Ekonomi ABDnin çalışılacak en iyi 5 şirketi

ABD'nin çalışılacak en iyi 5 şirketi

Business Insider, tazminat yazılımı ve veri şirketi olan PayScale'ın verilerine dayanarak Amerika'da çalışmak için en iyi 50 şirket listesini yayınladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
PayScale tarafından yapılan bu değerlendirme sonucunda en iyi 50 şirket arasında Bristol-Myers Squibb (BMS) 2. sırada yer aldı.

Listenin hazırlanması için kullanılan veriler, PayScale'ın anketini dolduran çalışanlardan toplandı. PayScale, (Porto Riko ya da Guam gibi bölgeler hariç olmak üzere) Amerika'da 2015 Fortune 500 listesinde bulunan şirketlerin çalışanlara yönelik bir anket hazırladı.

PayScale, şirketlerin puanlarını hesaplamak için altı kriter kullandı: Bu kriterler; “Yüksek iş memnuniyeti, düşük iş stresi, evden çalışma imkanı, yüksek iş değeri, deneyimli çalışanların ortalama geliri ve maaş profili” olarak belirlendi.

PayScale, verilerin hepsi toplandıktan sonra bu verileri standart hale getirmiş ve puanlama sistemine girmiştir. PayScale tarafından yapılan bu değerlendirme sonucunda en iyi 50 şirket arasındaki ilk beş aşağıda yer almaktadır.

1. Google
2. Bristol-Myers Squibb
3. Symantec
4. Southern Co.
5. Facebook

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.