Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Pakistanda eski Cumhurbaşkanı Zerdari ile eski başbakanlar Şerif ve Gilani yolsuzluk yargılanacak

Pakistan'da eski Cumhurbaşkanı Zerdari ile eski başbakanlar Şerif ve Gilani yolsuzluk yargılanacak

Pakistan'da eski Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ile eski başbakanlar Navaz Şerif ve Yusuf Rıza Gilani hakkında yolsuzluk davası açıldı. Davada, Gilani'nin söz konusu otomobillerin Şerif ve Zerdari tarafından zimmete geçirilmesinin yolunu açtığı da iddia ediliyor.

Haber Merkezi AA
Pakistanda eski Cumhurbaşkanı Zerdari ile eski başbakanlar Şerif ve Gilani yolsuzluk yargılanacak
Asıf Ali Zerdari

Pakistan'da eski Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ile eski başbakanlar Navaz Şerif ve Yusuf Rıza Gilani hakkında yolsuzluk davası açıldı.

Yolsuzlukların soruşturulmasıyla görevli Ulusal Hesap Verme Bürosu (NAB) tarafından açılan davada, eski cumhurbaşkanı ve başbakanlar, yabancı devletlerce hediye edilen otomobilleri zimmete geçirmekle suçlanıyor.

  • Davada, Gilani'nin söz konusu otomobillerin Şerif ve Zerdari tarafından zimmete geçirilmesinin yolunu açtığı da iddia ediliyor.

NAB tarafından atılan bu adım, ülkedeki muhalefet partilerine basıkının devamı olarak nitelendiriliyor. Eski Başbakan Navaz Şerif, daha önce iki davada yargılanıp ilkinden 7 yıl, ikincisinden ise 10 yıl hapis cezası almış ancak kefaletle serbest kalmıştı.

Öte yandan, hakkındaki yolsuzluk suçlamaları nedeniyle tutuklu yargılanan eski Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari de aralık ayında sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakılmıştı.

Koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı: Pakistan'da ilk Kovid-19 vakaları tespit edildi
DÜNYA
Koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı: Pakistan'da ilk Kovid-19 vakaları tespit edildi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.