DünyaMüslüman kimliğini yok etmek için

Müslüman kimliğini yok etmek için!

Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan, 1517-1917 yılları arasında geçen dört asırın bütün İslam alemi ve Kudüs için en parlak dönemler olduğunu söyledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan,
​Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan,

“Kudüs için gerekli olan vizyon, ‘Müslüman Kudüs’ vizyonudur” diyen Armağan, bunun dışında Kudüs’te barış içinde yaşamayı ne Yahudilerin ne de Hristiyanlar başaramayacağını belirtti. 9 Aralık 1917 yılında bizim Kudüs’ü terk etmemizle birlikte bu büyünün bozulduğunu Kudüs’te kan gözyaşı, barut ve acı dönem başladığını vurgulayan Armağan, şöyle devam etti: “2 Kasım 1917’de ilan edilen Balfour Deklarasyonu’nun ve İngiliz işgalinin de 100’üncü yılında yapılan açıklamalar; İngilizlerle başlayıp ABD ile devam eden büyük planın üst akıl tarafından yürütüldüğünü gösteriyor. İngilizler Osmanlı’yı Kudüs’ten çıkardı. 30 yıl sonra buranın yönetimini bırakıp gittiler. Bugün de o topraklarda Müslümanların hayat hakkının kalmayacağı yeni dönemece girilmiş oldu. Daha geçen haftalarda Kudüs’te bulunan iki Müslüman Mahallesi Kudüs’ten ayrıldı. Kudüs ev ev işgal ediliyor. Gerek satın alınarak gerek işgal yoluyla, baskıyla Kudüs’ün Müslüman kimliği ortadan kaldırılma noktasına geliyor.”

Muhammed Demirci

Pazarlık konusu olamaz

İsrail’in kurucu devlet başkanı Ben Gurion’un “Kudüs’süz İsrail’in, tapınaksız da Kudüs’ün bir anlamı yok sözünü hatırlatan Mirasımız D erneği Başkanı Muhammed Demirci, “Tüm hayatlarını bu öğreti üzerine bina ettiler. Bu iddianın peşinde hem Ortadoğu’yu, hem de İslam dünyasını ateşe atma pahasına ellerinden geleni yapıyorlar. Bu doğrultuda en büyük hamileri ne yazık ki ABD. Balfour Deklerasyonu, 1917 yılında İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın dünya yahudilerine Filistin topraklarında bir devlet kurma vaadiyle vücut buldu. O gün bugündür bu deklerasyonun yol açtığı sıkıntıları sadece Filistinli Müslümanlar değil, tüm dünya insanlığı çekiyor. Trump siyasetine itibar kazandırmak ve nefes almak için böyle bir karara imza attı. Bu kararla tüm dünyada büyük bir intifada başlayacağı açıktır. Kudüs Müslümanlarındır. Mescid-i Aksa hiçbir gerekçesiyle masaya yatırılamaz, pazarlık konusu yapılamaz, orası Hz. Adem’den beri Müslümanlarındır!

Dünya endişeli
DÜNYA
Dünya endişeli

Kudüs'teki
yüzyıllık hesap
DÜNYA
Kudüs'teki yüzyıllık hesap

Bu öfke İsrail'i vuracak
GÜNDEM
Bu öfke İsrail'i vuracak

Çöpten gelen sesler binlerce kişiyi harekete geçirdi
Gündem

Çöpten gelen sesler binlerce kişiyi harekete geçirdi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çöp konteynerinde bulunan yumurtalar arasında civciv seslerini duyan ekipler şaşkına döndü. Bazı vatandaşların olayı sosyal medya üzerinden paylaşması ile kısa sürede binlerce kişiye harekete geçti. Çöpe atılan yumurtalardan çıkan civcivlere belediye ve vatandaşlar sahip çıktı.
Terör konvoyuimhaedildi
Dünya

Terör konvoyu imha edildi

Afrin'de dün gece teröristlere ağır darbeler indirildi. Çatışmalara katılmak için Afrin’e giden PKK/PYD’li teröristlerin konvoyu ZiyaraDer Cimeyl hattında TSK tarafından vuruldu. Operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Meryemiyn’de ise PKK elebaşlarının toplantı yaptığı karargah F16’lar tarafından yerle bir edildi. Aralarında elebaşlarının da bulunduğu en az 15 terörist öldü, çok sayıda terörist de yaralandı.
Östersunds tarihinin en değerli galibiyeti turu getiremedi
Spor

Östersunds tarihinin en değerli galibiyeti turu getiremedi

Avrupa futbolunun iki numaralı organizasyonunda son 32 turu rövanş maçları tamamlandı. Son 16'ya kalan takımların belli olduğu gecede Galatasaray'ı sezon başında Avrupa kupaları dışına iten Östersunds tarihi bir galibiyet elde etti.
Dünyanın en büyüğü Türkiye'de olacak
Ekonomi

Dünyanın en büyüğü Türkiye'de olacak

Türkiye, yenilenebilir enerji alanındaki dev yatırımlarını bu yıl arttırarak sürdürecek. Güneş ve rüzgarda 1.000’er megavatlık yeni ihaleler için çalışmalara başladıklarını açıklayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Öncelikle rüzgarda dünyanın en büyük off-shore (denizin üstünde) projesini hazırlıyoruz” dedi.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.