Ekonomi Ücretli çalışan sayısı yüzde 9,4 arttı

Ücretli çalışan sayısı yüzde 9,4 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayı Ücretli Çalışan İstatistikleri’ne göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2021 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,4 arttı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
TÜİK açıkladı: Ücretli çalışan sayısı yüzde 9,4 arttı
Foto/arşiv

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayı Ücretli Çalışan İstatistikleri’ni açıkladı.

Buna göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2021 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,4 arttı. Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 12 milyon 552 bin 434 kişi iken, 2021 yılı Ağustos ayında 13 milyon 732 bin 736 kişi oldu.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı Ağustos ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 9,4, inşaat sektöründe yüzde 12,5 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 8,8 arttı.

Ücretli çalışan sayısı aylık yüzde 0,7 arttı

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2021 Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,7 arttı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı Ağustos ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,7, inşaat sektöründe yüzde 1,2 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,6 arttı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı
EKONOMİ
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı

Dolar güne kaç liradan başladı?
EKONOMİ
Dolar güne kaç liradan başladı?

Bakan Dönmez haberi duyurdu: Azerbaycan ile 2024 sonuna kadar anlaşma yapıldı
EKONOMİ
Bakan Dönmez haberi duyurdu: Azerbaycan ile 2024 sonuna kadar anlaşma yapıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.