Ekonomi Fiyat artırıp stok yapanlara cezai yaptırım geliyor

Fiyat artırıp stok yapanlara cezai yaptırım geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum usulsüz fiyat artışı ve stok yapanların tespiti için 81 il belediye başkanına genelge gönderdiklerini, bu usulsüzlüklere cezai yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Türkiye’nin ekonomik bir savaşla karşı karşıya olduğunu dile getiren Çevre ve Şehircilik BakanıMurat Kurum şöyle konuştu:

"Dövizle ilgili, petrolle ilgili bir artış oldu. Ancak bakıyoruz ki bazı esnaf arkadaşlarımız bu artışların çok daha üzerinde artışlar sergilediler ve marketlerde, bakkallarda, pazarlarda bu kadar artış olmaması gerekirken, çok daha fazla artışın olduğunu gözlemledik. Dün İçişleri Bakanlığımız, valilerimize genelge gönderdi. Bir gün öncesinde de biz 81 ilde tüm belediye başkanlarımıza bir genelge gönderdik. Tüm fahiş fiyat artışlarından ötürü tüm belediye başkanlarımızı göreve davet ediyorum. Tüm esnafın bu noktada gereksiz fiyat artışı yapan kimse, stok yapan kimse tespit edilmesi görevini kendilerine verdik. Bu görevi zabıtalarımız eliyle yapacaklar. Pazarları, marketleri, tüm esnafı denetleyecekler. Gerçek fiyat artışı yoksa eğer bununla ilgili her türlü cezai işlemi yapacağımızı söylemek istiyorum. Tüm belediye başkanlarımızı da sahada göreve davet ediyorum."

Dolarda Brunson hareketliliği
EKONOMİ
Dolarda Brunson hareketliliği

TL'ye geçişte süre bugün sona eriyor: 50 bin TL cezası var
EKONOMİ
TL'ye geçişte süre bugün sona eriyor: 50 bin TL cezası var

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.