Dünya Rusya işbirliğine son dedi

Rusya işbirliğine 'son' dedi

Rusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi, Türkiye ile askeri teknik alandaki tüm projelerin dondurulduğunu açıkladı. Rusya Kültür Bakanlığı ise vakit kaybetmeden Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ile temasların durdurmasını teklif etti

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Rusya işbirliğine son dedi
Rusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi Üst düzey temsilcisi, Türkiye ile askeri teknik alandaki tüm projelerin dondurulduğunu bildirdi.

Temsilci Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin NATO üyesi olmasına bakmaksızın bu ülke ile askeri teknik işbirliği aktifleri bir şekilde geliştirildi. Yakın zamanda tüm projeler donduruldu" dedi.

Son yıllarda Moskova Ankara ile savunma alanında bazı projelere imza atmıştı.

Rusya Kültür Bakanlığı 'TÜRKSOY ile temasları durdurun' dedi

Rusya Kültür Bakan Yardımcısı Alla Manilov da, Kültür Bakanlığı'nın bölgelere Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile vakit kaybetmeden temasları durdurmasını teklif etti.

Rus haber ajansı Ria Novosti'ye açıklamada bulunan Manilov, “Kültür Bakanlığı bu kuruluşla temasların en kısa sürede askıya alınmasını ve etkinliklerine katılınmaması öneresinde bulundu" açıklamasını yaptı.

Rusya'nın teşkilata üye olmadığını sadece gözlemci statüsünde olduğunu da belirten Manilov, Kültür Bakanlığı'nın bugün Tataristan, Başkurdistan, Altay Cumhuriyeti, Tuva Cumhuriyeti, Hakasya ve Saha Cumhuriyeti başkanlarına birer telgraf göndererek TÜRKSOY ile temaslarını durdurmalarını önerdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.