Dünya İran Türkiyenin yanında

'İran Türkiye'nin yanında'

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD yaptırımları karşısında Türkiye'nin yanında olduklarını söyledi. Kasımi, "Milletlerin iradesi, zorbalık ve tehditlerle değiştirilemez" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD'nin Türkiye aleyhinde izlediği politikaları eleştirerek, Türkiye için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

  • İran devlet televizyonuna konuşan Kasımi, "Türkiye ve Türk halkı, dışarıdan kontrol edilen baskılar karşısında başarılı olabilir" dedi.

Son günlerde yaşananlara ilişkin Kasımi, ABD yaptırımları karşısında Türkiye'nin yanında olduklarını söyledi. Türkiye ile İran'ın birbiriyle iyi birer dost olabileceğini belirten Kasımi şöyle konuştu:

Milletlerin iradesi, zorbalık ve tehditlerle değiştirilemez.

Kasımi, İran'a komşu olan diğer devletlerin de İran'ı yanlarında hissetmeleri gerektiğini belirterek, bölge ülkeleri arasında işbirliğinin önemine değindi.

İran'da çatışma: 11 ölü
DÜNYA
İran'da çatışma: 11 ölü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.