Dünya Yunan medyası ayakta Türkiye adalar politikasını adım adım uyguluyor

Yunan medyası ayakta: Türkiye ‘adalar’ politikasını adım adım uyguluyor

Türkiye’nin yerli ve milli İHA’larla hem Ege hem de Akdeniz’de 7/24 denetim sağlaması Yunanistan’da rahatsızlığa neden oldu. Atina medyası, “Türkiye adalar politikasını adım adım uyguluyor” başlıklı haberle Miçotakis hükümetine veryansın etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yerli ve milli iha
Yerli ve milli iha

Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterindeki yerli ve milli İHA/SİHA’ların havada izledikleri rotayı haberleştiren Yunan medyası, Ankara’nın bölgede izlediği stratejiyi ‘tehlike’ olarak nitlendirdi. Söz konusu haberde, “Türkiye, Yunan takımadalarını bölmeyi amaçlayan politikayı sapma olmadan sistematik olarak tasarladı ve uyguluyor” ifadeleri kullanıldı.

  • Öte yandan yine yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Som-B2 füzelerinin hedefi tam isabetle vurmasını da değerlendiren haber sitesi, şu ifadelere yer verdi: “Türk medyası Som-B2 atışı için bayram ediyor. Türk ihaları Ege ve Doğu Akdeniz'i 24 saat boyunca kayıt altına alıyor”.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.