Ekonomi Nobel ödüllü ekonomist durgunluk bekliyor

Krugman: Küresel ekonomi durgunluk yaşayacak

Nobel ödüllü ekonomist durgunluk bekliyor

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, küresel ekonominin bir durgunluğa gittiğine ilişkin ciddi işaretler olduğunu, 2019 yılında bir durgunluk beklediğini söyledi. Krugman, şu anda durgunluğa en yakın yerin ise Euro Bölgesi olduğuna dikkat çekti.

Haber Merkezi DHA
Paul Krugman.
Paul Krugman.

Dubai’de düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi’nde konuşan Krugman, küresel ekonomideki yavaşlama konusunda kaygılanmak için önemli nedenler bulunduğunu, ancak, birçok politika yapıcının "bir yumuşak iniş"ten söz etmeyi yeğlediklerini vurguladı.

'Durgunluk yaşayacağız'

Krugman, yatırımcıların önümüzdeki aylarda bir durgunluk bekleyip, beklememeleri yolundaki bir soruyu yanıtlarken, "Bu yılın ilerleyen zamanlarında ya da gelecek yıl bir durgunluk yaşayacağımızı gösteren önemli nedenler var" dedi.

En yakın Euro bölgesi

Krugman, ekonomideki yavaşlamaya karşı etkili bir karşılık verecek etkili mekanizmalardan her zaman yoksun olduklarından da yakınarak, "Şu anda durgunluğa en yakın yer Euro Bölgesi" diye ekledi.

BTK 5G testleri için izin verdi
TEKNOLOJİ
BTK 5G testleri için izin verdi

Trakya’da müjdenin büyüğü kaya gazından gelecek
EKONOMİ
Trakya’da müjdenin büyüğü kaya gazından gelecek

Kırmızı et üretimi azaldı
EKONOMİ
Kırmızı et üretimi azaldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.