Dünya Koalisyon güçlerinden yeni operasyon

Koalisyon güçlerinden yeni operasyon

Türk savaş uçaklarının da yer aldığı Uluslararası Koalisyon Güçleri, IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye ve Irak'ta yeni hava saldırıları düzenledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Koalisyon güçlerinden yeni operasyon
Doğal Kararlılık Operasyonları Ortak Görev Gücü'nden yapılan açıklamaya göre, Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerine yeni hava saldırıları düzenlendi.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Irak'a 25, Suriye'ye ise 8 hava saldırısı düzenledi. Suriye'nin Rakka ve Telabyad kentlerine birer, Mar'a yakınlarına ise 6 hava saldırısı düzenlendi. Saldırılarda örgütün araçları, muharebe pozisyonları, askeri mevzileri havadan vuruldu.

Yapılan açıklamada Irak operasyonuna, Avustralya, Kanada, Danimarka, Fransa, Ürdün, İngiltere, Hollanda ve ABD uçaklarının katıldığı açıklandı. Suriye'deki operasyona katılan ülkeler arasında Türkiye'nin yanı sıra, Bahreyn, ABD, Kanada, Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap emirlikleri de operasyona savaş uçaklarıyla destek verdi denildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.