Dünya İki yıl boyunca boynunda araba lastiğiyle dolaştı Sevimli geyik özgürlüğüne kavuştu

İki yıl boyunca boynunda araba lastiğiyle dolaştı: Sevimli geyik özgürlüğüne kavuştu

ABD'deki ormanlık alanda iki yıl boyunca boynunda araç lastiğiyle dolaşan geyik şans eseri fark edildi. Ekipler tarafından yapılan operasyonla özgürlüğüne kavuşan geyiğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yetkililerden Scott Murdoch, "Geyiği bulmak ve ona yaklaşmak zordu." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İki yıl boyunca boynunda araba lastiğiyle dolaştı: Sevimli geyik özgürlüğüne kavuştu
İki yıl boyunca boynunda araba lastiğiyle dolaşan geyik kurtarıldı.

ABD'de geyiği, ilk olarak 2019'da Colorado Parkları ve Yaban Hayatı'nda (CPW) görevli memur Scott Murdoch fark etti. Murdoch, "Geyiği bulmak ve ona yaklaşmak zordu." dedi. Çeşitli noktalara kurulan kameralar sayesinde hayvanın kullandığı güzergah tespit edildi.

İKİ YIL BOYUNCA LASTİKLE YAŞADI

Yaban hayatı yetkilileri, hayvanı iki yıl boyunca izledi ve lastiğin yeme ve içme kabiliyetini etkilemediğini gördü. Ancak yetkililer, 4 yaşındaki geyiğin ağaç dallarına, çitlere ve başka bir geyiğin boynuzlarına dolanmasından endişe ettiklerini söyledi.

BOYNUZLARINI KESİP LASTİĞİ ÇIKARDILAR

CNN International'ın haberine göre, geyiği sakinleştiren ekipler, hayvanın boynuzlarını keserek lastiği çıkarmayı başardı.

"Kesinlikle kolay değildi." diyen Murdoch, lastiği kesme işleminin tehlikeli olabileceğini belirterek, bunun yerine söz konusu işlemi uygulamaya mecbur kaldıklarını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.