Dünya İran mezhepçiliği körüklüyor

İran mezhepçiliği körüklüyor

28. Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Ürdün'de Suudi Arabistan Kralı Selman ile Ürdün Kralı 2. Abdullah ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası yapılan açıklamada Suudi Arabistan ve Ürdün, İran'ı "mezhepçilik fitnesini körükleme ve terörü desteklemekle" suçladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İran mezhepçiliği körüklüyor
Suudi Arabistan Kralı Selman, bugün başlayacak 28. Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak amacıyla geldiği Ürdün'de resmi temaslarda bulunmuştu.
Suudi Arabistan ve Ürdün'ün İran'ı "bölge ülkelerinde mezhepçilik fitnesini körükleme ve terörü desteklemekle" suçladığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'in, 28. Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Ürdün'deki 2 günlük resmi ziyaretin ardından ortak açıklama yayımlandı.

Açıklamada, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Kral Selman'ın başkent Amman'da gerçekleşen görüşmesinde, Suriye, Libya ve Yemen krizlerinin ele alındığı belirtildi. Bu ülkeler için siyasi çözüm konusuna vurgu yapılan görüşmede ayrıca Arap ve İslam ülkelerinin birlik içinde olması temenni edildi.

İkilinin ortak açıklamasında, "fitne ve mezhepçiliği körüklemenin yanı sıra terörü desteklemekle" suçlanan İran'ın, bölge ülkelerinin iç işlerine müdahalesinden endişe duyulduğu kaydedildi.

Suudi Arabistan Kralı Selman, bugün başlayacak 28. Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak amacıyla geldiği Ürdün'de resmi temaslarda bulunmuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.