Ekonomi 20 yılında ilk yarı net karı 32 arttı

20. yılında ilk yarı net kârı %32 arttı

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş,”747 şube ve 15 bine yakın çalışan ile faaliyet gösteren bankamızın aktifleri 20. yaşımızı kutladığımız 2017’nin ilk yarısında yıllık yüzde 24 artarak 147 milyar TL’ye ulaştı, net karı ise yüzde 32 yükselerek 1 milyar TL’yi geçti” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
20. yılında ilk yarı net kârı %32 arttı
20. yılında ilk yarı net kârı %32 arttı

Denizbank’tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Ateş, bu yılın ilk yarısında DenizBank’ın yıllık olarak konsolide bazda mevduatının yüzde 33’lük artış ile 100 milyar liraya, toplam kredilerinin yüzde 26’lık artış ile 135 milyar liraya, müşteri sayısının ise 11 milyon kişiye ulaştığını bildirdi.

DEV PROJELERE KREDİ

Ateş, öncelikli motivasyonlarının her zaman faaliyet gösterdikleri coğrafyaya ve topluma değer katmak olduğunun altını çizdi.Bugün itibarıyla 3. Havalimanı, Kıbrıs Barış Suyu ve Sağlık Bakanlığı’nın önemli PPP projeleri gibi işlere en büyük finansman sağlayan özel banka konumunda bulunduklarını aktaran Ateş, 1,4 milyonu aşkın KOBİ’ye doğrudan finansal destek sağladıklarını kaydetti.

  • TURİZMDE ÖNCÜYÜZ
  • Hakan Ateş, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu her alanda aktif biçimde var olmayı sürdürdüklerini bildirdi.Öncüsü oldukları tarım sektöründe 1,1 milyonu aşan üretici müşteri, 10 milyar lirayı aşan tarım kredisi ve özel bankalar arasında yüzde 40’lık pazar payı ile DenizBank’ın liderliğini yılın ikinci çeyreğinde de sürdürdüklerini aktaran Ateş, tarım alanında teknolojiye yatırıma da büyük önem atfettiklerini dile getirdi.
  • YATIRIMCIYA DESTEK
  • Ateş, bankacılık hizmetini üreticiler için daha erişilebilir kılmak üzere DenizBank şubelerini Türkiye’nin dört yanında köylere taşıdıklarını vurguladı. Diğer yandan 3 milyar dolarlık kredi ile turizmde öncü konumlarını sürdürdüklerine işaret eden Ateş, sektörün yaşadığı zorlukları aşmak için tüm kaynakları ile yatırımcıların yanında yer aldıklarını belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.