduğunu" bildirmişti.

Haber Merkezi AA
 Park Won-soon
Park Won-soon

Güney Kore'de Seul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Park'ın cesedinin kentin kuzey bölgesinde bulunduğu belirtildi. Açıklamada, Belediye Başkanı'nın ölüm sebebine ve olayın detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

  • Park'ın kızı, yerel saatle 17.17'de polise ihbarda bulunarak, babasının "4-5 saat önce vasiyet benzeri mesaj bırakarak evden ayrıldığını ve telefonunun kapalı olduğunu" bildirmişti.

Belediye Başkanı Park'ı, telefon sinyalinin en son tespit edildiği Sungbuk Mahallesi'nde arayan emniyet birimleri, dronelar ve iz süren köpeklerin kullanıldığı arama operasyonu başlatmıştı.

Park, 2011'den bu yana Seul Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Koronavirüsün ilk çıktığı Çin'de 9 yeni vaka görülürken Güney Kore'de 50 yeni pozitif vaka tespit edildi
KORONAVİRÜS
Koronavirüsün ilk çıktığı Çin'de 9 yeni vaka görülürken Güney Kore'de 50 yeni pozitif vaka tespit edildi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.