Ekonomi ETO üyeleri 47 milyon lira kredi kullandı

ETO üyeleri 47 milyon lira kredi kullandı

ETO Başkanı Metin Güler, "Piyasa koşullarına göre daha cazip olan TOBB Nefes Kredisi sayesinde üyelerimiz bir nebze de olsa nefes alabildi" dedi.

Haber Merkezi AA
ETO üyeleri nefes kredisinden 47 milyon lira kullandı.
ETO üyeleri nefes kredisinden 47 milyon lira kullandı.
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için hayata geçirilen "Nefes Kredisi"nden 47 milyon lira kullandı.

ETO Başkanı Metin Güler, yaptığı yazılı açıklamada, ETO'nun öz kaynaklarını seferber ederek sağladığı 54 milyon lira hacimli TOBB Nefes Kredisi'nin kullanıma açıldığını kaydetti.

Söz konusu kredi hacminden sadece 7 milyon lira kredi limitinin kaldığını ifade eden Güler, "100 bin lira üst limitli ve yıllık yüzde 9,90 faiz oranlı kredi kullanabilmek için başvurular 12 Aralık 2016 tarihinde başlamıştı. Ziraat Bankası ve Denizbank'ta TOBB Nefes Kredisi için toplam 54 milyon lira hacim yarattık. Henüz bir ay bile olmadan tüccar ve sanayiciler 47 milyon lira kredi kullandı. Piyasa koşullarına göre daha cazip olan TOBB Nefes Kredisi sayesinde üyelerimiz bir nebze de olsa nefes alabildi" değerlendirmesinde bulundu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.