DünyaGüney Koreye sığınmak isteyen asker vuruldu

Güney Kore’ye sığınmak isteyen asker vuruldu

Silahtan arındırılmış bölge Panmunjom üzerinden Güney Kore’ye kaçmakta olan Kuzey Koreli bir asker vurularak dirseğinden ve omzundan yaralandı. Yaşanan olay sonrası Güney Kore ordusu, Kuzey Kore’nin asker kaçırma provokasyonuna karşı alarm seviyesini yükselttiğini bildirildi.

Haber MerkeziIHA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Kuzey Koreli bir asker, sınır bölgesi Panmunjom’da ateşkes alanı olan Silahtan Arındırılmiş Bölge’den geçerek Güney Kore’ye kaçarken vuruldu.

Silahtan Arındırılmış Bölge Genel Sekreteri, Güney Kore’ye kaçan bir askerin silahtan arındırılmış bölge Panmunjom üzerinden Güney Kore’ye kaçtığını söyledi. Genel Sekreter, askerin Kuzey Kore kuvvetleri tarafından kaçtığı sırada vurulduğunu bildirdi.

Askeri bir yetkili, "Bugün öğleden sonra Kuzey Koreli bir asker, Silahtan Arındırılmış Bölge’nin kuzey tarafındaki askeri karakoldan Güney Kore yönüne geçti. Askerler, kaçan askeri Güney Kore sınırları içerisine aldı” dedi. Yetkili, Kuzey Koreli askerin dirseğinden ve omuzundan ağır yaralandığını, Silahtan Arındırılmış Bölge’nin Güney sınırına yaklaşık 50 metre kala kanamadan dolayı bayıldığını söyledi. Kimliği bilinmeyen Kuzey Koreli askerin BM ordusuna ait bir helikopterle Güney Kore’ye götürüldüğü bir hastanede tedavi altına alındığını bildirildi. Askerin hayati tehlikesi olup olmadığı henüz bilinmiyor.

REKLAM

Olay sonrasında Güney ve Kuzey Kore arasında silahlı bir çatışma yaşanmadığı belirtilirken Güney Kore ordusu, Kuzey Kore’nin asker kaçırma provokasyonuna karşı alarm seviyesini yükselttiğini bildirildi.

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu
Spor

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu

Süper Lig'in lideri Başakşehir, Bayern Münih'le Beşiktaş arasında oynanacak mücadele öncesinde dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…