DünyaTrump Merkele Türkiye dersi verdi

Trump Merkel'e Türkiye dersi verdi

ABD Başkanı Trump'ın Almanya Başbakanı Merkel'le tokalaşmaması ile dünya gündemine oturan görüşmede neler konuşulduğu ortaya çıktı. Trump, "Türkiye bizi mültecilerle tehdit ediyor" diyen Merkel'e "Onlar birçok AB ülkesinden fazla üzerlerine düşeni yaptı" sözleriyle cevap verdi.

Haber MerkeziDiğer
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD'nin başkenti Washington'da Başkan Donald Trump ile görüştü.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD'nin başkenti Washington'da Başkan Donald Trump ile görüştü.
ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Amerikan Başkanı Donald Trump'la Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği basına kapalı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Beyaz Saray'dan edinilen bilgiye göre, Merkel'in ABD Başkanı Trump'a Türkiye'yi de şikayet ettiği öğrenildi.

KONU SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL

Akşam'da yer alan habere göre, basına kapalı bir saat gerçekleştirilen toplantıda, "Türkiye bizi ve Avrupa'yı göçmenlerle tehdit ediyor. Son dönemlerde gerilim yaşıyoruz" diyen Merkel'e Trump'ın "Türkiye, göçmenler konusunda tüm Avrupa ülkelerinden daha çok taviz verdi. Tablo sizin bildiğiniz gibi değil" sözleri ile neye uğradığını şaşırdı. Trump'ın cevabı karşısında şaşkınlığa dönen Merkel'in konuyu kapatarak, iki ülke ilişkilerinden bahsetti.

  • ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki görüşmede Almanya Başbakanı Angela Merkel'in elini sıkmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri olmuştu. Merkel'i Beyaz Saray'da ilk kez ağırlayan Trump'ın, Merkel'in elini sıkmaması ikili buluşmaya damgasını vurmuştu. Muhabirlerin, iki liderin tokalaşmasını istemesi üzerine Merkel'in Trump'a dönerek, “El sıkışalım mı?" sorusuna Trump karşılık vermemişti.
Trump Merkel'i dünyaya rezil etti
OYNAT00:41
Trump Merkel'i dünyaya rezil etti
ABD Başkanı Donald Trump, Angela Merkel'in tokalaşma teklifini görmezden gelerek Alman Şansölyeyi dünyaya rezil etti. Beyaz Saray'da Almanya Şansölyesi Merkel ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesinin ardından kameralar önünde ilginç bir an yaşandı. Trump, Merkel'in "Tokalaşmak ister misiniz?" teklifine tepkisiz kalınca, Alman Şansölye kameralara dönerek tebessüm etti.Borç restleşmesi
DÜNYA
Borç restleşmesi

Trump Merkel'i kızının yanına oturttu
DÜNYA
Trump Merkel'i kızının yanına oturttu

Trump'ın skandalı dünya gündemine oturdu
DÜNYA
Trump'ın skandalı dünya gündemine oturdu