Dünya Türkiyenin güçlü bir yöneticiye sahip olması çıkarımıza

'Türkiye'nin güçlü bir yöneticiye sahip olması çıkarımıza'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Macaristan'a yaptığı resmi ziyareti değerlendiren Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "Türkiye'nin güçlü bir yöneticiye ve sisteme sahip olması çıkarımıza" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkiye'nin güçlü bir yöneticiye ve sisteme sahip olmasının kendi çıkarlarına olduğunu söyledi.

Başbakan Orban, Macaristan devlet radyosu Kossuth Radio'daki haftalık konuşmasında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8-9 Ekim'de Macaristan'a yaptığı resmi ziyareti değerlendirdi.

  • Macaristan'ın da yer aldığı Orta Avrupa bölgesinde tarihte olduğu gibi bugün de Berlin, Moskova ve İstanbul'un etkili olduğunu kaydeden Orban, bu yüzden söz konusu üç ülkeyle Macaristan'ın iyi ilişkilere sahip olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Halihazırda Türkiye'de 4 milyon mültecinin yaşadığını, Türkiye'nin söz konusu mültecilere geçiş izni verdiği takdirde büyük çoğunluğunun birkaç gün içinde Sırbistan-Macaristan sınırına varacağına dikkati çeken Orban, Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye'nin izlediği politikayla doğrudan alakalı olduğunu belirtti. Orban şöyle dedi:

Türkiye'nin güçlü bir yöneticiye ve sisteme sahip olması çıkarımıza.

Orban, Macaristan'ın, Batı Avrupa ülkelerinin demokrasi konusunda diğer ülkelere ders vermesini tasvip etmediğini, bu konuda öncü sayılan ABD'nin de bu davranışının herhangi bir sonuç vermediğini fark ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macaristan dönüşü açıklamalar
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macaristan dönüşü açıklamalar

FETÖ okullarını Yahudilere sattı
DÜNYA
FETÖ okullarını Yahudilere sattı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.