|

Telefonu şarj etti, kovuldu

Danimarka'nın Aalborg şehrinde Sans adlı restoranda öğrenci aşçı olarak stajını yapmakta olan Tobias Koch, cep telefonunu şarj edince işten atıldı. Tobias Koch işten atılmakla kalmayıp elektrik çalmakla suçlandı.

Yeni Şafak
11:09 - 21/12/2014 Pazar
Güncelleme: 09:17 - 21/12/2014 Pazar
DHA

19 yaşındaki genç, işverenin verdiği çıkış kağıdı ile şaşkına döndü. Tobias Koch'a verilen çıkış kağıdında “Tobias Koch'u, telefonunu izinsiz şarj ederek elektrik çalmaktan, bugünün tarihi itibariyle işten çıkarıyoruz" cümlesi yazılıydı.


Tobias Koch, yaptığı açıklamada “Aynı restoranda iki yıldır staj yapıyorum. Telefonum her zaman şarja takılıydı. Sadece ben değil diğer çalışanlarda yapıyor. Yazıyı alınca şaşkına döndüm, gözlerime inanamadım" dedi. 


İşverenler bahene buluyor


Restoran ve Hotel branşında çalışanların sendikası 3F Başkan Yardımcısı Allan Busk, haberi alır almaz kendilerinin de şok geçirdiklerini belirterek “Tobias Koch'un stajı 2015'de bitecekti. Gencin stajını tamamlaması için restoran sahipleriyle görüşmeler yaptık ama netice vermedi. Maalesef işverenler staj yapan öğrencileri istemedikleri zaman böyle bahaneler buluyorlar" dedi.


Restoran sahibi Lasse Holst, Tobias Koch'un telefonunu şarj ettiği için işten çıkarıldığını doğruladı ancak konu hakkında daha fazla konuşmak istemediğini söyledi.


Stajyer genç, iş yeri hakkında dava açmaya hazırlanırken, restoran sahibinin genç hakkında elektrik çalmak suçundan suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı merakla bekleniyor.

#Danimarka
#telefon şarj
#Tobias Koch
9 yıl önce