Dünya Netanyahu kabinesinde yolsuzluk depremi

Netanyahu kabinesinde yolsuzluk depremi

İsrail Knesset meclisinin feshedilmesiyle başlayan ve erken seçimlere gitme kararına varılan süreçte ülke içindeki çalkantılar devam ediyor. İsrail polisi, Netanyahu kabinesinden bürokratların da içinde bulunduğu 30'dan fazla kişinin yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alındığını duyurdu. Emniyetten yapılan açıklamaya göre, gözaltına alınanlar arasında Netanyahu kabinesinden üst düzey yetkililer de bulunuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Netanyahu kabinesinde  yolsuzluk depremi

İsrai'de meclisin feshedilmesiyle başlayan süreç, çalkantılarına devam ediyor. İsrail polisi, Netanyahu kabinesinden bürokratların da içinde  bulunduğu 30'dan fazla kişi hakkında yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alındığını duyurdu. 

Reuters'ın haberine göre, gözaltına alınan isimlerin henüz açıklanmadığı ifade edilirken, İsrail Emniyet Sözcüsü Luba Samri, gözaltına alınan şüphelilerin birkaç gün içinde duruşmaya çıkacaklarını söyledi. 

Gözaltına alınanlar arasında üst düzey yetkililerin olduğunu açıklayan Samri, "Eski bir bakan yardımcısı da dahil olmak üzere kabineden üst düzey isimler bu davada yargılanacak. Şüpheliler hakkında duyrulan suçlar ise, dolandırıcılık, kara para aklama ve yolsuzluk" şeklinde konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.