Ekonomi İHAlara beton delen 145 kiloluk minyatür bomba geliyor

Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı: İnsansız hava araçlarına (İHA) 145 kiloluk minyatür bomba entegre edilecek

İHA'lara beton delen 145 kiloluk minyatür bomba geliyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir insansız hava araçlarına yönelik sürpriz bir gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. 145 kiloluk minyatür bombanın İHA'lara entegre edileceğini açıklayan Demir, bombanın beton delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacağını da belirtti.

Haber Merkezi DHA
Minyatür bomba
Minyatür bomba

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Minyatür Bombanın atışlı testlerinin sürdüğünü bildirdi.

Demir, "Geliştirilen çoklu taşıma salanıyla bir F-16 kanadında 4 bomba taşınabilecek. Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bombayı, İHA'larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

İnsansız hava aracı (İHA)

Operasyonların gizli kahramanı: Düşmanı kör edip hedef haline getiriyor
OYNAT 03:46
Operasyonların gizli kahramanı: Düşmanı kör edip hedef haline getiriyor
Karada, havada ve denizde yerli olarak geliştirilen araçların yanında teknolojik harp sistemleri de dikkat çekiyor. Düşmanın gözünü kör edip adeta felç bırakan sistemler sahada da operasyonların kaderini değiştiriyor. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu KORAL. Diğer bir adıyla Elektronik Taaruz Sistemi..

TEK SORTİDE 8 FARKLI HEDEFE SALDIRI

Minyatür Bomba, Çoklu Taşıma Salanı ile uçağın bir istasyonunda 4 adet taşınabiliyor, tek sortide 8 farklı hedefe saldırıya imkân veriyor.

Minyatür Bomba

Açılır kanatları ile 55 NM menzildeki hedeflere karşı etkin olan Minyatür Bomba, delici burun yapısı ile güçlendirilmiş betonu delebiliyor, hassas vuruş yeteneği ile de çevreye daha az hasar verme özelliğine sahip.

Minyatür Bomba


Yunanlıları korkutan gemi: Türkiye'nin en büyük savaş gemisi
OYNAT 05:24
Yunanlıları korkutan gemi: Türkiye'nin en büyük savaş gemisi
Türkiye geldiği nokta itibariyle bölgesel bir güç olduğunu tescillemiş oldu. Şimdi sıra küresel güç olma yolunda. Bunun için en önemli adımlardan biri ise 2016 yılında atıldı ve 4 yıllık çalışmada sona yaklaşıldı. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu TCG Anadolu. Yani Türkiye'nin en büyük savaş gemisi..

Geleceğin silahı olacak: Sesten 9 kat daha hızlı!
OYNAT 04:07
Geleceğin silahı olacak: Sesten 9 kat daha hızlı!
Savunma sanayide dışa bağımlılığı azaltmak için yerli olarak geliştirilen araç ve silahların yanı sıra geleceğin savunma teknolojilerine yönelik de kritik adımlar atılıyor. Çok az sayıda ülkenin üzerinde çalıştığı teknolojilerden birinin adresi ise Türkiye. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu geleceğin silahı olarak da adlandırılan Elektromanyetik Top sistemi. Diğer bir adıyla TUFAN..


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.