Dünya İsrail polisi haber takibi yapan gazetecilere saldırdı

İsrail polisi haber takibi yapan gazetecilere saldırdı

İsrail polisi, Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere yönelik saldırıları görüntülemeye çalışan gazetecileri hedef aldı.

Haber Merkezi DHA
İsrail polisi haber takibi yapan gazetecilere saldırdı
İsrail polisi haber takibi yapan gazetecilere saldırdı.

İsrail işgalindeki Kudüs'te gerilim sürüyor. İsrail güçleri, Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere saldırmaya devam ediyor. İsrail polisi mahalleden zorla tahliye edilmek istenen Filistinlilere destek için toplanan kalabalığı görüntülemek isteyen gazetecilere saldırdı. İsrail polisinin uyarılarına karşılık veren bir gazeteci ise göz altına alındı. O anlar gazeteciler tarafından cep telefonu ile kayda alındı.


FİLİSTİNLİLERE YÖNELİK KUDÜS’TEKİ SALDIRILAR
Öte yandan, İsrail güçleri, Kadir Gecesi'nde de teravih namazını kılmak için Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere müdahale etmiş, çıkan olaylarda 90 Filistinli yaralanmıştı. İsrail güçleri, Filistinlileri dağıtmak için plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası kullanmış, Filistinliler ise güvenlik güçlerine taş, şişe ve havai fişeklerle karşılık vermişti.

İşgalciler, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ateş açtı
OYNAT 00:57
İşgalciler, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ateş açtı
İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde işgalciler, Filistinlilere tabancayla ateş açtı.

İsrail, Gazze'deki
OYNAT 00:47
İsrail, Gazze'deki "Hükümete ait Ensar kompleksi" binasını vurdu
İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ediyor. Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde Gazze'deki ''Hükümete ait Ensar kompleksi'' düzenlenen hava saldırıları sonucu tamamen yıkıldı.

Ürdünlüler sınıra gelerek Filistin'e destek gösterisi düzenledi
OYNAT 00:29
Ürdünlüler sınıra gelerek Filistin'e destek gösterisi düzenledi
Ürdün'de çok sayıda kişi Filistinlilere destek vermek için sınıra gelerek gösteri düzenledi. Sınır kapılarının açılmasını ve Filistinlilere destek vermelerine izin verilmesini talep eden göstericiler, Filistinlilerle kendilerinin tek millet olduğu yönünde sloganlar attı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.