Dünya YPG/PKK Deyrizorda bir beldeyi ele geçirdi

YPG/PKK Deyrizor'da bir beldeyi ele geçirdi

Terör örgütü YPG/PKK, ABD desteğiyle sürdürdüğü operasyonda Deyrizor'da DEAŞ'ın elinde kalan son iki beldeden birini ele geçirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
YPG/PKK Deyrizorda bir beldeyi ele geçirdi
YPG/PKK'lı teröristler. (Fotoğraf: Arşiv)

Terör örgütü YPG/PKK, ABD desteğiyle düzenlediği saldırılar sonucunda Deyrizor'un Süse beldesini de işgal etti.

YPG/PKK, 8 gün süren çatışmalar neticesinde dün gece geç saatlerde Süse beldesini ele geçirdi.

Böylece DEAŞ, Bagoz beldesine sıkıştı.

YPG/PKK, koalisyonun hava şemsiyesinde saldırılarını yoğunlaştırmasıyla Şiife beldesini 14 Ocak'ta ele geçirmişti. Deyrizor'da Fırat Nehri'nin batısındaki bölgede ise Esed rejimi güçleri bulunuyor. Terör örgütü YPG/PKK, Suriye topraklarının yaklaşık üçte birini işgali altında tutuyor. YPG/PKK, DEAŞ'tan almak için saldırdığı bölgelerde sivillerin çıkışlarına ve içeri gıda ve ilaç girişine izin vermiyor. Binlerce sivil, kuşatmadaki Bagoz beldesinde mahsur durumda.

FOTOĞRAF 15
Title
Suriye'nin Deyrizor bölgesindeki köylerin, terör örgütü YPGPKK tarafından işgal edilmesinin ardından, Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelerden 15'i, Suruç-Akçakale karayolunun 20. kilometresindeki alanda kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdürüyor.
Title
Nasır Salih (30), ülkelerinde önce terör örgütü DEAŞ'ın, ardından da YPGPKK'nın baskı ve zulmünü yaşadıklarını söyledi.
Title
Terör örgütünün işgal ettiği köylerde halkın evlerinden çıkartıldığını anlatan Salih, Bizleri evlerimizden çıkarttıktan sonra içinde ne varsa el koydular, hatta ekili olan arazilerimizi bile elimizden alıp hasat yapmamıza izin vermediler. Bizleri evlerimizden attıktan sonra köydeki 330 evi de iş makineleriyle yıktılar. Yani bizim köyümüzü yerle bir ettiler. Bunların Allah korkusu yok, güçleri var. Bizim ise elimizden bir şey gelmiyor. dedi.
Title
Hasine Muhammed (solda), YPGPKK'nın kendilerini kış aylarında soğuk ve çadıra mahkum ettiğini belirterek, Onları Allah'a havale ediyorum. dedi.
Title
YPGPKK'nın vatanlarını terk etmesini isteyen Muhammed, Eğer YPGPKK evlerimizi alıp yıkmasaydı, 2 küçük çocukla, bu zorluklarla savaşmak zorunda kalmazdık. Allah Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun, bizlere kapılarını açtı. Ama burada kendi imkanlarımızla yaptığımız çadır ve evlerde yaşıyoruz. dedi.
Title
Ardından yaşadıklarını YPGPKK zalim bir örgüt, zulmün alasını yapıyorlar ama bizler bir şey yapamıyoruz. Elimizden gelen tek şey kaçmaktı çünkü çok korkuyorduk. 20 gün boyunca, süt içen çocukla bu yolculuğa mahkum bırakıldık. Çocuklarımızın ölmesinden korkuyorduk. Bazen çocukları ben sırtıma alıyordum. YPGPKK yarın bölgeden ayrılsın, bir dakika durmam, koşarak vatanıma dönerim. diyerek anlattı.
Title
Nasır Salih, Suriyeli mazlumlar olarak YPGPKK'nın zulmünden kaçtık diyen Salih, Bir yakınımı zorla götürüp öldürdüler ve cesedini bile vermediler. Bir süre sonra ancak kemiklerini bulduk, cenazesini bile doğru dürüst defnedemedik. ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan biz Suriyelilere oluyor. Eğer köyümüz YPGPKK'dan temizlenirse evimiz olmamasına rağmen gideriz. ifadelerini kullandı.
Title
YPGPKK'nın zulümlerinin ardından bölgeden kaçmaktan başka çareleri kalmadığını ifade eden Salih, Bize yaşama şansı tanımayan YPGPKK yüzünden Türkiye'ye kaçmaya karar verdik. Annem ve babam yaşlı olduğu için Suriye'de başka bölgeye gitti. Yaklaşık 20 gün, yürüyerek, aç susuz bir şekilde ve çocuklarımızı sırtımızda taşıyarak Türkiye'ye gelebildik. dedi.
Title
Arada bir yiyecek bulsak da, 20 gün boyunca yürümek bizleri bitirme noktasına getirdi. Çok şükür bu zahmetli yolculuğun ardından Hatay yakınlarından Türkiye'ye gelmeyi başardık. diye konuştu.
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
Title
ABD, YPGPKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor
"ABD, YPG/PKK'ya destek veriyor, olan bize oluyor"
Terör örgütü YPG/PKK'nın zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli aileler, teröristlerin, hayatlarında yarattığı yıkımı, gördükleri baskı ve zulmü anlattı.

Suriye’de ABD-YPG devriyesine saldırı: 5 ölü
OYNAT 01:23
Suriye’de ABD-YPG devriyesine saldırı: 5 ölü
Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke kentinde ABD askerlerinin devriye yaptığı sıra bomba yüklü bir araç patladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.